PasswordManager Pro ile Parola Güvenliği ve Uzak Bağlantı Yönetimi

PasswordManager Pro ile Parola Güvenliği ve Uzak Bağlantı Yönetimi

 

Günümüzde IT yapılarının giderek büyümesi ve özellikle virüs sürecinin hayatımıza girmesi ile birlikte kurum içi şirket kullanıcılarının sunucu kaynaklarına erişimini kontrol altında tutmak, kurum dışı kullanıcıların uzak bağlantı ihtiyacını güvenli ve zahmetsiz bir şekilde sağlamak veya ev ortamında çalışan şirket çalışanlarımızın uzak bağlantı ihtiyacını 7/24 erişilebilir olabilecek bir yapı ile sunmakta zorluklar çekmekteyiz.

 

PasswordMananager Pro ürünü bu noktada ilgili Active Directory kullanıcılarının veya şirket dışı danışman bağlantılarını güvenli bir şekilde yönetebilmenizi – raporlayabilmenizi ve gerçekleştirilen bağlantıları kayıt altında tutmanızı sağlayabilmektedir.

 

Geleneksel parola yönetim anlayışında IT yöneticilerimiz bu alanda yaşadıkları problemleri network tarafında detaylı kontrol sağlayamayacakları VPN hesapları üzerinden ve Keepass gibi şifre kasaları ile sağlamaktadırlar. Ancak bu tip topolojiler ilgili VPN kullanıcısının iç network üzerinde hangi kaynaklara erişip hangi kaynaklara erişemeyeceği noktasında detaylı konfigürasyon yapabileceğiniz yapılar değildirler. Hangi kullanıcı hangi kaynaklara erişebilir, hangi kaynaklara erişmiş veya erişti ise ne tip aksiyonlar aldı gibi sorulara net cevaplar veremeyebiliriz.

 

PasswordMananager Pro

 

PasswordManager Pro ile birlikte ise VPN kullanıcılarınızın yalnızca PasswordManager Pro sunucusuna erişmeleri yeterlidir, farklı herhangi bir network adresine erişim ihtiyaçları ortadan tamamen kalkmış olacaktır. PasswordManager Pro ürününü dış ağa güvenli bir şekilde açmayı tercih ettiğinizde ise bu bağlantılar için VPN authentication aşamasını da aradan kaldırmanız mümkün olabilir.

 

Bu adımdan sonra ise kullanıcılar kendi Active Directory hesapları için yetkilendirilen kaynaklara sizlerin onaylama sürecine tabi olacak şekilde güvenli ve etkili bir biçimde uzak bağlantı sağlamaya başlayabileceklerdir. Bu yapı sayesinde network topolojisi anlamında gereksiz kabul edebileceğimiz kaynak erişim yetkilerini ortadan kaldırabilir, tek bir adres üzerinden uzak bağlantı imkanı sunabilirsiniz.

 

Geleneksel yöntemin aksine yapınızdaki servis hesapları hariç ihtiyaç duyulan diğer tüm hesapların şifrelerini periyodik olarak resetleyebilir, kullanıcıların şifreleri görmeden veya kopyalayamadan kaynaklara erişim kurabilmelerini sağlayabilirsiniz.

 

Geleceğiniz noktada gerek network gerek ise parolalarınızın güvenliği anlamında büyük bir mesafe kat edebileceksinizdir.

 

Diğer tüm ManageEngine yazılım çözümlerinde olduğu gibi PasswordManager Pro’nun 30 günlük ücretsiz deneme sürümüne bu link üzerinden erişebilirsiniz.