Haftanın Yıldız Ürünü: Kuruluşlar İçin Ayrıcalıklı Erişim Yöneticisi PAM360

PAM360 kuruluşların parola, belge ve dijital kimlik gibi paylaşılan hassas bilgilerini depolamak ve yönetmek için kullanılan güvenli bir kasadır.

 

 

Kapsamlı Ayrıcalıklı Erişim Yönetim Çözümleri

 

Kuruluşunuzun tüm parolalarını, ayrıcalıklı hesaplarını, paylaşılan hesaplarını, acil durum hesaplarını ve benzeri öğeleri güvenli, merkezi bir veri havuzunda depolayın. Windows’ta “Yönetici”, Unix/Linux’ta “kök” (root), Cisco’da “enable”, SQL’de “sa” vb. paylaşılan hesapları güvenle yönetebilirsiniz. Parola almak için istek onaylama denetimleri, süre sınırlı erişim, özel ayrıcalık ve eş zamanlı kontrol sağlayabilirsiniz.

 

Ayrıcalığı kötüye kullanma, günümüzde genellikle maliyetli kayıplara neden olan, hatta işletmeleri sekteye uğratan en önemli siber güvenlik tehdididir. Ayrıca başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğinde, genellikle zarar verilene kadar herhangi bir uyarıya yol açmadan; bir işletmenin göbeğine serbest erişim sağladığından, bilgisayar korsanları arasında en popüler olan saldırı vektörlerinden biridir.

 

PAM360 web arabiriminden, istediğiniz zaman veya zamanlanan görevlerle otomatik olarak istediğiniz şekilde uzak kaynakların parolalarını sıfırlayabilirsiniz. Parola ilkenizi oluşturup; yürüterek güçlü parolaların ve periyodik sıfırlamaların kullanımını sağlayabilirsiniz. Erişim kontrolü ve otomatik parola sıfırlamaları için geniş bir sıra dışı hedef sistem, veritabanı ve ağ aygıtları yelpazesini destekler.

 

PAM360, PAM’ı genel güvenlik faaliyetlerine dahil etmek isteyen işletmeler için kapsamlı bir çözümdür. PAM360’ın bağlamsal entegrasyon kabiliyetleri sayesinde BT yönetim sisteminizin farklı kısımlarının, ayrıcalıklı erişim verilerinin ve genel ağ verilerinin daha derin bir korelasyonu için ara bağlantı kurduğu merkezi bir konsol inşa edebilirsiniz.

 

Özellikler

  • Şifreler AES-256 bit şifreleme algoritması ile korunmaktadır.
  • Parola depolama ve erişimi için güvenli, merkezi bir kasa kurarak; parola saklama zafiyetleri ve güvenlik açıklarını giderir.
  • Kritik sistemlerde gerekli olan sık parola değişikliklerini otomatikleştirerek; BT verimliliğini arttırır.
  • Parolaya erişim için onay iş akışları ve gerçek zamanlı uyarılar kullanarak; koruyucu ve duyarlı güvenlik kontrolleri sağlar.
  • Güvenlik denetimleri ve ISO 27001 ve PCI gibi mevzuatlara uyumluluk için güvenilen bir yazılımdır.