Türkiye’de Peplink

Peplink geniş bir yelpazede GSM ve WAN teknolojilerini

birleştirerek son derece esnek, kesintisiz, fiyat avantajı sağlayan ve

benzersiz bağlantı imkanları sunar. Üstelik ölçeklendirebilme

olanakları da son derece geniştir.

Ürünler

Peplink ‘’İnternet Yük Dengeleme Teknolojisi‘’ ile bağlantı maliyetlerini azaltıp, ağ veri hızlarını güvenli ve esnek yapısıyla arttırmanızı sağlamaktadır.

Peplink ile internet bağlantınızı ve yük dengenizi, yedi akıllı algoritma kullanarak 13 internet bağlantısına kadar dağıtabilirsiniz. Tüm kiralık hatlar ve diğer pahalı bağlantılar üzerine inşa çözümleriyle karşılaştırıldığında %90 kadar bir tasarruf sağlayarak yüksek hızlarda ve kaya gibi sağlam bir güvenirlilkle çözüm sağlamış olursunuz.

Peplink Yük Dengeleme (Load balancing) Teknolojisi ile DSL yada fiber gibi tüm karasal hatlarda, operatör bazlı hücresel bağlantılarda ve diğer bağlantı çeşitlerinde gecikme veya kesinti olmadan çalışmanız gayet mümkün. Daha hızlı bir bağlantıya ihtiyacınız olduğunda, daha fazla bağlantı ekleyerek ve bu bağımsız hatları Peplink’de sonlandırarak bant genişliğinizi arttırabilirsiniz. Ek olarak Peplink İnternet Yükü Dengeleme Teknolojisi veriler üzerinde trafik tipine göre ayrıştırma sağlayan, en önemli verileri ve uygulamaları her zaman en üst düzeyde önceliklendirebileceğiniz bir teknolojidir.

Teknolojiler

Peplink ile SD-WAN

Yazılım Tanımlı Geniş Alan Ağı olarak Türkçe’ye çevrilebilen ama genel olarak SD-WAN olarak anılan bu teknoloji, merkezi olarak kontrol edilen ve yönetilen WAN sanallaştırma ile merkez-şube ağlarının basit olarak gerçekleştirilmesini sağlar, en iyi uygulama performansını garanti eder.

SpeedFusion Teknolojisi

Peplink’in patentli SpeedFusion teknolojisi; kablo, DSL, 3G/4G/LTE ve diğer bağlantıları kullanan kurumsal VPN’lere kesintisizlik ve güç sağlar. İster birkaç belge veya gerçek zamanlı POS verilerini gönderiyor olun, ister yüksek bantgenişliği isteyen video veya ses görüşmelerini yapıyor olun, SpeedFusion tüm verilerinizi bütçe dostu, hızlı ve her ortama uyacak şekilde güvenle ağ ortamına gönderir.

Mobil Yük Paylaşımı (Bonding)

Bonding, verileri paket düzeyinde birleştirerek 13 adede kadar bağlantının birleştirilmesini ve tek bir hat gibi kullanılabilmesini sağlar. Bu, uzak bir lokasyon veya hareketli bir araç gibi bantgenişliğinin kıt olduğu durumlarda çok kullanışlıdır. Bu teknoloji aynı zamanda şube ofislerinin merkez ofise daha yüksek bağlantı hızlarında bağlanmasını da sağlayabilir.

Wireless SD-WAN

Günümüzde insanlar halka açık yerlerde ücretsiz Wi-Fi hizmeti talep etmektedirler. Ancak bunun işletmeler için faydalarını değerlendirmek gerekir. Ücretsiz Wi-Fi, trafiği artırmanıza ve bağlılık oluşturmanıza yardımcı olur. Daha da iyisi, gelir elde etmek ve kullanıcılarınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için harika bir fırsattır.

