Süresi Dolan Şifrelerden Kurtulun

 

Active Directory de şifre süresinin dolduğunu kaç kez gördük ve basitçe görmezden geldik? Kısa süre sonra sona erecek bir şifrenin sıfırlanması, neredeyse her zaman yarının problemi gibidir Ama bu süresi dolmuş şifrelerle ilgili gerçek bir sorundur.

Kullanıcıların harekete geçmesinin tek yolu, kısa bir süre önce geçerlilik süresinin sona ermesine doğru parolalarını hatırlatmalarıdır. Bu şifreleri takip etmek ve tekrarlayan hatırlatmalar göndermek neredeyse imkansızdır. Bütün bunları sizin için otomatik olarak yapabilecek bir araç olsaydı harika olmaz mıydı? Başka yerde arama! ManageEngine Şifre Son Kullanma Hatırlatma aracı sizin için hazırlandı. Kullanımı tamamen ücretsizdir.

 

Şifre Süresi Hatırlatma Uygulamasının Önemli Noktaları

 

E-posta / SMS ile kullanıcıları otomatik bilgilendirin: Kullanıcıların şifre süreleri dolmak üzereyken kullanıcıları E-posta ve SMS yöntemleri ile bilgilendirin.

Active Directory hesabı son kullanma bildirimi: Kullanıcılara sürmekte olan Active Directory hesaplarıyla ilgili uyarı mesajları gönderin. OU ve grup temelli politikalar: OU ve grup tabanlı politikaları dizayn edin ve parola son kullanma bildirimlerinin nasıl ve kime gönderileceğine karar vermek için filtreleme yeteneklerini etkinleştirin.

Hatırlatıcıların özet raporu: Herhangi bir anormalliği daha kolay tespit edip ele almak için kullanıcılara gönderilen tüm bildirimlerin özet raporunu oluşturun.

Her hatırlatıcı için özelleştirilebilir içerik: Hatırlatıcı içeriğini, şifre son kullanma tarihi yaklaştıkça daha güçlü hale gelmesi için özelleştirin.

Zamanlanmış aralıklarla birden fazla hatırlatıcı: Kullanıcıların parolalarını değiştirmelerini istemek için zamanlanmış aralıklarla birden fazla hatırlatıcı yapılandırın.

 

Ücretsiz yazılımı indirin ve tüm özelliklerini görün.

 

ManageEngine Demo talepleriniz için lütfen tıklayınız.