Office 365 Kesintileri İş Akışınızı Etkilemesin

Office 365 Servis Kesintilerinin İş Akışınızı Aksatmasına İzin Vermeyin

 

 

Spiceworks tarafından yapılan yakın tarihli bir ankete göre, birçok işletme Office 365 kurumsal veya bulut sürümünü kullanıyor ve geri kalanların %17’si de yakın dönemde Office 365 kullanmaya başlamayı planlıyor.

Servis Kesintilerini Ciddiye Alın!

Bulut teknolojilerinin birçok avantajı olsa da hiçbir bulut sağlayıcısı hizmet kesintilerine karşı %100 güvence sağlamaz, buna Office 365 dahil. Office 365 servis kesintileri müşteriler ile planlanmış arama ve çevrimiçi toplantılar dahil olmak üzere iş süreçlerinizi geçici olarak kitleyebilir.

Office 365 Nerede Yetersiz Kalıyor?

  • Microsoft, Office 365 hizmet kesintileri hakkında bildirimler sağlasa da; bu bildirimler yalnızca hizmet panosunda sergilenir. Bu da; hali hazırda iş yüküne sahip olan IT yöneticilerinin ilgili panoyu sürekli olarak kontrol etmeleri gerekeceği anlamına gelmektedir.
  • Servis Sağlık Panosu (SSP) servis kesintileri hakkında gerçek zamanlı bildirimler sağlamaz. Servis kesintilerini zamanında algılamak ve haberdar olmak ekstra efor sarf etmeniz gerekebilir.
  • 30 günden eski monitoring verilerine erişim seçeneği yoktur. Yasal ve güvenlik ile alakalı durumlar meydana geldiğinden geçiş verilere erişim ve izleme yapabilmek çok önemli olduğundan bu ciddi bir dezavantaj olarak görülebilir.

 

Bu Yetersizlikler Nasıl Giderilebilir?

O365 Manager Plus, eksik özellikleri kapatarak Office 365’in dezavantajlarının üstesinden gelmenize yardımcı olacak izleme yeteneklerine sahip kapsamlı bir Office 365 yönetim çözümüdür. Aşağıda O365 Manager Plus’un diğer gelişmiş özelliklerinden bazılarıne yer verilmiştir;

  • Merkezi Arayüz; 0365 Manager Plus tüm konsolları ortak bir arayüzden yönetmenizi sağlar. Exchange Online, Azure Active Directory, OneDrive İş, Skype Kurumsal ve diğer Office3 365 hizmetlerinin sağlığını tek bir mezkezden izleyebilirsiniz.
  • Gerçek Zamanlı Uyarılar; Servis kesinti ve sağlık durumları hakkında anında e-posta bildirimleri alın ve manuel takip işlemi için sürekli olarak hizmet panosunu kontrol etmeyi bırakın.
  • Geçmişe Yönelik Kayıtlar; 30 günden daha eski Office 365 servis durumu izleme verilerine erişin.
  • Detaylı Grafikler; Hızlı karar vermeyi kolaylaştırmak ve anlaşılırlığı yükseltmek için Office 365 hizmetlerinin sağlık durumunu gösteren grafikleri inceleyin.

 

Henüz Office 365 Plus’ı deneme fırsatı bulamadıysanız 30 günlük deneme sürümüne ulaşabilirsiniz;

 

ManageEngine Demo talepleriniz için lütfen tıklayınız.