Peplink Bu Özellikleriyle Sizi Şaşırtacak!

SpeedFusion

Peplink’e özgü SpeedFusion, birden fazla hattı güvenilir bir şekilde sanki tek bir hatmış gibi kullanabilmenizi sağlayan bir Bonding (Hat Birleştirme) çözümüdür. Hücresel bağlantılar belli bölgelerde örneğin bir gemi denizdeyken ya da farklı baz istasyonları arasında geçiş yaparken kesinti yaşatabilir. SpeedFusion ile birden fazla ve farklı farklı servis sağlayıcıya ait hatlar kullanarak oluşturulan Speedfusion, güvenliği ve hızı en üst düzeye taşıyacaktır.

SpeedFusion hakkında daha fazla bilgi için dosyaya göz atabilirsiniz.

 

SIM Injector

SIMBank olarak da adlandırılan SIMInjector, SIM kartların, yerel ağ içindeki uzak bir konumdan uyumlu bir Peplink cihazına yerleştirilmesini sağlar. Yani cihazın belli bir yere konumlandırılması sonrasında, aynı ağ içindeki SIMInjector üzerinden SIM kartların oldukça kolay ve güvenli bir şekilde değiştirilmesini, takılıp-çıkarılmasını sağlar. SIMInjector; cihazın çalışma izni gerektiren, ulaşılması zor  bir alana monte edildiği senaryolarda büyük kolaylık sağlar. Ayrıca 8 adetlik SIM yuvası ile SIMInjector’e takılı SIM kartların istenilen zamanda değişimi kolaylıkla yapılabilir. Ayrıca farklı ülke operatörlerine ait SIM kartları takılarak Roaming sırasında (özellikle gemilerde) gerçek bir esneklik sağlayacaktır. SIMInjector ayrıca PoE portları ile PoE destekli cihazları enerji kaynağı gerektirmeksizin data portlarından PoE olarak besler, örneğin HD Dome ve HD2 IP67.

 

FusionSIM Cloud

FusionSIM Cloud; SIM kartların, oluşturulan coğrafi sınırlar ve veri kullanımı gibi önceden ayarlanmış tetikleyiciler kullanılarak Peplink cihazlarına uzaktan yerleştirilmesine olanak tanır. Bu bir e-SIM teknolojisi değildir, fiziksel bir SIM kart gerektirir ve dünyanın herhangi bir yerinde bulunan bir SIMBank’ta bulunabilir. Router, ilk olarak FusionSIM Cloud’a bağlanmak ve uzak SIM’leri edinmek için internet bağlantısına ihtiyaç duyar. Bu ilk bağlantı, Router üzerindeki bir SIM kart veya WAN, Uydu, WiMAX gibi başka bir bağlantı kullanılarak yapılabilir. Router, yeniden başlatma sırasında veya internet bağlantısının kesilmesi durumunda FusionSIM ile yerleştirilen SIM’leri saklamaz. (İnternet bağlantısı olduğu sürece FusionSIM çalışmaya devam eder)

 

FusionSIM Cloud

 

FusionSIM’in en büyük avantajlarından biri, sürekli olarak farklı ülkelerde seyahat eden örneğin bir gemide SIM’leri fiziksel olarak gemiye teslim etmek zorunda kalmadan yerel SIM kartları kullanma özelliğidir. Bu SIM kartlar bir gemide belirli bir süre kullanılabilir ve artık gerekli olmadıklarında (bir coğrafi bölgeden çıkma veya belirli bir SIM veya veri paketi için veri sınırını aşma nedeniyle) FusionSIM Cloud’a geri gönderilir ve başka bir FusionSIM özellikli cihaz için kullanıma hazır olarak bekler. FusionSIM, SIM kartların farklı bir cihazda hemen ve daha da önemlisi otomatik olarak yeniden kullanılmasını sağlar.

 

SIMInjector ve FusionSIM Cloud Uyumluluğu 

 

SIMInjector ve FusionSIM Cloud Uyumluluğu

SIM Injector ve FusionSIM ile uyumlu modeller şunlardır:

  • HD2 Mini (Yeni Hardware Versiyonu)
  • HD2 IP67 (HW4+)
  • HD2 Dome
  • SFE
  • SFE CAM
  • FlexModule (Yeni Hardware Versiyonu)
  • HD2 MBX / HD4 MBX / MBX Pro
  • UBR LTE
  • UBR Rugged