VERACITY OUTDOOR GIGABIT POE EXTENDER

OUTREACH MAX GXT ile Ethernet Mesafe Kısıtlamalarını Aşın!

 

Günümüzde kurumlarda ve halka açık alanlarda özellikle kamera ve kablosuz erişim cihazlarının (AP) kullanımı katlanarak artmaktadır. TCP/IP ağlar üzerinden iletişim sağlayan bu cihazların en yakın switch cihazına bir ethernet kablosu ile bağlanması gereklidir. Artık yaygın hale gelen PoE standardı sayesinde kamera veya AP’ye data bağlantısı ve elektrik enerjisi tek kablo üzerinden sağlanabilmektedir. PoE destekli bir switch ile bu işlem rahatlıkla yerine getirilebilir.

 

Standart uygulamalarda ethernet kablo mesafesi 100 metre ile sınırlıdır. Peki, kamera veya AP en yakın switch cihazından çok daha uzun bir mesafede ise ne yapacağız?

 

Veracity, Outreach MAX GXT ürünü ile bu soruna bir çözüm getiriyor.

 

Veracity, Outreach MAX GXT

 

Outreach MAX GXT ile mevcut 100 metrelik ethernet kablo mesafesi kolayca iki katına çıkarılabilir. Cihazın kurulumu son derece kolaydır, zira bir ayar gerektirmemektedir. Tek yapılması gereken, iki ethernet kablosu ile bu cihazın üzerindeki iki portu switch ve ağa eklenecek cihaza bağlamaktır.

 

Veracity, Outreach MAX GXT Schema

 

Bu topolojiden de görülebileceği üzere ağdaki PoE destekli switch cihazın bir tarafına bağlanırken diğer taraftan da kamera veya AP bağlantısı yapılmaktadır. Böylece Outreach MAX GXT herhangi bir güç beslemesi gerekmeksizin switch cihazından aldığı PoE gücünü bağlı uç cihaza aktarmaktadır.

 

Veracity, Outreach MAX GXT Schema 2

 

Bu topolojide ise PoE gücünün ayrı bir PoE enjektör cihazından sağlandığı senaryo görülmektedir.

 

Outreach MAX GXT, aradaki kablo üzerinde herhangi bir noktaya monte edilebilir. Örneğin kamera ile switch arası 170 metre ise bir taraf 90 metre, diğer taraf 80 metre olacak şekilde bir montaj yapılabilir.

 

Outreach MAX GXT, yüksek güçlü PoE desteği sayesinde 90W’a (802.3bt) kadar güç beslemesi yapabilir. Eğer PoE ihtiyacı yoksa ve sadece ethernet bağlantısı uzatılacaksa bir farklı model olan Outreach Lite GXT tercih edilebilir.

 

Eğer aradaki mesafe 200 metreden fazla ise birden fazla Outreach MAX GXT cihazı seri bağlanarak mesafe artırılabilir. Her ek 100 metre için ek bir Outreach MAX GXT kullanılmalıdır, ancak mesafe uzadıkça alınabilecek maksimum güç düşecektir. Daha uzun mesafede çalışsa da tavsiye edilen mesafe 300 metre civarıdır. Daha uzun mesafelerde Veracity LONGSPAN ürünü daha iyi performans sağlayacaktır.

 

Mesafeye bağlı olarak alınabilecek güçler için aşağıdaki tabloya bakılabilir.

 

Veracity, Outreach MAX GXT Schema 3

 

OUTREACH MAX GXT Teknik Özellikler

 

  • Dış şartlara karşı IP66/67 koruma
  • Hızda bir düşüm olmaksızın gigabit bağlantı hızı
  • 200 metreye kadar erişim mesafesi
  • Birden fazla cihazla her ek cihazda ek 100 metre mesafe artırımı
  • PoE/PoE+ ve custom PoE ile 90W güç desteği
  • Mevcut kablolarla kolay kurulum
  • Montaj kiti ile güvenli duvar üstü montaj imkanı

 

CCTV ve kablosuz ağ sistemlerinizde problem yaşadığınız bir çok noktada Veracity çözümleri Vitel güvencesiyle yanınızda.