Toplantı odanızı 5 adımda profesyonel konferans salonuna dönüştürün!

 

Toplantı Odanızı 5 adımda profesyonel konferans salonuna dönüştürün!

COVID-19 virüsü sebebi ile evlerden çalışılan günlerin ardından birçok sektör için ofislere geri dönüş sayısı her geçen gün artıyor. Ofis hayatına devam etmenin ilk aşamasında çalışanları için aldığı sağlık güvenliği ve hijyen önlemlerini arttıran şirketler, ikinci aşamada müşterilerine daha iyi bir deneyim sunabilmek ve daha iyi iletişim kurabilmek için toplantı odalarını profesyonel video konferans odalarına dönüştürüyor.

Şirketler arası iletişim süreci boyunca taşınabilecek virüs riskini ortadan kaldırmanın en pratik yöntemi olan video konferans çözümlerini birçoğumuz evden çalıştığımız süre boyunca deneyimleme fırsatı bulduk. Aynı zamanda anladık ki, doğru video konferans çözümleri ile sağlıklı, steril ve risk bulundurmayan bir iletişim kurarken, aynı anda zaman ve ulaşım maliyetlerinde de kazanç sağlıyoruz.

Bu sebeple yeni normalin en sağlıklı iletişim merkezi olacak “toplantı odalarınızı” profesyonel video konferans odalarına dönüştürebilmeniz için ihtiyaç duyacağınız donanımsal ve yazılımsal ihtiyaçları sizler için bir araya getirdik.

Karşınızda iş ortaklarınız ile bağınızı güçlendirmek, çalışanlarınız ve müşterileriniz ile iletişim kalitenizi arttırmak için olmazsa olmaz 5 ihtiyaç!

1. Yayın Platformu

Profesyonel bir toplantı deneyimi için olmazsa olmazlar listemizin ilk sırasında doğru yayın platformu seçimi yer alıyor. Doğru video konferans uygulamasını seçerken dikkat edilmesi gereken ilk konu platformun ne amaçla kullanılacağıdır.

Eğer müşterileriniz ile iletişime geçmek, sunum yapmak veya çalışmalarınızı gerçek zamanlı paylaşmak ise, olası bağlantı kopmaları, kullanım zorluğu veya video ve ses kalitesinde yaşanan eksiklikler kötü bir deneyim sunmanız ile sonuçlanacaktır. Sektörünüzde her ne kadar başarılı olursanız olun, başarılı bir iletişim kuramadığınız takdirde müşterilerinizi mutlu etmek oldukça zordur.

 

Peki, hangi yayın platformları zoru kolaya dönüştürebilir?

Yayın platformunu seçiminizde fark yaratacak özellikleri ile dünyanın en gelişmiş bulut tabanlı kurumsal görüntülü iletişim teknolojisi Vidyo, yüksek katılımcılı toplantılar veya eğitim amaçlı toplantılar için yeni çağın öncü dijital eğitim ve webinar platformu Zoho Showtime veya kurum içi tanıtım veya eğitim videolarınızı depolamak ya da ekibiniz veya müşterileriniz ile paylaşmak için Panopto platformlarından videokonferans.com avantajları ile faydalanabilirsiniz.

 

2. Kamera

İş hayatının temel taşlarından biri olan iletişim, yalnızca gerekli koşullar ile verimli sonuçlar oluşturmaktadır. Ancak verimli video konferanslar gerçekleştirmek için yalnızca doğru video konferans uygulamasına ve yüksek bağlantı hızına sahip olmak yeterli olmuyor.

Bağlantı hızı ve tercih edilen uygulamalar kadar doğru seçilmiş aksesuarlar da video konferansların kalitesini yüksek oranda belirliyor. Daha kaliteli ve verimli bir iletişim için doğru aksesuar seçimi önemlidir. Beklentileriniz ve kullanım amacınız doğrultusunda sizler için aşağıda bir araya getirdiğimiz kameraları inceleyebilir, şirket içi iletişiminizi güçlendirebilirsiniz.

 

Telycam TLC- 200

Telycam TLC-200 ile görüntünüzü kristal netliğinde paylaşabilir, USB 2.0 veya 3.0 ile masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızda bağlanarak aynı ortamda birden fazla katılımcının olduğu profesyonel bir konferans deneyimi yaşayabilirsiniz.

Telycam TLC-200, 108 derece geniş açılı 1080P USB kamerası ile kullanıcılarına ekonomik ve performanslı bir çözüm sunuyor.

Detaylı bilgi için tıklayın

 

Telycam TLC-300

TelyCamTLC-300, konferans alanındaki herhangi bir görüntüyü yakalamak için hızlıca ayarlanabilir 340 derece pan ve 120 derece eğilebilme özelliğinin yanı sıra otomatik odaklama ve 72,5 derece geniş açılı FOV ayrıcalığı ile yüksek performanslı bir video konferans deneyimi sunuyor.

