RMK MARINE – Hüseyin AKBABA

 

Hüseyin AKBABA

Hüseyin AKBABA

RMK MARINE – Bilgi Teknolojileri Yöneticisi

Yıllar önce ADAudit Plus ile tanıştığımız ManageEngine ürün ailesine daha sonra ServiceDesk Plus, Desktop Central, OpManager ve Password Manager Pro çözümlerini kattık. Bu ürünlerin öncelikle ortak noktalarının şunlar olduğunu söyleyebilirim; hızlı devreye alınıp kurulum ve konfigürasyonları kolaylıkla yapılabiliyor, az kaynak tüketiyorlar, sistemi ya da ağı yormadan görevlerini yapıyorlar, hepsi stabil bir şekilde uzun süre çalışabiliyor ve upgrade işlemleri rahat ve sorunsuz ilerliyor.

 

AdAudit Plus ile domain üzerinde bir çok log çeşidini rahatlıkla raporlayabiliyor ve gözlemleyebiliyoruz, OpManager sayesinde dağınık bir yapıda monitoring işlemi kolaylıkla yapılabiliyor. Bu iki çözüm üzerinde tanımladığımız alarmlar, kritik anlarda bizi uyarmaya devam ediyor. Windows ve üçüncü taraf yamalarını Desktop Central ile sorunsuz bir şekilde dağıtabiliyoruz. Daha önce excel üzerinde duran şifrelerimizi artık Password Manager Pro ile daha güvenli bir kasada saklamaya başladık. Son olarak ServiceDesk Plus ile hem IT çağrı ve taleplerini karşılayıp, yönetebiliyor hem de değişiklik yönetimini bu uygulama üzerinden yürütebiliyoruz. Ayrıca uygulamaların entegre çalışması bize büyük kolaylık sağlıyor. Desktop Central ile ServiceDesk Plus entegrasyonu sayesinde envanter yönetimi tarafında sunucu ve son kullanıcı bilgisayarlarını listeleyebiliyor ve bilgisayarlarda yapılan donanım/yazılım değişikliklerini istediğimizde geriye dönük görüntüleyebiliyoruz.

 

Kullandığımız tüm bu çözümleri Vitel’in tecrübesi ve desteği ile sorunsuz bir şekilde devreye aldık ve hepsi gündelik IT yaşantımızda iş süreçlerimizi kolaylaştıran ve sürekli kullandığımız uygulamalar oldular.