Vinç Çevirme Kontrolü Için Kablosuz Yedekliliği

Uygulama: Ağır Sanayi

 

Vinç operasyonlarındaki kesinti, özellikle bir üretim operasyonu sırasında veya yoğun limanlarda meydana gelirse, felakete neden olabilir ve kayıplara yol açabilir. Bir vinç üreticisi, maksimum operasyonel çalışma süresi sağlamak için açık deniz rüzgar türbini kurulumunda kullanılan ağır kaldırma direkli vinçlerine Moxa’nın yedek kablosuz çözümlerini entegre etti.

 

• Gereksinimler
• Verimli PLC işlemleri için PROFINET iletişimi
• Maksimum çalışma süresi sağlamak için ağ düzeyinde yedekleme

 

 

Moxa Çözümü

 

Operatör kabininin altında bulunan PROFINET tabanlı bir çevirme sürücü sistemi kullanarak vinç operatörünün vinç üst yapısını döndürmesine yardımcı olmak için uçtan uca yedekli bir kablosuz ağ oluşturulur. Vinç çevirme sistemi, bir saha CCTV gözetim sistemi tarafından izlenir ve her ikisi de kontrol merkezine gerçek zamanlı bilgi göndermek için bir AWK-3131A kablosuz istemciye bağlanan PROFINET tabanlı bir PLC sistemi tarafından kontrol edilir. AWK3131A’daki ana / bağımlı mod ayarı, PROFINET trafiğinin kontrol merkezine şeffaf bir şekilde iletilmesini sağlar. Kontrol ucunda, video kaydını ve alınan verileri bir yukarı akış EDS510E Ethernet anahtarına aktarmak için çift bantlı etkin noktaları kurmak için iki AWK-3131A kablosuz AP kullanılarak, izleme ve kontrol sağlamak için bilgileri kontrol merkezine aktarır. Maksimum ağ kullanılabilirliği ve sistem güvenilirliğini sağlamak için AWK-3131A kablosuz istemcileri, çevirme sürücü sistemleri ve kontrol merkezi arasında yedekli kablosuz bağlantılar oluşturmak için AeroLink Protection teknolojisini kullanır. AeroLink Koruması, AWK-3131A kablosuz istemcilerinden birinin farklı bir frekansta (5 GHz) yedek düğüm olarak beklemede olmasını ve birincil cihaz başarısız olursa veya bağlantı kesilirse 300 ms içinde devralmasını sağlar.

 

Neden Moxa?

AeroLink Koruması, maksimum çalışma süresi için yedek ağ iletişimi sağlar Master / slave bağlantısı, şeffaf PROFINET iletişimi sağlar.