VİTEL Kanal Satış Yöneticisi Ebru Meltem Göksal’ın Kaleminden

1993 yılında kurulan Vitel, ağ teknolojileri ve veri güvenliği çözümleri alanında katma değerli distribütör kimliği ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Distribütörü olduğu ManageEngine, Ruijie, Peplink, Extreme Networks, Moxa, Genetec ve Vidyo gibi firmaların ürünleri ile yüzlerce başarı hikâyesine imzasını atan firmamız, bilgi birikimi ve uzmanlığı ile dijital dönüşüm projelerine liderlik etmektedir.

 

Vitel olarak, KOBİ’lere yönelik, bulut yönetimli kablosuz internet erişimi, yüksek güvenlikli kablolu ve kablosuz veri ağları çözümlerimiz bulunmakta.

 

Örneğin; Türkiye temsilcisi olduğumuz Ruijie markasına ait kablosuz erişim noktaları (AP) KOBİ’lerin iş ihtiyaçlarını karşılayan,  fiyat performans avantajı sunan ideal bir ürün.

 

Ruijie AP’ler özelinde bir değerlendirme yapacak olursak; 1.Kullanıcının kablosuz erişim noktasına bağlanma hızı ile 100. ya da 200. kullanıcının bağlanma hızı arasında hiçbir fark bulunmamaktadır. Ruijie AP’ler sayesinde tüm kullanıcılar, birkaç saniye içinde rahatça bağlanıp interneti dilediğince kullanabiliyor. Öte yandan “Ruijie Cloud” bulut yönetim servisi, müşteriler için ömür boyu ücretsiz olarak sunuluyor. Bu servis sayesinde, mobil uygulama ile akıllı telefonunuzdan dünyanın neresinde olursanız olun, müşterilerinize sunduğunuz internet, kablolu ve kablosuz ağ servisinin verimliliğini görmeniz mümkün olabiliyor. Kısıtlı kaynak ile çalışan KOBİ’ler böylece iş gücünden de tasarruf ederek verimliliklerini artırabiliyorlar.

 

Günümüzde internet kullanımı, KOBİ’lerin işlerini yapmaları için çok önemli bir araç haline geldi. Eskiden sadece e-postalara erişmek yeterliyken, günümüzde insanların birçoğu iş için sosyal medya kullanmaya başladı. Çalışanlar  firmalarının ERP, CRM vb. yazılımlarına online erişip iş süreçlerini yürüterek, aynı zamanda da finansal verilere ve raporlara anlık olarak erişip stratejik iş kararları almaya başladı.

 

Tüm bunlar için internet erişiminin ve Wi-fi altyapısının üst kalitede olması gerekli. Son dönemlerde kesintisiz ve hızlı erişim, çok büyük bir önem kazandı. Bireyler kadar profesyonel iş insanlarının da online olarak bağlantıda kalma talebinde artış gözlendi.Öte yandan dijitalleşmenin gereği KOBİ’lerin iletişim altyapılarında kullanılan data, ses, görüntü iletiminin kalbinde yer alan network switch, router, access point gibi ağ teknolojileri çözümleri de yoğun ilgi görmeye başladı. Vitel olarak, temsilcisi olduğumuz markaların çözümleri ile kesintisiz iletişim ve üst segment veri güvenliği imkanı sunarak dijital dönüşüm projelerine liderlik etmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

 

2021, tüm dünyanın hayal bile edemediği gelişmeleri deneyimlediğimiz bir yıl oluyor. Pandeminin tüm dünyada her sektörü olumsuz etkilediği ve 2020 yılının tam anlamıyla kayıp bir yıl olduğu düşüncesi büyük ölçüde doğru olsa da; arka planda önemli kazanımlar da getirdiğini göz ardı etmemek gerekir. Öncelikle; bilişimin gücü tüm dünyada tam anlamıyla hissedildi. Bu konuda en tutucu şirketler ve şahıslar bile dijital dönüşümün önemini fark etti. Pandemi, 2015 yılından itibaren literatürümüze giren dijitalleşme, yani iş süreçlerinin akıllı iş birimleri tarafından işlenmesi ve karar destek mekanizmalarına katkı sağlaması akımının en az 10 yıl erkene alınmasına yol açtı. Bu anlamda, dijital dönüşüme bir katalizör görevi üstlendi diyebiliriz.

 

Geçtiğimiz yıl, Vitel içinde de hızlı bir dönüşüm yaşandı. Bu sebeple aslında bir pandemi süreci olmasa da dijitalleşme ve otomasyon tarafında Vitel 2020 yılı içinde önemli adımlar atmış ve planlamalar yapmıştı. 2021 yılı bunu hızlandırdı. Bu kapsamda otomasyon sistemlerimiz devreye alındı ve tüm operasyon sunucuları dünyanın her yerinden erişilebilecek şekilde bulut ortama taşındı.

 

Kendi bünyemizdeki dijitalleşme süreci devam ederken; temsilcisi olduğumuz; ManageEngine, Ruijie, Peplink, Extreme Networks, Moxa, Genetec ve Vidyo gibi teknoloji firmaları, stratejik iş ortaklarımız ve hizmet verdiğimiz kurumlar da aynı paralellikle online iş süreçlerine hızla adapte oldu.

 

Geçtiğimiz yıl;

 

• Online eğitime yönelik sınıflardaki ses ve görüntü sistemleri,
• Uzaktan eğitime yönelik kesintisiz ve yüksek hızlı erişim çözümleri,
• Uzaktan erişim ve yönetime yönelik çözümler,
• Video konferans ve toplantı odası çözümleri,
• Engelsiz bankacılık,
• Çok noktalı ve yedekli merkezi erişimler (SD-WAN çözümleri ile) hiç olmadığı kadar talep gördü.

 

2020 yılında sektör ortalamasının çok üzerinde ciddi bir büyümeden sonra 2021 yılını pandemiye rağmen Vitel büyümeye devam ederek daha güçlü bir şirket konumuna geldi.  Bu yıl yine yüksek bir büyüme hedefi ile yola çıktık ve emin adımlarla hedeflerimizi gerçekleştirerek ilerliyoruz.

 

Vitel, 2022 yılında da her anlamda büyüyen ve buna paralel olarak pazardaki payını büyütmeye devam eden bir şirket olacak.