Peplink, Yeni Ürünü Balance SDX’i Duyurdu!

Peplink Balance SDX, “X” serisinin diğer ürünleri gibi üstün performanslı ve geleceğe dönük bir dizaynın ürünüdür. 12 Gbps bantgenişliği ile bütün enterprise level erişim ihtiyaçlarına karşılık verebilecek bir kapasiteye sahiptir. Peplink Balance SDX ayrıca FlexModule desteği ile gelir, bu sayede cihaz üzerindeki port sayısı ve çeşidi uygulamaya göre değiştirilebilir, ayrıca gelecekte üretilecek yeni teknoloji modüllerin kullanılabilmesine de imkan verir.

 

 

FlexModule

 

SDX slotuna takılan FlexModule ilk aşamada 3 versiyon olacak:

  • 3x Cellular WAN: Bonding ile birleştirilebilen 3 radyo ile ana bağlantıya yüksek hızlı SD-WAN yedekleme sağlayabilir. 5G FlexModule yakın zamanda satışa hazır olacaktır.
  • 8x Copper WAN/LAN: PoE destekli 8 adet port WAN veya LAN olarak kullanılabilir. Bu sayede modem, kamera, IP telefon, AP ve benzeri cihazlar bağlanabilir.
  • 4x Fiber WAN/LAN: WAN veya LAN tarafında herhangi bir ağa fiber üzerinden bağlantı sağlamak mümkündür.

5G veya benzer başka FlexModule çıktığında SDX onları da destekleyecektir.

 

 

FlexModule yuvası dışında SDX üzerinde 2x Ethernet WAN, 2x Gigabit Fiber WAN ve 2x USB WAN portları bulunmaktadır, bu sayede geniş bağlantı seçeneklerine sahiptir. 8 adet yerleşik ve PoE+ destekli LAN portları da mevcuttur.

 

 

SDX, bir ofis veya kurumun erişeceği iş sistemleri (ERP, CRM ve diğer) nerede olursa olsun sürekli online olmayı garanti altına alır, SpeedFusion ile WAN (Ethernet, Fiber, MPLS, TTVPN vs) ve GSM hatları (FlexModule ile 3 GSM) üzerinden kesintisiz ve yüksek hızlı erişim sağlar.

 

 

Bir zincir, en zayıf halkası kadar güçlüdür. Buna benzer şekilde bir ağın hızı da en yavaş bağlantısı ile ölçülür. SDX, FlexModule ile gelen bağlantı seçenekleri sayesinde yüksek hızlı ve yedekli bağlantılar sağlar. FlexModule; SDX, EPX ve yakında çıkacak diğer modüler ürünlerin hepsinde kullanılabilecek şekilde standart bir modül olarak dizayn edilmiştir.