Ruijie RG-AP130 (W2) Ruijie Multicast Konfigürasyon Örneği

Ruijie RG-AP130 (W2) Ruijie Multicast Konfigürasyon Örneği

Ruijie oda tipi  Access Point modellerinden RG-AP130(W2) modelinde, Entegre Omnidirectional  2×2 MU-MIMO anten bulunmaktadır. 802.11a/b/g/n, 802.11ac Wave 1, 802.11ac Wave 2 protokollerini destekler. Dual-band ve dual-radio -eşzamanlı, ayrı ayrı 2.4Ghz ve 5Ghz wireless yayını desteler. RG-130(W2), 4 100Mbps RJ-45 port ve 1 RJ-45 transparent/PoE pass-through port sağlar.

 

Cihazın ön kapağını çıkardığınız zaman, üzerindeki donanım durumu ve bağlantı konusunda bilgi veren led göstergelere ve konsol bağlantısı için micro usb girişe erişebilirsiniz.

Ayrıca Ruijie AP130(W2) modelinde farklı dış kapak renkleri kullanılabilir.

Ruijie RG-AP130

Cihazı Ruijie Cloud; Ruijie Wireless Controller ile ya da doğrudan cihazın web ara yüzünden; konsol bağlantısı ile yönetebilirsiniz. Ayrıca web ara yüzüne eriştiğinizde Web CLI kısmını da kullanabilirsiniz.

Ruijie AP’ler varsayılanda FIT moddadır. Eğer ortamda bir wireless controller yoksa, internet erişimi var ve Ruijie Cloud’a eklendiyse otomatik olarak macc moda geçiş yapar.

Ruijie Access Point’lerde web ara yüzlerinde bulunan bölümden yönetim seçeneğinizi belirleyebilirsiniz. -Wireless Conroller, Stand alone-Ruijie Cloud-

Ruijie Access Point

Ya da konsole bağlantısından yönetim seçeneğini seçebilirsiniz.

Ruijie-Switch#ap-mode ….   isterinize göre komutu fat;fit;macc ile tamamlayınız.

Cihaza güç vermek için, 802.3af bir Poe injektör ya da PoE Switch kullanabilirsiniz.

İkinci bir 802.3af güç kaynağı ile başka bir PoE ile beslenen cihazı çalıştırabilirsiniz.

Görseldeki gibi PoE out olarak belirtilen portta, bir IP telefon kullanabilirsiniz.Cihazda port bazlı VLAN tanımlaması yapılabilir.Örneğin Ruijie AP130 (W2) wireless controller üzerinden aşağıdaki komutlardaki gibi port bazlı VLAN tanımlayabilirsiniz.

Ruijie(config)# ap-config all
Ruiijie(config-ap)#wired-vlan 1 port 1
Ruiijie(config-ap)#wired-vlan 2 port 2
Ruiijie(config-ap)#wired-vlan 3 port 3
Ruiijie(config-ap)#wired-vlan 4 port 4
Ruiijie(config-ap)#end

Ruijie AP130/W2) modeli; örneğin otel projelerinde kullanabilir, her bir portu farklı amaçlarla kullanılabilir. Genelde otelde IP TV sisteme de bulunduğu için multicast yayında da kullanabilirsiniz.

Temel bir topoloji:

Ruijie AP130(W2) modeli ile vlan 1 de aktif edilen temel mulitcast konfigürasyonu ile  hem ethernet portlardan hem de wireless üzerinden  birden fazla multicast adresi yayını testi ve test çıktıları:

Ayrıca mrouter komutu için kenar switch de aşağıdaki komutları girebilirsiniz:

ip igmp snooping VLAN 1 mrouter interface ‘kenar sw uplink port no’

Bu ürünün WiFi6 destekleyen modeli RG-AP180‘dir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.