OpManager’ın Gerçek Zamanlı Paneli ile ağ performansınızın canlı bir görünümüne sahip olun

OpManager’ın Gerçek Zamanlı Paneli ile ağ performansınızın canlı bir görünümüne sahip olun

 

Ağ izleme pek kıskanılabilir bir görev olmamasına rağmen, network yapınızın sağlığını sürdürmek için mutlaka gereklidir. Ağınızın tam bir profilini çıkaran ve sadece anahtar metrikler içeren gerçek zamanlı bir rapor;

  1. Ağınızın stabil olarak çalışmasını ve
  2. Ağınızda olan bitenlerden tamamıyla haberdar olmanızı sağlar.

OpManager’da bulunan “Gerçek Zamanlı Panel”, network yapınızın sağlık durumuna karar veren hayati metriklerle ilgili en güncel bilgileri içerir.

 

Tek bir bakışla bütün ağınızı gözlemleyin

 

Gerçek Zamanlı Panel, en kararlı parametrelerin birleşik bir görünümünü ifade eder. Panele sadece bir göz atılması bile ağınızın o an nasıl çalıştığını ortaya çıkarır. Bu önemli bilgiler, aşağıda belirtilen nedenler için hayati önem taşımaktadır:

• Size önemli miktarda zaman kazandırır çünkü bir sorun olmadığı sürece her defasında alt kırılımlarla ilerlemeniz gerekmez.
• Bir problem oluştuğunda da panel sizi o soruna kolaylıkla eriştirir.

 

Çok renkli, sezgisel panel

Gerçek Zamanlı Panel’de, trafik işaretlerindeki gibi her bir rengin belirli bir anlamı vardır. Bu renk kodları, ağ yöneticilerinin paneldeki bilgileri daha rahat anlamasını sağlar. Örneğin, mor bir cihazın ya da servisin düşmesini temsil eder.

 

Kurumsal Panel’e karşı Gerçek Zamanlı Panel

OpManager’daki Kurumsal Panel, gerektiğinde özelleştirilebilen eklentiler şeklinde anahtar performans metriklerini gösterir. Fakat Kurumsal Panel’deki veri sadece kullanıcı tanımlı zaman aralıkları belirlendikten sonra güncellenir (minimum zaman aralık değeri 10 dakikadır).

 

Kurumsal Panel’in aksine, Gerçek Zamanlı Panel ağınızdaki her bir değişiklikte veriyi güncelleyip hemen yansıtır ve ağ performansınızın canlı analizini yapmanıza olanak sağlar.

 

Örneğin, bir cihazın üzerindeki monitörün kritik eşik değeri aşıldığında, monitör o anda kırmızıya döner. Alarm temizlendiğinde ise yeşile döner.

 

Bakılacak üç şey

Ağ izlemesi sırasında elde ettiğiniz veri oldukça büyüktür ve önemli kararlar vermek için her bir detayı titizlikle araştırmak yersizdir. Gerçek Zamanlı Panel, ağınızın etraflıca sağlık durumuna karar vermenize yardımcı olacak şu üç önemli bakış açısıyla ilgili iç görüler sunar:

 

• Cihazların iliştirilen monitörleriyle beraber listelerine bakabilirsiniz. Monitörün durumları renklerine göre tanımlanmaktadır; yeşil, sarı, turuncu ya da kırmızı.
• Gerçek zamanlı olarak OpManager’da oluşan bütün alarmlara bakabilirsiniz. Ayrıca, alarmın kritikliğini rengine göre ayarlayabilirsiniz.
• Size, her birinin durumu farklı renklerle tanımlanmış şekilde bir interface listesi verilir.

 

OpManager’da sunulan çok boyutlu, gerçek zamanlı izleme birçok şeyi sizin için daha da kolaylaştırmaktadır.

 

Sorunları, minimum aksaklık süresi ve daha hızlı hata kurtarma sağlayarak (bu özellikler işletmenizi başarılı bir şekilde yürütmek için oldukça önemlidir) kolayca bulabilir ve giderebilirsiniz.

 

Bu bloğu başarılı mı buldunuz? OpManager’ı yükleyin ve ağınızı etkili bir şekilde gerçek zamanlı olarak izleyin.

 

ManageEngine Demo talepleriniz için lütfen tıklayınız.