Network Configuration Manager logo

Cihaz Konfigürasyonları Emin Ellerde

Network Configuration Manager(NCM); switch, router, firewall gibi birçok network cihazı için web tabanlı bir yönetim çözümüdür. NCM ile cihazlarınızın yedeklerini alabilir, konfigürasyonlarını güncelleyebilir ve gerektiğinde bu bilgileri geri yükleyebilirsiniz.

 

Ayrıca versiyonlama özelliğiyle yapılan değişiklikleri “Kim-Neyi-Ne zaman” örüntüsüyle inceleyip birbirleriyle karşılaştırmalar yapabilir ve gerektiğinde ilgili değişikliğe geri dönebilirsiniz.

 

Bununla birlikte cihaz konfigürasyonlarını Cisco IOS, HIPAA, SOX ya da kendiniz oluşturabileceğiniz özelleştirilmiş politikalarla uyumluluk denetimlerini ve bununla birlikte aygıt yazılım güncellemelerinin düzenli kontrolünü sağlayarak güvenlik açıklarını tespit edebilirsiniz.

 

Dünyada binlerce ağ yöneticisinin güvendiği ürün olan Network Configuration Manager, network cihazları yaşam döngüsü adımlarının otomatikleştirilmesine ve tek bir noktadan yönetilmesine olanak sağlar.

Özellikler:

  • Ağ cihazlarının konfigürasyonlarını tek bir yerden güncelleyip yönetebilirsiniz.
  • Cihaz değişikliklerini versiyonlayarak, birbirleri ile karşılaştırılmasını ve istenilen versiyona geri dönülmesini sağlayabilirsiniz.
  • Cihaz üzerinde yapılan değişikliklerin kimler tarafından ne ve ne zaman yapıldığını tespit edebilirsiniz.
  • Gerçek zamanlı değişiklik tespiti ile network cihazlarınızda yapılan değişikliklerden hızlı bir şekilde haberdar olabilirsiniz.
  • Ürün kullanıcılarının yetkilerini düzenleyerek, cihazlarda yapılacak değişiklikler için bir onay mekanizması geliştirebilirsiniz.
  • Cihaz konfigürasyonlarının uluslararası standartlarda kabul görmüş güvenlik politikalarıyla uyumlu olup olmadığını tespit edebilirsiniz.
  • Gelişmiş raporlama seçenekleriyle cihazlarınızla ilgili alınan aksiyonların son durumlarını geçmişe dönük olarak görüntüleyebilirsiniz.
  • Zamanlayıcı görevler ile cihaz yedeklemeleri, bu yedeklerin dışarı çıkarılması, raporlamalar, uyumluluk denetimleri gibi tekrarlanan birçok görevi otomatikleştirerek zaman kazanabilirsiniz.
Network Configuration Manager görsel