Peplink ve Güvenlik

Peplink teknolojileri, olası izinsiz girişlere karşı çok katmanlı bir savunma oluşturmak için birlikte çalışır. Ağınıza ulaşmak isteyen saldırganların, her biri ağın farklı bir bölümünü farklı saldırı biçimlerinden koruyan bir dizi teknolojiyi yenmesi gerekir. Bu savunma mekanizmaları istemci (client), yönlendirici (router), SD-WAN, bulut ve yönetim katmanlarında farklı şekillerde kurgulanmıştır.

Anten

Peplink sistemlerinde hücresel bağlantılar kullanılırken en iyi performansı alabilmek için kurulumun en yüksek standartlarda tamamlanması gerekir. Standart dışı bir parça veya yanlış seçilmiş bir donanım tüm sistemin performansını düşürebilir; örneğin düşük kaliteli koaksiyel kablo veya düşük kazançlı antenler.

Çözümler

PEPLINK Unbreakable Connectivity (Kesintisiz Erişim) ≥ SD-WAN

Dünyanın neresinde olursanız olun kesintisiz ve yüksek hızlı erişimin önemi her geçen gün artmaktadır. Peplink ile erişim teknolojilerinde seçenekler sürekli gelişiyor. Kritik iş uygulamalarınızda tek bir internet veya erişim teknolojisine mahkum kalmayın. Erişim seçeneklerinizi arttırın.

Servis Sağlayıcılara Özgü Çözümler – Load-Balancing, Failover, Bonding ve “Fiber over GSM”

Çok büyük miktarda ağ trafiğini aktarma durumunda olan veri merkezleri (DataCenter) arasındaki iletişim yüksek hızlı fiberoptik şebeke üzerinden sağlanır. Gigabit mertebelerinde hızlarda çalışan bu yapılarda fiber altyapıyı yedeklemek Peplink EPX ürünü ile ciddi bir sorun olmaktan çıkmıştır. EPX ile 18 adedi bonding teknolojisi ile birleştirilerek aynı anda kullanılabilen 36 LTE SIM kart desteği gelmektedir, böylece fiber hızına yakın iletişim sağlanabilmektedir. GSM şebekesi üzerinden fiber yedekliliği artık hayal olmaktan çıkmış durumdadır.

Perakende ve Mağazacılıkta Kesintisiz İletişim

Çok noktalı mağazalara sahip işletmeler merkezi yönetim altyapılarına sahip olduklarında mağazaların merkeze olan iletişimleri ve bunların yedeklilikleri önem kazanmaya başlar. Peplink MAX serisi ile istenilen hızda ve istenilen teknolojiyi kullanarak güvenli ve esnek yedeklilik çözümleri yaratılabilir. Çok yönlü trafik yönetim seçenekleri, ciddi ek avantajlar sağlamaktadır.

Kamu Güvenliği ( Public Safety) Teknolojilerinde Mobil İletişim

FirstNet (First Responder Network Authority) ve LTE çözümlerinin gücünü birleştirin. SpeedFusion ile birden fazla LTE hattını birleştirip video aktarımı, telsiz iletişimi, uzaktan yönetim, plaka tanıma, GPS tabanlı uzaktan izleme gibi çok sayıda uygulama bir arada kullanılabilir.

Yat, Gemi ve Limanlarda Yeni Nesil Internet Teknolojileri

Peplink ile yat ve gemilerde 4G LTE, 3G ve uydu erişimi birleştirilebilir ve yolculuk boyunca kesintisiz WiFi internet erişimi sağlanabilir. Limanlara yaklaşıldığında birden fazla SIM kart desteği sayesinde roaming yapılması ve en uygun tarife ile iletişim sağlanması mümkündür. Limanlarda ise vinç sistemleri ile yönetim birimi arasındaki iletişimin kesintisizliği çok önemlidir; Peplink kesintisiz ve mobil erişim esnekliği ile ideal bir erişim yöntemi olmaktadır.

