GSM Şebekesi Üzerinden Fiber Hızında Erişim Hayal mi? Tekrar Düşünün

PEPLINK EPX – “Fiber over GSM”

 

Endüstrinin en yüksek kapasiteli SD-WAN platformlarından biri olan Peplink EPX ile tanışma zamanı!

Peplink EPX; güçlü, esnek ve çok hızlı devreye alınabilir bir SD-WAN router olarak karşımıza çıkmakta olup çok sayıda WAN bağlantı seçeneklerine sahiptir. LTE, uydu ve diğer karasal hat türleri ile rahatlıkla kullanılabilir. 19” ve 2U kasa formatına sahip cihaz üzerinde 18 adede kadar LTE hattı birleştirilerek yüksek performans ve kesin bir bağlantı güvenliği sağlanmaktadır.

 

EPX’i ön plana çıkaran temel özellikleri şunlardır:

  • Ölçeklenebilir ve geleceğe dönük tasarım yapısı
  • GSM şebekesi üzerinden Gigabit mertebesinde erişim hızı (Fiber over GSM!)
  • Farklı model kartlarla esnek bağlantı seçenekleri

 

Şekil1 – Modüler Yapı

5G ve Firstnet gibi geleceğin teknolojileri kullanıma geçtiğinde, EPX endüstrinin en güçlü SD-WAN ürünlerinden biri olmaya devam edecektir. EPX, 18 adede kadar LTE hattı birleştirerek Gigabit mertebelerinde bir bantgenişliği sağlayabilmektedir. 18 bağlantı için 36 adet SIM kart kullanmak ve her birini yedekleyebilmek de mümkündür.

 

 

İstenilen bağlantı tipine uygun modüller seçilebilir. Gelecekte farklı ihtiyaçlar ortaya çıktığında kolayca adaptasyon sağlanabilecektir.

Mobil Uygulamalar için Hızlı Kurulabilir, Ölçeklenebilir ve Kesintisiz Bağlantı Çözümü

 

 

Şekil2 – EPX Uygulamaları

EPX ile kurulan mobil iletişim merkezleri, çok değişik bağlantı seçenekleri ile ana merkeze ve uzak uçlara kesintisiz ve performanslı bir erişim imkanı sağlar. Bir GSM servis sağlayıcının kapsama alanı dışında bir nokta varsa alternatif servis sağlayıcı ile erişim devam edecektir.

 

 

Şekil3 – EPX ile FusionHub Kullanımı

Modüler yapısı sayesinde neredeyse her türlü WAN iletişim teknolojisini kullanmak ve uzak ofis bağlantılarını son derece esnek şekilde gerçekleştirmek mümkündür. GSM yedekleme sayesinde ana hattın devre dışı kaldığı durumlarda aynı hızlarda yedekleme gerçekleştirilebilecektir.

 

 

Şekil4 – Veri merkezlerinde EPX Avantajları

Kesintisiz internet veya kritik uygulama trafiklerinin akıtılmasının gerekli olduğu durumlarda servis sürekliliği çok kritik bir hal alır. Bu tür durumlarda Ethernet, Fiber ve GSM teknolojileri ile sağlanan SD-WAN altyapısı çok ciddi avantajlar sağlar. Peplink’in  cloud tabanlı yönetim sistemleri ile tam bir WAN kontrolü sağlanır.

 

 

Şekil5 – EPX ile 18 Adet Hücresel Modül Kullanımı

Bazı durumlarda belli bir bölgede karasal bağlantı kurmak aylarca zaman alabilir. EPX ile dakikalar içinde iki nokta arasında bir “fiber” çekebilirsiniz! 18 adet GSM bağlantı ile bunu sağlamak çok kolaydır.

EPX ürünü hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.