wan optimizasyon resim

Gelişmiş WAN Optimizasyon Teknikleri

Silver Peak Gelişmiş WAN Optimizasyon teknikleri ile elde edeceğiniz hız dışında HYBRİD WAN ve Dinamik Yol Kontrol gibi özellikler ile WAN hatları üzerinden uygulamalarınızın daima kesintisiz ve performanslı çalışmasını sağlar. Eğer Oracle E-Business, SAP, ERP, CRM, SharePoint, AS400, Doküman yönetimi vb. ticari uygulamaları WAN hattı üzerinden yerel ağ hızında kullanmak istiyorsanız Silver Peak ‘i deneyin!

Uygulama bağımsız: Silver Peak ile tüm ip trafiğinizi ağ katmanında uygulama ve protokol bağımsız byte seviyesinde optimize ederek maksimum hızı ve kısa ROI hedefinizi yakalayın. Günümüzde uygulama ve protokol çeşitliği hızla artmakta, bu sürece sürekli uygum sağlamanız için Silver Peak’in eşsiz ve gerçek zamanlı optimizasyon çözümünü kullanabilirsiniz.

 

Yüksek eş zamanlı optimize edilmiş bağlantı sayısı: Silver Peak 2Mbps de 8.000 eş zamanlı optimize edilmiş connection/flows desteklemekte, bu sayı en üst model olan NX-11700 de ise 512.000 adet. Buda hiçbir IP trafiğinizi bypass etmeden tümünü optimize etmenizi sağlar, günümüzde ise Kobiler ortalama kullanıcı başına 20, kurumsal firmalar ise 50 eş zamanlı optimize edilmiş bağlantı kullanmakta. Eğer şubelerinizin İnternet trafiği merkez üzerinden çıkıyorsa bu sayının en az iki katı olmalıdır.

 

HYBRID WAN + Dinamik Yol Kontrol: Eğer uygulamalarınızın daima kesintisiz ve performanslı çalısmasını istiyorsanız Silver Peak’in bu çözümü tam size göre. Bu özelliği ister performans, hat yedekliliği veya fiyat avantajı için kullanabilirsiniz. Örneğin şubeniz ile merkez arasında sadece 2Mbps G.SHDSL veya TTVPN vb. hat kullanıyorsanız ve şubeniz merkez üzerinden İnternete çıkıyorsa şubenizde daha yüksek download hızına ihtiyacınız vardır. Bunun için pahalı symmetric WAN hatları yerine ADSL gibi uygun maliyetli hat ile Silver Peak üzerinden merkeze doğru IPSec Tünel kurarak hem güvenli hem de 2x hızlandırma düşünürsek 20Mbps gibi hız elde etmiş olacaksınız.

wan optimizasyon1

Hızlandırılmış IPSec: Şubeler ile merkez arasında kullandığınız verilerin güvenliğinden emin olmak ve aynı zamanda ek bir cihaza gerek kalmadan IPSec VPN yapmak istiyorsanız Silver Peak ‘in hızlandırılmış IPSec özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik ile aynı zamanda noktadan noktaya özel devre almanıza gerek kalmadan ADSL hatları üzerinden şubenizi merkeze bağlayabilir ve en üst seviye güvenlik sağlayabilirsiniz.

 

Gelişmiş QoS ve Bant Genişliği Yönetimi: şubeler ile merkez arasında kullanılan trafikleri kaba olarak 2 ye ayırmak mümkün yani yüksek ve düşük öncelikli trafikler. Yüksek öncelikli trafikler kullandığımız ticari uygulamalar veya video konferans gibi gerçek zamanlı uygulamalar olabilir, bu tip hassas ve önemli uygulamaların diğer yoğun ve düşük öncelikli uygulamaların yarattığı trafiklerden olumsuz etkilenmemesi için Silver Peak ile IP, Port ve Uygulama bazında önceliklendirme veya belli bir bant genişliği tanımlayabilirsiniz. Ayrıca Silver Peak’in bant genişliği yönetimi ile belli aralık verebilirsiniz. Yani önemli trafiklerin olmadığı durumda düşük öncelikli trafikler yüksek öncelikli uygulamalar için atanan bant genişliğinin kullanmasını ayarlayabilirsiniz.