Yüksek kapasiteli, yüksek güvenilirlikli, sıralı video gözetim depolama sistemi

Yüksek kapasiteli, yüksek güvenilirlikli, sıralı video gözetim depolama sistemi

COLDSTORE 3U Pro, mega piksel IP kameralar için çok yüksek kapasiteli depolamaya ve/veya uzun arşiv sürelerine ihtiyaç duyan günümüzün video gözetim sistemleri için özel olarak tasarlanmış, ağa bağlı bir Sıralı Dizidir. IP video gözetimi için sıfırdan tasarlanan bu sıralı depolama sistemi, aşağıdaki benzersiz özelliklere sahiptir:

  • Yaklaşık 60 watt kullanan devasa 300 TB kapasite – RAID’e göre %90 güç tasarrufu
  • Mevcut en düşük maliyetli disk sürücülerini kullanırken bile çok yüksek disk güvenilirliği
  • Disk arızasında veri kaybı olmaz, yeniden oluşturma gerekmez ve basit disk çalışırken değiştirilebilir
  • Sıralı dosyalama sistemi (SFS™), verilerin kolay konumlandırılması için sırayla sabit diskleri kullanır
  • SATA sürücü üreticisi, modeli ve kapasitesinin herhangi bir karışımını kullanır

 

Basitlik

COLDSTORE 3U Pro mimarisine dahil edilen teknoloji, konsept ve kullanım açısından basit olmakla birlikte, mevcut en düşük maliyetli diskleri kullanırken bile çok yüksek güvenilirlikli bir sistem sunar. Eşsiz Sıralı Dosyalama Sistemimiz™ (SFS) ile birleştirilmiş Doğrusal Boşta Disk Dizisi (LAID™) sistemimiz, çok düşük maliyetle büyük kapasiteler sağlayan güçlü ve basit bir sistem üretir. Sistemin yönetimi son derece basittir, tüm disk kurulumu ve yapılandırması tamamen otomatiktir. Son kullanıcı disk ekleyebilir, çıkarabilir, değiştirebilir ve hatta yükseltebilir. Bu işlemler veri kaydını hiç durdurmadan yapılır. COLDSTORE 3U Pro’nun yönetimi son derece basittir. Yeniden oluşturma gerekmeden disk arızasında veri kaybı olmaz. Eşi görülmemiş güvenilirlik – düşük maliyetli diskler kullanarak bile.

 

Sıralı Kayıt

Diskler sırayla kullanılır, kullanılmayan tüm diskler kapatılarak güç tasarrufu sağlanır ve böylece sıcaklık, titreşim ve aşınma önemli ölçüde azalır – Sistem, kritik yazma işlemi sırasında tam veri yedekliliği sağlamak için benzersiz bir yansıtılmış örtüşen çift yazma algoritması kullanır, ancak tam yansımalı RAID1 sistemlerinin iki katı sürücü gerektirmez.

 

Güç Verimliliği

COLDSTORE 3U Pro, video verilerinin yalnızca %3’ünün yeniden oynatılması ve dolayısıyla her diskin (ortalama olarak) zamanın %87’sinde kapalı olması gerçeğinden yararlanır. SFS™ disk okuma/yazma kafalarını kontrol eder, onları disk üzerinde bir plak çalar gibi hareket ettirir ve neredeyse disk titreşimini ortadan kaldırır. LAID™ ve SFS™’yi özel olarak tasarlanmış düşük güçlü ana CPU kartıyla birleştirir, neredeyse hiç soğutmaya ihtiyaç duymayan ve tam olarak doldurulmuş 300 TB diziyle bile 60 watt kadar az tüketir.

 

Tüm sürücülerin uzun bir süre aynı anda çalıştırılmasının gerekli olabileceği özel zamanlar olduğu için (örn. Toplu arama işlemi sırasında), COLDSTORE 3U Pro bunu kolaylıkla halledecek şekilde tasarlanmıştır.   COLDSTORE 3U Pro, iyi belirlenmiş bir güç kaynağı – çift sıcak -değiştirilebilir PSU ve sıcaklık kontrollü kasa soğutma fanları ile bu modda bile maksimum yaklaşık 120 watt kullanacaktır – tipik RAID sistemlerinden üç kat daha verimli.

 

Disk Türleri ve Verilerin Fiziksel Konumu

COLDSTORE 3U Pro, herhangi bir marka ve boyutta SATA diskini kullanabilir. Diskler “anında” eklenebilir ve otomatik olarak diziye dahil edilir. Diskler ayrıca herhangi bir zamanda çıkarılabilir ve sıralı yazma modeliyle, herhangi bir diskin kaydedilen zaman aralığı ön panelde görüntülenebilir. Bu, kanıt amaçlı herhangi bir kaydın basit fiziksel konumunu (ve çıkarılmasını) sağlar. Basitçe disklerin son kullanıcılar  tarafından kolayca yönetilmesini sağlar.

 

Çalışma Modları

COLDSTORE 3U Pro, gerektiğinde tek sıralı disk modunda ve sıralı ikizlenmiş çift modunda (yani sıralı RAID1) çalışabilir. Bu çalışma modları, basit disk yönetimi ve anında kanıt elde etme dahil LAID ve SFS’nin güç tasarrufu, düşük sıcaklık, titreşim ve aşınma özelliklerinden yararlanmaya devam eder.

 

Video Kayıt ve Yönetim Sistemleri ile Entegrasyon

Veracity, son kullanıcılarına COLDSTORE 3U Pro’nun avantajlarını kullanmak  isteyen DVR/NVR üreticilerine basit bir SDK sağlar. COLDSTORE 3U Pro’nun tanımlanmış bir ağ protokolü aracılığıyla doğrudan kontrolü, alternatif bir entegrasyon yöntemidir. COLDSTORE 3U Pro, eksiksiz bir yapılandırma ve yönetim uygulamasıyla birlikte teslim edilir. Bir kez yapılandırıldıktan sonra, diskler yeniden yapılandırma olmaksızın herhangi bir zamanda çıkarılabilir.

Dizi yönetimi, doğrudan ön panel kontrolleri aracılığıyla da yapılabilir. Ön panel ayrıca dizi durumunu, disk kapasitelerini, disk zaman aralığını ve IP adresini göstermek için kullanılır.

 

COLDSTORE 3U Pro VMS Entegrasyonları

 

COLDSTORE 3U Pro şu anda aşağıdakilerle entegredir:

Genetec | Security Center
Hanwha Techwin | Wisenet Wave
Instek Digital | Enterprise VMS
Exacq | ExacqVision
Visual Management Systems | Titan Vision
Network Optix | Nx Witness
Digital Watchdog | DW Spectrum
Veracity | NVR
Veracity | VIEWSCAPE