Hakkımızda

Şirket Profili

8 Ocak 1993 yılında kurulmuş olan VİTEL, Türkiye Bilişim sektörünün ağ ve iletişim çözümleri alanında uzmanlaşmış köklü lider firmalarındandır.

VİTEL olarak müşteri ihtiyaçlarına farklı ve güvenilir yaklaşımımız ile tecrübeli Bilgi Teknolojileri yöneticilerinin ağ teknolojileri konusunda uzun yıllardır birincil çözüm ortağı olarak tercih edilmekteyiz.

27 yılı aşkın süredir VİTEL, Türkiye’de ve yurt dışında (İngiltere, Türki Cumhuriyetler, KKTC) 3000’in üzerinde firmanın bilgi ağlarını kurmuş, bakım ve destek hizmetlerini yürütmüş ve danışmanlık hizmetleri vermiştir. Uzun yıllar boyunca çok sayıda firmada çeşitli ağ teknolojileri kullanarak gerçekleştirilen başarılı projeler ile kurum içerisinde oluşmuş rafine bilgi birikimi ve özgün gerçekleştirim yetenekleri eşine az rastlanır niteliktedir.

VİTEL, derin bilgi birikimi ve öncü rolü ile ülkemizdeki network alanındaki bazı ilk ve en büyük projeleri, ya da ülke çapında önemi olan projeleri gerçekleştiren firma olmuştur. Bunlardan bazılarını Kilometre Taşlarımız olarak adlandırıyoruz.

Çözüm ve hizmetlerimizden uzun yıllardır faydalanan kurumların Bilgi Teknolojileri yöneticileri ile yapılan anketlerde VİTEL’i tercih etme sebepleri olarak şunlar belirtilmiştir;

 •  Güvenilirlik ve samimiyet
 •  İleri seviyede uzmanlık ve tecrübe
 •  İş sahiplenme ve sorumluluk anlayışı
 •  Çözüm odaklı satış sonrası servis yetenekleri
 •  Geniş ürün yelpazesi ile farklı maliyetlerde çözüm seçenekleri oluşturabilme
 •  Marka bağımsız çözüm yaklaşımı
 •  Doğru ve eksiksiz projelendirme ve fiyatlandırma
 •  7 gün 24 saat erişilebilirlik
 •  Hızlı hareket edebilme
 •  Türkiye telekomünikasyon alt yapısı hakkında derin bilgi ve tecrübe birikimi
 •  Güçlü stok yapısı ile hızlı ürün tedariği

1993

Türkiye’nin önde gelen veri iletişimi ve bilgi teknolojileri uzmanları tarafından kuruldu.

1994

Toprakbank için ilk defa şube bağlantılarını Remote Ethernet Bridge’ler üzerinden gerçekleştirdi.

1995

Türk Hava Yolları Ethernet, Token Ring ve FDDI networklerinin birleştirildiği “collapsed backbone” yapısını VİTEL ile gerçekleştirdi ve Türkiye’de ilk defa LAN’da omurga router’lar kullanılmış oldu.

1996

İstanbul’da gerçekleştirilen ve Türkiye’nin gerçekleştirdiği en büyük uluslar arası organizasyon olan HABITAT kongresi için MAN ( Şehir Genelinde Yerel Ağ ) alt yapısını kurdu ve kongre boyunca işletimini üstlendi.

1996

Finansbank için ilk defa kendi özel X.25 şebekesini kurdu.

1997

VİTEL Türkiye’de en çok 3Com router kurulumu gerçekleştiren firma oldu.

1998

Toprakbank yaklaşık 3.000 kullanıcılı müstakil Frame Relay şebekesini VİTEL ile kurdu. Bu şebeke Türk Telekom ve UlakNet Frame Relay şebekesinden sonra Türkiye’nin en büyük Frame Relay şebekesidir.

1999

En çok ses veri entegrasyonu projesi gerçekleştiren firma olarak CISCO SYSTEMS tarafından “Yılın Ses Veri Entegratörü” ödülünü aldı.

2000

ITU (International Telecommunications Union) yıllık kongresi ilk defa Cenevre dışında bir şehirde, İstanbul’da gerçekleştirildi. Lütfi Kırdar Kongre Sarayında yaklaşık 600 delegenin kullandığı şebekenin kurulumu anahtar teslim olarak 10 gün içerisinde gerçekleştirildi. Bu şebekenin 30 gün boyunca 7 x 24 işletimi VİTEL tarafından gerçekleştirildi.

2000

CISCO SYSTEMS “ PREMIER PARTNER”’ı oldu.

2001

Yürüttüğü kalite sistemi ile DNV tarafından ISO9002 Kalite Yönetim Sistemi belgesi ile ödüllendirildi.

2001

CISCO SYSTEMS’dan “Wireless Technology Specialist” sertifikası aldı.

2002

Kıbrıs ile Türkiye arasındaki ilk Frame Relay bağlantısını Başak Sigorta için gerçekleştirdi.

2003

Kandilli Rasathanesi Türkiye genelinde yayılmış sayısal sismometre cihazlarını çift yönlü uydu teknolojisi ile rasathane merkezine VİTEL ile bağladı.

2004

Türkiye’nin en büyük Video Konferans projesi ERDEMİR için VİTEL tarafından gerçekleştirildi.

2005

Kıbrıs’ın en büyük bankası Türk Bankası Ltd., ilk defa TDM altyapısı üzerinden şube bağlantılarını gerçekleştirmeye başladı.

2006

Türkiye’nin ilk Akıllı Otoyol Projesinde Edirne – İstanbul – Ankara otobanında çalışan network için endüstriyel ethernet anahtarları sağlayan firma oldu.

2006

İstanbul dışındaki büyük çaplı ilk Mobese projesinin endüstriyel ethernet anahtarların sağlayıcısı oldu.

2007

Türkiye’nin ikinci Akıllı Otoyol Projesinde Çeşme – Aydın – İzmir otobanında çalışan network için endüstriyel ethernet anahtarları sağlayan firma oldu.

2010

İlk defa Türkiye’de gerçekleştirilen 2010 Basketbol Dünya Şampiyonası maçlarının oynandığı tüm stadların network sistemlerinin ve uygulama sunucularının kurulumu ve şampiyona boyunca işletimini Vitel gerçekleştirdi.