OPManager İle VPN İzleme

Pek çok firma, çalışanlarının evinden ya da seyahat ederken hassas verilerine erişmeleri için VPN bağlantılarını denemeye başladı. VPN bağlantıları; uzak kullanıcılarla şirket ağı arasında kapalı erişimler sunmak, gizli verileri korumak ve bölge kısıtlı web sitelerine erişim imkânı sağlamak gibi oldukça zengin fonksiyonlar sunmaktadır. Fakat VPN bağlantılarına bağımlı olan birçok firmada, geçici bir askıya alma veya güvenlik zafiyeti ağır sonuçlara neden olabilir ve bu tam noktada OpManager’ın VPN izleme özelliği kullanışlı olmaktadır.

 

OpManager’ın VPN izleme yetenekleri

 

ManageEngine OpManager, network cihazlarının daha iyi kontrol edilmesi için ağ performansını ve diğer hayati iş-kritik metrikleri kontrol eden bir izleme yazılımıdır. OpManager’ın VPN izleme özelliğiyle;

  • VPN ile ilgili performans metriklerini izleyebilirsiniz.
  • Proaktif izleme için gerçekçi eşik değerleri oluşturabilirsiniz.
  • Eşik değer ihlallerini alarmlar aracılığıyla proaktif olarak izleyebilirsiniz.
  • Bildirim profillerini yapılandırabilir ve oluşan alarmları e-posta, SMS ya da Slack bildirimleri şeklinde alabilirsiniz.

OpManager ayrıca, toplanan VPN verisini grafiklere ve raporlara dönüştürerek benzersiz bir görsel sunar. VPN izlemesi için özelleştirilmiş panolar, VPN monitörü ile ilgili bütün kritik verileri tek bir yerden görmenizi sağlamaktadır.

 

OpManager’ın VPN izlemesi sihirli değneğiniz olabilir!

 

OpManager’ın karmaşık zorluklara karşı nasıl çözüm sağlar?

  1. VPN tünellerini askıya alma: VPN tünelleri düştüğü zaman, firmanın fonksiyonlarını olumsuz etkiler, üreticiliğini öldürür ve bu da gelir kaybına yol açar. Bu senaryoya karşı koymak için OpManager’ın sunduğu VPN tünel durumu metriği, tünellerin aktif, çalışmakta ya da pasif olduğu ile ilgili bilgi sahibi olmanızı sağlar.
  2. VPN tünellerinde aşırı yüklenme: VPN tünellerindeki trafik öngörülen eşik değerlerini aşması, uç noktalar arasındaki veri transferini olumsuz etkiler. Bu tür durumlardan uzak durmak için, VPN bant genişliği metriği VPN tünellerindeki trafik seviyelerini takip etmenize yardımcı olarak proaktif olarak VPN bant genişliği sorunlarıyla ilgilenmenize olanak sağlar.
  3. VPN ağınıza yetkisiz erişim: VPN ağınıza sızılması, gizli veri kaybına neden olabilir ki bu da müşterileriniz gözünde itibarınıza tehdit oluşturacaktır. Bu tür durumlarla etkili bir şekilde başa çıkmak için OpManager’ın VPN tünel sayısı metriği, ağınızda yapılandırılan VPN tünellerinin sayısı hakkında bilgi verir ve şüpheli bağlantıları tespit etmenize yardımcı olur.
  4. Artan yükle birlikte VPN ağınızın yetersizliğiyle başa çıkabilmek: Güncel VPN oturum sayısı metriği herhangi bir zamanda yapılan VPN bağlantılarıyla ilgili ortalama talebi anlamanıza ve VPN ağınızdaki talep artışı sonucu verilecek ölçeklendirme kararlarınızı daha sağlıklı almanıza yardımcı olur.

 

Henüz OPManager Plus ürününü test etme şansı bulamadıysanız bu linkten 30 günlük deneme sürümüne hemen ulaşabilirsiniz.

 

ManageEngine Demo talepleriniz için lütfen tıklayınız.