Detaylı bilgi için tıklayın

 

Sony SRG120DS

Yüksek Hassasiyet Sensörü SRG120DS, düşük aydınlatma koşullarında bile son derece düşük gürültülü, pürüzsüz, keskin detaylı Full HD (1920 x 1080) görüntülerin çekilmesini sağlayan Sony’nin en yeni 1 / 2.8 tipi Exmor® CMOS sensörünü içeriyor. Ayrıca yüksek kare hızı (60fps) işlemi, hareketli nesnelerin daha pürüzsüz ve daha akışkan olarak üretilmesini sağlar.

Detaylı bilgi için tıklayın

 

Sony SRG -3000 SEWPAC5

SRG-3000SEWPAC5, Sony’nin EZ-2-Connect PTZ Kamera Paketi hattına en yeni eklemesidir. Sadece standart bir CAT kablosu ile, Sony SRG-300SE / W IP Streaming HD PTZ kamerayı (beyaz gövde) kolayca kontrol edebilir ve güçlendirebilir, uzun mesafeli kurulumlarda (CAT5e / 6 kablo üzerinden 300 ‘ye kadar) zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz.

Tavan montajı özelliği ile çok amaçlı kullanıma imkan tanıyabilen, 30x Zoom ile çok geniş açıları yakalayabile profesyonel kameradır.

 

3. Mikrofonlar

Video konferans iletişiminizi güçlendirmek ve gerçekçi toplantılar gerçekleştirmek için olmazsa olmazlar listemizin 3. maddesinde mikrofon yer alıyor. Beklentileriniz ve kullanım amacınız doğrultusunda sizler için aşağıda bir araya getirdiğimiz mikrofonları inceleyebilir, toplantı odanıza özel tercihinizi yapabilirsiniz.

Kablosuz HD mikrofonlar

Taşınabilir tak ve kullan tasarımı, basit kurulumu ve üstün HD ses kalitesi ile kablosuz HD Yamaha mikrofonları video konferans deneyimini yeni bir boyuta taşıyor.

 

4. Kablosuz Bağlantı Çözümleri

 Çeşitli HD mikrofon modelleri ile de uyum sağlayabilen sistemler, amfi tipi salonlar,  konferans ve eğitim sınıfları, workshop istasyonlarında ve hatta yönetim kurulu odalarında kullanılmak üzere ölçeklendirmede sınır tanımayan Executive çözümler sunmaktadır.

Executive Elite Dijital Kablosuz Mikrofon Sistemleri

En zorlu ortamlarda yüksek ses kalitesi sağlaması adına tasarlanan kablosuz bağlantı çözümleri, toplantı ve konferans deneyimini güçlendirmek için geliştirilmiştir.

 

5. Profesyonel Ses Sistemleri

Video konferans deneyiminizi gerçekçi toplantılara dönüştürmek için olmazsa olmazlar listemizin sıradaki maddesinde ses sistemleri bulunuyor. Beklentileriniz ve kullanım amacınız doğrultusunda sizler için aşağıda bir araya getirdiğimiz ses sistemlerini inceleyebilir, toplantı odanıza özel tercihinizi yapabilirsiniz.

 

Yamaha YVC-200

Yamaha YVC-200 ile birden fazla kişi aynı anda konuşsa bile ses kesintisi olmadan çift yönlü konuşmalarınızı yüksek kalite sürdürebilirsiniz. Yüksek kaliteli hoparlörü ve geniş ses bandı (Fs 32 Khz) ile Yamaha YCV-200, yüksek kaliteli konferans deneyimi sunuyor.

 

Revolabs FLX UC-500

Revolabs FLX UC-500, dört gömülü mikrofonu ve ana ünitede yer alan iki hoperlörüne ek olarak her mikrofon için yankı önleyici sistemlere sahip. Bu sayede 10 kişiye kadar yüksek kaliteli konferans deneyimi sunuyor.

 

Yamaha CS-700

Yamaha CS-700, sınıfının en iyi ses ve görüntü özellikleriyle bir bütün olarak geliştirilmiş Yamaha CS-700, kamerası, ses sistemi ve ekran paylaşma özellikleri ile yeni nesil toplantı deneyiminin tüm ihtiyaçlarını bir arada bulunduruyor.

 

Yamaha YVC1000

Yamaha YVC1000, büyük toplantılar veya uzaktan eğitim sınıfları gibi yüksek katılımcılı toplantı alanları için tüm beklentileri yüksek teknoloji mikrofon ve hoparlörler üniteleri ile karşılıyor. Yankı giderici özelliği ile mikronunuza ne kadar ses gelirse gelsin eşsiz insan sesi algılama (HVAD) özelliği ile gürültü kirliliği yapacak tüm sesleri ortadan kaldırıyor.

Yamaha YVC1000’e 5 adete kadar farklı mikrofonu kolayca bağlayabilirsiniz. Ayrıca mevcut sisteminizi 40 katılımcıya kadar harici hoparlör veya mikrofon ile de destekleyebilirsiniz.

 

Hızlı, güvenilir ve yüksek performanslı bir video konferans deneyimi için uzman kadromuzun desteği ve Türkiye’deki veri merkezimiz ile şirketinizin iletişiminizi güçlendiriyoruz! 

 

Küçük, orta veya büyük ölçekli toplantı odalarınız için video konferans çözümleri hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayarak bize ulaşabilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız en kısa süre içerisinde sizinle iletişime geçecektir.

 

Blog hakkında daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.