Polat Holding – İsmail ÇOBAN

Polat Holding ve grup şirketlerinde ManageEngine ürünlerini kullanarak elde ettiğimiz fayda ve başarı hikayemizi paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Son 1 yılda hem ManageEngine ServiceDesk Plus hem de Endpoint Central ürünleri ile yönetim operasyonlarımız üzerinde gözle görülür bir ilerleme kaydettik.

 

Yatırım ve Özellikler

Hedeflerimizi kısaca belirleyecek olursak; iş süreçlerini otomatize etmek, verimliliği artırmak, bilgiyi yönetmek, inovasyonu teşvik etmek, rekabet avantajı sağlamak ve güvenliği sağlayarak işletmelerin ve bireylerin ihtiyaçlarını karşılamak için teknoloji ve bilgiyi etkili bir şekilde kullanmaktır. Bu hedefler doğrultusunda ManageEngine ürünlerini tercih ederek doğru bir karar verdiğimizi söyleyebiliriz. Özellikle ServiceDesk Plus ürününü otomatik alert üreten inhouse olarak geliştirdiğimiz ürünlerimize entegre ederek durumu kontrol altına alıp raporlarımızı daha hızlı üretmeye başladık.

 

ITHero ile Projelerimizin Canlıya Geçiş Süreci

ITHero ile projelerimizde geçirdiğimiz süre kusursuzdu. İşbirliği sürecinde hızlı ve pratik çözümler bizi en mutlu eden taraf olmuştur. Aynı şekilde bu süreçte Vitel ile de paralel olarak görüşmelerimize devam ettik. Uygulama canlıya geçene kadar entegrasyonlarımız sürekli test aşamasında devam etti. Canlıya geçişimiz sıfır kesinti ile tamamlandı.

 

ManageEngine Ürünlerinin Avantajları

ManageEngine, holding ve grup şirketlerimizin ihtiyaçlarını için geniş bir ürün yelpazesi sunarak özellikle dijitalleşme yolunda emin adımlarla ilerlememize yardımcı oldu. ManageEngine’in ürünleri ile yazılım güvenliği, veritabanı yönetimi, uygulama performansı izleme, servis masası çözümleri ve bulut tabanlı hizmetler gibi birçok alanda altyapılarımızı yönetmeye ve optimize etmeye yardımcı olmuştur.

 

Bu ürünlerin avantajları arasında kullanıcı dostu arayüzler, esnek özelleştirme seçenekleri, güçlü raporlama ve analiz yetenekleri, otomasyon özellikleri, uzaktan yönetim kolaylığı ve bütçe dostu fiyatlandırma modelleri en önemli tercih sebeplerimiz arasında yer aldı. Ayrıca, ManageEngine ürünlerini, entegrasyon kolaylığı sağlayarak mevcut altyapılarımıza sorunsuz bir şekilde entegre olup ve böylece verimliliği artırırken aynı zamanda maliyetlerimizin azalmasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle, ManageEngine ürünleri, altyapımızı verimli bir şekilde yönetmemize ve operasyonel mükemmelliği sağlaması açısından güvenilir bir seçenek olarak belirtebilirim.

 

Yeni Projeler

Önümüzdeki yıllarda ManageEngine ürün çeşitliğini arttırmak hedeflerimiz arasına yer alıyor. İş ve operasyon süreçlerimize entegre olabilecek farklı ürünleri inceleme altına aldık. Sadece dijital alt yapımız için değil farklı departmanlarımızda da ürünleri yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. ManageEngine ürünlerini yaygınlaştırırken yapay zeka ile çeşitlendirmek de projelerimiz arasında olacaktır. Kullanıcı hatalarını minimuma indirip maksimum faydayı sağlamayı hedeflerimiz arasına aldık. Bu konuda ManageEngine’in yeteneklerine, Vitel ve ITHero’nun desteğine güvenimiz tamdır.

 

İsmail ÇOBAN

İş Zekası ve Dijitalleşme Müdürü