CEO'nun
Kaleminden

Değerli Dostlarım Merhaba;

 

30 yıllık geçmişi ile Vitel, sürekli yenilikçi ve vizyoner bakış açısı ile yeni teknolojileri sizlere sunan öncü bir markadır. Vitel, derin bilgi birikimi ile Türkiye’de ve yurt dışında 5.000’in üzerinde firmaya çözüm sunmuş, bakım-destek ve danışmanlık hizmetleri vermiştir. Türkiye’nin en büyük ağ alt yapı projelerinde Vitel imzasını bulabilirsiniz.

 

2022 yılı hepimiz için oldukça zor bir yıl oldu ama bizler hiç tükenmeyen enerjimiz ile çalışmaya devam ettik. Vitel sürekli yeni teknolojilerle büyüyen bir firma. Öncelikle iş gücümüze yatırım yaptık, nitelikli ve donanımlı çalışanlarımızı aramıza kattık. Yeni markalar ile önemli iş birlikleri adına yeni görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Yeni bir yapılanma, yeni teknolojiler ve markalar ile geliştireceğimiz yeni projeler için çok ciddi yatırımlar yaptık. Sürekli sürdürülebilir bir kalkınma felsefesi ile hareket ettiğimizden ötürü, stratejik hamleler yapıyoruz. Netice alamayacağımız konu ya da alanlara girmedik. Bundan sonra da kararlı ilerleyişimiz sürecektir.

 

AR-GE ve teknoloji konusunda Vitel önemli adımlar atıyor. İçeride 7/24 servis veren bir teknik ekibimiz var. Bu ekip projeler kapsamında sürekli çözüm ve teknoloji geliştiriyor. Bir distribütör olarak katma değerli olmamızın en önemli sebeplerinden biri de AR-GE faaliyetlerimiz. Yazılımlar üzerinde kendi geliştirmelerimizi ve modellemelerimizi uyguluyoruz. Vitel bu alana anlamlı yatırımlar yapıyor.

Deniz Eşiyok

Vitel A.Ş. Owner / CEO

Maalesef pandemi süreci her sektörü olumsuz etkiledi. Tüm Dünya bu yeni sürece adapte olmak için elinden gelen çabayı dramatik bir şekilde gösterdi. Bu süreçte gördük ki teknoloji bizler için elzem. Teknoloji sayesinde sistem işlemeye devam etti ve çarklar eski hızında olmasa da dönmeye devam etti. Bizim uzaktan çalışmaya yönelik çözümlerimiz etkili oldu ve talep gördü. Hatta IT ekipleri için bir uzaktan çalışma kılavuzu yayımladık. Video konferans sistemlerine bu dönemde çok fazla ihtiyaç oldu ve bizler de Türkiye’nin en önemli kurumlarında değerli projeler gerçekleştirdik. Halen yeni ve ufuk açıcı projelerimiz devam etmektedir.

 

2023 için kimse şimdiden net bir şey söyleyemiyor. Piyasalarda bir belirsizlik hali var. Ekonomik ve sosyolojik konjonktür biraz daha pragmatist uygulamalara gebe. Herkesin kabuğuna çekildiği bu süreçte biz tam aksine durumları fırsata çevirecek uygulamalar başlattık. İşgücü, AR-GE, uzaktan çalışma yatırımlarımız gündemde. Kurumsal olarak sürekli sürdürülebilir gelişmemizi devam ettireceğiz.

 

Bu vesile ile hepinizi selamlıyor, işlerinizde başarılar diliyorum.