Release Management

Servicedesk Plus – IT Release Management (Sürüm Yönetimi)

 

 

Servicedesk Plus Cloud’da devreye alınan IT Release Management özelliği nedir? Bu yeni özellik, minimum risk ve daha fazla şeffaflıkla BT yazılımı sürümlerini kurmanıza, test etmenize ve sunmanıza yardımcı olur.

Kuruluşlar geliştikçe, çoğu yazılım sürümlerini de içeren BT altyapılarını düzenli olarak upgrade etmeleri gerekir. Bu tür yazılım sürümleri, ister basit ister karmaşık olsun, farklı ekipler arasında iletişim eksikliği, zamanlama çakışmaları ve merkezi kontrolün olmaması gibi yaygın zorluklarla boğuşur. Bu zorlukları yeterince ele almamak, az gelişmiş veya başarısız sürümlerle sonuçlanabilir. Bu başarısız sonuçlar, beklemedeki sürümlerin birikmesine ve aslında önlenebilecek maliyetli arıza sürelerine yol açan kesintilerde artışa neden olabilir.

Çoğu kuruluş Release Management süreçlerini değişiklik yönetimi süreçlerinden bağımsız olarak ele alır. Ancak bu kuruluşlar, BT değişikliklerini verimli bir şekilde uygulamak için sürüm yönetiminden yararlanmanın sağlayabileceği tüm faydaları kaçırır.

Peki, değişikliklerinizin BT altyapınıza etkili bir şekilde release edilmesini nasıl sağlarsınız? Bu, şeffaflık ve merkezi kontrol sunmak için değişim yönetimiyle birlikte çalışan etkili bir Release Management sayesinde mümkündür. İşte ServiceDesk Plus’ın yeni özelliği de tam olarak bunu sağlıyor.

ServiceDesk Plus Release Management modülü, release rolleri, otomatik iş akışları ve özelleştirilebilir şablonlar aracılığıyla net bir yönetim yapısı oluşturmanıza olanak tanır. Değişiklik Yönetimi modülüyle entegre olarak, değişiklikleri sürümlerle ilişkilendirebilir ve böylece gerekli tüm belgeleri ikincisine aktarabilirsiniz.

Planlanan tüm sürümler ve değişiklikler, entegre takvim görünümü aracılığıyla her iki modülde de görülür ve zamanlama çakışmasını ortadan kaldırır. Grafiksel sürükle ve bırak alanı, çeşitli release türleri (Major, Minor veya Acil) için özel iş akışları oluşturmanıza olanak tanır.

Duyuruları ve bildirim kurallarını kullanarak kilit paydaşları bu döngüde tutar ve kuruluşunuzdaki iletişim boşluklarını doldurur. Görev bağımlılıkları gibi diğer mevcut işlevlerle zenginleştirilmiş olan BT yazılım upgrade Release’leri, kuruluşunuzun günlük operasyonlarını engelleyen risklere karşı daha kolay ve güvenli olarak sorunsuz ve etkili bir Release Management süreci sağlar.

 

ManageEngine Demo talepleriniz için lütfen tıklayınız.