Ulaşım ve İnternet (Infotainment)

Eğlence ve teknolojinin içiçe olduğu günümüzde aynı zamanda bilgilendirici işleve de sahip olan ve “Infotainment” olarak isimlendirilebilen sistemler yaygınlaşmaya başlamıştır. Özellikle araçlarda bu sistemler kullanılmaktadır. Bu sistemlerin ihtiyaç duyduğu kesintisiz internet erişimi Peplink cihazları ile sağlanabilmektedir.

Üretim Tesisleri, Fabrikalar ve Otomasyon (Endüstri 4.0)

Üretim tesisleri ve fabrikalarda makinalardan anlık veri alınması ve iletişimden kaynaklı gecikmelerin minimum seviyede olması çok önemlidir. Peplink; scada, modbus ve diğer protokolleri kullanan tüm sistemlere uygun arayüzlerle entegre edilebilir, kesintisiz ve güvenli erişim sağlar.

Bankalar ve ATM lerde Sorunsuz Bağlantı

Finansal iletişim ağlarında kısa süreli kesintiler bile çok büyük maliyetler ortaya çıkarır. Bankalar arası bağlantılar SpeedFusion teknolojisi ve çok sayıda LTE destekleyen Peplink ürünleri ile çok güvenli hale gelmektedir. POS erişimlerinde kullanılan MAX ürünleri her yerde bir mini ofis açmayı olanaklı hale getirirken; ATM’lerde kullanılan Pepwave MAX ürünü ile ATM’nin her koşulda kesintisiz hizmet vermesi sağlanmaktadır.

Sağlık Sektöründe Mobil İletişim

İnsan hayatı sözkonusu olduğunda saniyeler bile çok değerlidir. Ambulanslar ile hasta taşınırken hastaya ait hayati verilerin anlık olarak ilgili hastaneye aktarılması, daha hasta yolda iken ona en uygun ilk müdahele ortamının hazırlanmasına imkan sağlar ve kazanılan bu kritik zaman, bir hayat kurtarılmasını sağlayabilir. Mobil sağlık müdahele ekipleri de periyodik kontroller sırasında hastaya ait verileri Peplink LTE üzerinden merkeze iletip o anda ona yönelik teşhis-tedavi süreçlerinin uygulanmasını sağlayabilirler.

TV – Radyo Yayınlarında Kayıpsız Yayın

TV yayınları sözkonusu olduğunda anlık olay veya gelişmelerin çok hızlı aktarımı büyük önem taşımaktadır. Pepwave MAX ile kamera ve diğer ekipmanlar entegre edilerek anlık, yüksek hızlı ve kesintisiz yayın yapabilmek mümkün hale gelir. Bonding ile birden fazla LTE hattı birleştirilip HD kalitesinde video aktarımı yapılabilir.

Anten Teknolojileri (Poynting Antennas)

Bulunduğunuz bölgede GSM kapsama alanı çok zayıfsa bu durumda Poynting yüksek kazançlı antenleri ile sinyal alma kalitesi artırılabilir. Böylece normalde sağlıklı veri iletişiminin dahi yapılamadığı bir bölgede Peplink ile kesintisiz iletişim mümkün hale gelebilir.

Başarı Hikayeleri

Turizm devinin 319 tur otobüsünde kablosuz internet, Pepwave ve Peplink ürünleri ile kesintisiz olarak sunuluyor.

Türkiye’nin en büyük turizm transfer ve tur organizasyonu firmalarından Tantur, araçlarında internet hizmeti vermeye başladı. Projede Pepwave ve Peplink Balance Router ürünleri kullanıldı.

İTO’nun mobil araçları merkeze Peplink ile bağlanıyor.

361 bin üyesiyle dünyanın en büyük ticaret odası özelliğini taşıyan İstanbul Ticaret Odası, üyelerine verdiği hizmeti kolaylaştırmak amacıyla “mobil araç uygulamasına” geçti.

Bizimle İletişime Geçin

Kurumsal WhatsApp İletişim Hattı