Eşsiz Koruma ve Görünürlük İle Büyük Resme Odaklanıyoruz

Oldukça zorlu geçen ve yavaş yavaş geride bırakmaya hazırlandığımız pandemi döneminin ardından bu dönemin de etkisi ile dijitalleşme süreci büyük hız kazanan dünyamızda, uç nokta güvenlik ürünlerine olan ihtiyaç çok daha fark edilir hale gelmiş durumdadır.  Karşılaşılan atak senaryoları artık klasik olmaktan çıktı ve giderek daha karmaşık hale geldi.

 

Resim1_bülten_image

 

Durum böyle olunca; zamana uyum sağlayabilmek, çağın gereklerini yakalayabilmek ve bunlarla beraber karşımıza çıkan maliyet konuları ile mücadele etmek bizleri kaygılandırmaya başladı.

Bu noktada Vitel ailesi, uç nokta güvenlik çözümü denilince lider konumdaki üreticilerden biri olan CrowdStrike markasını bünyesine ekleyerek bizlerle buluşturdu.

 

Eşsiz Koruma ve Görünürlük

 

CrowdStrike, siber güvenlik pazarının son teknoloji EDR çözümlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Teknolojinin hızla ilerlemesi ile benzer ürünlerin pazara çıktığını görüyor ve duyuyoruz. Fakat CrowdStrike, bizlere en güncel teknolojiler ile güçlendirilmiş makine öğrenimi, yapay zeka, saldırı göstergeleri (IOA) ve diğer en yeni önleme teknolojilerini entegre bir şekilde sunmaktadır.

Üstelik bunu, yüklendiği uç cihaza çok fazla yük getirmeyen bir yazılım ajanı ile gerçekleştirdiği için; sisteminizde ağırlık, aşırı yük ve yavaşlama olmadan uç cihazlarda koruma sağlamaktadır.

 

Vitel olarak iş ortaklarımız ile birlikte, yönettiğimiz markalarımızı kullanıcılarımız için daha da katma değerli bir hale getiriyoruz. Böylece BT personelleri (sistem ve güvenlik ekibi dahil) üzerindeki baskıyı ve yükü hafifletmiş oluyoruz. CrowdStrike; ihlalleri öngörmek, önlemek, tespit etmek ve bunlara yanıt vermek için gereken tüm bileşenleri bünyesinde barındırdığı için büyük resmin daha kolay görünmesini sağlamakta ve kullanıcı dostu bir platform yönetimi sunmaktadır.

 

Kurulumu basit olduğu için dakikalar içinde devreye girer ve hemen çalışır. Sisteminizde bir yeniden başlatma (restart) gerektirmez. SaaS dağıtımıyla otomatik olarak güncel kalır. Tüm ihtiyaçlara, büyümeye ve güvenlik durumuna uyum sağlar. Fidye yazılım tehditlerini ortadan kaldırır. Eski antivirüs altyapısının sebep olduğu boşlukları kapatır. Uç noktaları çevrimiçi ve çevrimdışı olarak tamamen korur.

 

CrowdStrike platformu, karmaşıklığı ortadan kaldırır ve operasyonel maliyeti düşürmek için uç nokta güvenlik operasyonlarını basitleştirir. Sürekli imza güncellemelerine, şirket içi yönetim altyapısına veya karmaşık entegrasyonlara ihtiyaç duymadan çalışır.

 

CrowdStrike tehdit avcıları; bir saldırıya açıklık getirmek ve bir sonraki adıma rehberlik etmek için güvenlik operasyon ekipleriyle koordinasyon içinde çalışır, yanlış bildirimleri ortadan kaldırır ve tehditleri 7/24 proaktif olarak avlar.