RAM Dış Ticaret – Cihan ARSLAN

Türkiye’nin en büyük dış ticaret firması olan şirketimizde en önemli varlığımız verilerimiz. 1970 yılından bu yana yapmış olduğumuz her türlü bilgi birikimlerimizi güvenli ortamlarda, gerek sunucularda gerek taşınabilir bilgisayarlarda, gerek mobil cihazlarda muhafaza ederek koruma altına alıyoruz.

 

Şimdi sizlere kullandığımız ServiceDesk Plus ürünleri hakkındaki deneyimlerimizi anlatmaya çalışacağım.

 

Bu sistemlerimizi kişi ya da kişilerin kontrollerini bırakmaktansa, ManageEngine ürünlerinin yelpazesindeki ürünlere teslim ederek grup olarak rahat bir nefes alıyoruz.

 

Yapılan bütün sistemlerin müdahalesinde Desktop Central bir nöbetçi asker gibi her zaman hazır durumda tetikte bekliyor. Planladığınız işlemleri kesinlikle unutmadan istediğiniz zaman dilimlerinde uygulamanız mümkün. Active Directory’de yapamayacağınız yüzlerce hareketi herhangi bir uygulama ya da geliştirmeye ihtiyaç duymadan Destop Central uygulaması ile yapmanız mümkün. Kendi sisteminize göre elbise dikmek, bizi en etkileyen yönü oldu. Kuralları sizler belirliyorsunuz. Ayrıca uygulamanın yönlendirmesi de daha da yaratıcı olmanızı sağlıyor ve problemlere ve değişimlere kolay bir şekilde uyum sağlayabiliyorsunuz. Herhangi bir uzaktan bağlanma uygulamasına ihtiyaç duymadan ManageEngine sayesinde, istediğiniz sisteme uzaktan bağlanabiliyorsunuz.

 

ServiceDesk Plus uygulaması sayesinde şirketimizin bütün BT envanterini kendi portalımızdan takip ediyoruz. Kişiye göre raporlamalar sayesinde envanterlerin takibi artık zamanınızı hiç almıyor.

 

ServiceDesk Plus uygulamasının içerisinde bulunan proje yönetimi ise, adım adım yapacağınız projenin aşamalarını ve hangi durumlarda tıkanma yaşandığını sizlere tek bir platformda sunuyor.

 

Planlama ve yönetim uygulamalarında ise istediğiniz filtrelemeleri ve kuralları siz belirliyorsunuz. ADAudit Plus sayesinde her türlü kullanıcı hesabının geçmişini kontrol edebiliyorsunuz. Active Directory tarafında admin hesaplarında yapılan değişiklikleri ve eklemeleri anında istediğiniz alarm yöntemi ile sizler belirtiyorsunuz.

 

Kısaca;
Bilgi Teknolojileri alanında tabulaşmış ihtiyaçları tek bir platform altında toplayarak bizlere sunan ManageEngine ekibine teşekkürlerimizi sunarız.

 

Cihan ARSLAN

RAM Dış Ticaret – Bilgi Teknolojileri Sorumlusu