Mağazacılık Sektöründe Peplink Çözümleri

 

Mağazacılık ve benzeri sektörlerde Peplink teknolojilerini kullanmanın getirdiği çok sayıda avantaj mevcuttur.

Geçmişte uzak mağazalar merkez noktalara düşük hızlı ve pahalı karasal hatlar üzerinden bağlanmakta idi. Bunun getirdiği servis kalitesi düşüktür ve hat kesintilerinden kaynaklanan sorunlar verimi ciddi oranda düşürmektedir.

Peplink çözümleri ile uzak mağaza bağlantılarında bir devrim yaşanmaya başlamıştır.

 

 

Mağazalar merkezi noktaya düşük maliyetli xDSL hatları ile bağlanmakta ve 4G/LTE bağlantıları ile de yedeklilik sağlanmaktadır. Eğer DSL bağlantısı bir şekilde koparsa yedeklilik belirlenen kriterlere göre otomatik olarak sağlanacaktır.

 

 

Eğer yedeklilik yanında bir de yüksek bantgenişliği gerekli ise burada da Peplink’in eşsiz SpeedFusion Bonding teknolojisi imdanınıza yetişmektedir. Bonding ile değişik servis sağlayıcılardan sağlanan hatlar birleştirilip tek bir hat gibi kullanılabilir; böylece hem yedeklilik, hem de yüksek performans sağlanır.

 

 

Mağaza sayısı artınca uzak uçtaki cihazları yönetmek ciddi bir sorun haline gelebilir. Burada da Peplink InControl size gerek duyacağınız tüm araçları sağlayacaktır. Cihazları yönetmek, izlemek, belli bir konfigürasyonu tüm cihazlara aynı anda yüklemek artık saniyeler mertebesinde sürelerde kolayca yapılabilir.

 

 

Mağazalara yönelik çözümlerde kullanılabilecek Peplink modelleri aşağıda bir arada görülebilir. Merkezde çok sayıda uç noktayı destekleyebilecek yüksek performanslı Peplink Balance serileri tercih edilmektedir.

 

Uzak Lokasyon Çözümleri

 

Uzak Lokasyon Çözümleri