Network Değişim Yönetimini Basitleştirin

Network Cihazlarınızı Zamanlayarak Yedekleyin ve Güvenli Sürümlerinizi Geri Yükleyin.

NCM eklentisi ile isteğe bağlı olarak yapılandırma yedeklemeleri planlayabilir veya başlatabilirsiniz. Yedeklenen konfigürasyonların otomatik alır ve veri tabanında şifrelenmiş bir biçimde güvenle saklanır. Böylelikle, versiyonlar arasında yan yana karşılaştırmalar yapabilir, belirli bir sürümü temel alır ve gerektiğinde, tek bir tıklamayla güvenilir bir versiyona geri dönebilirsiniz.

Network Cihazlarınızı Gerçek Zamanlı Olarak Tespiti ve Denetimini Ayarlama

NCM eklentisi, ağ aygıtlarınızda bir başlatma veya çalıştırma yapılandırması değişikliği yapıldığında sizi uyarır. E-posta uyarıları, yapılandırma değişikliğini ve etkilerine anında karar vermenizi sağlayan yapılandırma farklılıklarıyla birlikte gelir. NCM kontrol paneline giriş yaptıktan sonra, “değişiklik yapıldığı zaman”, “değişiklik yapıldığında” ve “neler yapıldığına” dair hızlı bir ekranda görürsünüz. Diğer uyarılar, planlanan bir uyumluluk kontrolünde “bir cihazın yedeklenememesi” ve “politika ihlali”ni içerir.

Her Konfigürasyon Değişikliklerinde Güvenlik ve Uygunluk Kontrollerini Sağlayın

İşletmelerin sadece standart uygulamaları, iç güvenlik politikalarını, sıkı hükümet düzenlemelerini ve endüstriyel yönergeleri izlememelerini değil, aynı zamanda politikaların uygulandığını ve ağ cihazlarının tanımlanan politikalarla uyumlu olduğunu da göstermeleri gerekmektedir. NCM eklentisi, aygıt yapılandırmalarının çakışmalarına ve uyumluluk durumuna genel bir bakış sağlamak için tanımlanan kurallara uygunluk için aygıtları tarar. “Güvenlik denetimi raporları” bulguları etkileriyle listeler ve hatta daha iyi güvenlik için öneriler sunar.

Kapsamlı Raporlarla Network Sorunlarını Analiz Edin ve Sorun Giderme

OpManager’ın NCM raporları, ağ konfigürasyonu, uyumsuzluk durumu, uyumluluk durumu, kullanıcı etkinliği vb. İle ilgili ayrıntılı bilgileri içerir. BT ve güvenlik politikaları için. Raporlar şunları içerir: donanım, ürün yazılımı ve cihaz envanter raporları, cihaz denetim raporları, yapılandırma değişikliği raporları, güvenlik denetimi raporları, kullanıcı erişim raporları, uyumluluk raporları vb.

 

ManageEngine Demo talepleriniz için lütfen tıklayınız. 

ManageEngine

Demo talepleriniz için

 

ManageEngine

Demo talepleriniz için