Ruijie Networks Otel Ve Konaklama Tesis Topolojileri

Günümüzde müşterilerine hizmet veren her kurum gibi oteller ve konaklama tesislerinde de iyi kurgulanmış ve sorunsuz iletişim sağlayan bir ağ altyapısının bulunması neredeyse bir zorunluluk haline gelmiştir. Otel müşterileri için kablosuz internet erişimi veya daha yaygın adı ile Wi-Fi hizmeti, artık bir otelde temizlik gibi olmazsa olmaz önemli ana hizmetlerinden birisi olarak görülmektedir. Yapılan araştırmalar, otel seçimlerinde ücretsiz ve kaliteli Wi-Fi hizmetinin en önemli karar kriteri haline geldiğini göstermektedir.

 

Bir otelde, sadece müşterilerin talebi değil, aynı zamanda otelin operasyonel işleyişi için de ağ altyapısı büyük önem taşımaktadır.

 

Ruijie Konaklama Çözümleri

 

Ruijie Networks, konaklama tesislerine yönelik hazırladığı ekonomik senaryo bazlı çözümler ve topolojilerle büyük beğeni kazanmıştır. Yukarıdaki topolojide bunun en çok uygulanan ve önerilen bir örneği görülmektedir.

 

İş yaşamında otel kullanımının artması ile birlikte Wi-Fi hizmetinin önemi de buna paralel artmış durumdadır. Kesintisiz ve hızlı WiFi hizmeti bu denli önem kazanınca bu hizmetleri sağlamak üzere doğru topolojiyi uygulamak, doğru ürünleri konumlandırmak ve uzman ekiplerden profesyonel teknik destek almak kritik hale gelmiştir. Doğru Wi-Fi çözümünü oluşturma adına otel dış alanlarında RG-AP680 dış ortam AP cihazları kullanılırken; iç kısımlarda 3 farklı AP modeli tercih edilebilmektedir. Odalarda RG-AP180, koridorlarda AP-810/820 ve kalabalık alanlarda AP840 modeli uygun seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm modeller Wi-Fi 6 teknolojisine sahiptir.

 

Ağın omurgasını oluşturan anahtarlama (switch) cihazları olarak omurgada S5760 serisi, kenarlarda ise S5300 serisi ile ekonomik ve yüksek performanslı anahtarlama sağlanabilmektedir. Son olarak internet çıkışında ise yeni NBR veya EG serisi internet gateway ürünleri oldukça talep görmektedir.

 

Kullanılan bu topolojinin avantajları ise aşağıda sıralanmıştır.

 

Kullanılan bu topolojinin avantajları

 

AP cihazlarının ve kablosuz kapsama alanının merkezi yönetimi için WS6008 wireless controller kullanılabileceği gibi, Ruijie Cloud üzerinden ücretsiz hizmet alımı da gündeme gelebilir.

 

WS6008 wireless controller

 

Bu noktada Vitel olarak müşterilerimizin tüm ürün, çözüm ve hizmet ihtiyaçlarını beklentilere uygun olarak karşılayabilecek her kaynağa sahibiz.

 

Gelin, konaklama tesislerine yönelik beklentilerinize çözümleri birlikte oluşturalım!