Unified End Point Management (UEM) 

Pandemi ile yaşamayı öğrendiğimiz ve pratikliğini test ettiğimiz evden çalışma stiline, şirketler ve kişiler çok hızlı şekilde uyum sağladı.  Bu adaptasyonun başarılı olmasının en büyük etkenlerinden birisi, bilgi teknolojileri departmanlarının, bu yeni çalışma stiline uyum için hızlı bir şekilde evrilmesi noktasında gerçekleşti. Bilgi Teknolojileri departmanları, dikkatle koruduğu şirket yerel ağı dışında, pandemi ile birlikte evden çalışmaya başlayan iç müşterilerin güvenliğini sağlaması gerekliliğini anladı. Operasyonel süreci rahatlatan ve yönetilmesini sağlayan BT hizmetlerinin alındığından emin olmaları daha da büyük bir önem kazandı.

 

Unified End Point Management (UEM), kendi alanında lider bir çözüm olarak, BT departmanlarının az önce ifade ettiğimiz endişelerinin giderilmesinde anahtar bir çözüm olarak yerini aldı. Gerek etkin yama yönetimi gerekse “Uç Nokta Güvenlik” eklenti paketi ile uç nokta yönetimlerini artık izlenebilir, kontrol edilebilir ve raporlanabilir olması noktasında büyük kolaylıklar getirdi.

 

Yakın zamanda, ölçeklenebilir çoklu yönetim mimarisi, yapay zeka ve makina öğrenmesi, uç nokta veri sızıntı koruması (DLP) ve fidye yazılımı koruması gibi eklenti paketleri ile Unified End Point Management (UEM); uç nokta yönetimi ve güvenliğini beklentilerinizin çok daha ötesine taşımaya hazırlanıyor.