ruijie logo4

RG-EW3200GX PRO

Ürünümüzü Şimdi Tanıyın

RG-EW3200GX Pro; Wi-Fi 6 destekli, yüksek performanslı, geniş kablosuz kapsama alanına sahip yeni nesil bir üründür. Bu yapısı ile özellikle evler ve butik kafeler gibi son kullanıcıların yüksek performanslı ve kesintisiz kablosuz erişim beklentisi içinde olduğu yerlerde ön plana çıkmaktadır.

 

Son yıllarda dünya çapında tüm üreticiler, SMB ve Enterprise pazar beklentilerinin gelişmesi ve performans kriterinin ön plana çıkması ile farklı yeteneklere sahip, yeni teknolojileri de içeren ürün ailelerine yatırım yapmaktadırlar. Bu kapsamda, Ruijie Networks tarafından SMB sektörü için geliştirilen ürün ailesi de Reyee markasını taşımaktadır.

RG-EW3200GX PRO_ruijie
rg-ew320_2_ruijie

Reyee ürün ailesinde son kullanıcılara doğrudan hitap eden ürünlerden başka gateway cihazları, kablosuz erişim sağlayan AP cihazları ve hatta noktadan noktaya kablosuz erişim (wireless bridge) sağlayan EST serisi cihazlar da bulunmaktadır.

 

Enterprise tarafta ise geçtiğimiz dönemde kullanılmaya başlanan Wi-Fi 6 teknolojisi de hızlı bir şekilde önce SMB tarafındaki ürünlerde devreye girmiş ve daha sonra  evlerde kullanılan cihazlar da Wi-Fi 6 desteklemeye başlamıştır.

Genellikle ev ortamında bu kablosuz ağ bağlantısı, kullanılan router-modem cihazı üzerindeki yerleşik AP özelliği ile sağlanmaktadır. Fakat piyasada hem AP, hem de modem desteği sağlayan cihazların fiyatları  genellikle oldukça yüksektir. Bunun yerine, DSL hattın evde bulunan mevcut modem-router cihazında sonlanması ve kablosuz erişim için ayrı bir AP cihazı kullanılması çok daha tercih edilen bir senaryo haline gelmektedir. Bu sayede yeni teknolojileri destekleyen ve güncel bir Wi-Fi cihazı kullanılabilir. 

 

Hatta PPPoE erişimini de üzerine alarak router gibi çalışan bir cihaz tercih edilebileceği gibi sadece Wi-Fi servisi için AP görevini üstlenecek bir ürün de kullanılabilir.

reg-ew320_3_ruijie
rg-ew320_4_ruijie

RG-EW3200GX Pro ürünü; tüm bu özelliklerin yanında kablosuz kapsama alanının genişletilebilmesi için birden fazla RG-EW3200GX Pro cihazı arasında roaming ve mesh bağlantısı da sağlamaktadır. Bu sayede geniş evlerde ve kafelerin uzak köşelerinde şık bir şekilde, herhangi bir kablolama ihtiyacı olmadan kablosuz erişim sağlanması mümkün hale gelmektedir.

Öne çıkan özellikler

  • 4×4 MIMO desteği
  • Toplam 3200Mbps aktarım hızı (2.4GHz-800Mbps, 5GHz-2400Mbps)
  • 11a/b/g/n/ac/ax desteği (eski ve yeni nesil Wi-Fi bağlantı)
  • 5 cihaza kadar MESH desteği
  • Ruijie Cloud üzerinden uzak yönetim
RG-EW3200GX-PRo-2_ruijie