Daha Az Zaman Kaybı ile Opmanager Üzerinden Görev Rol Tabanlı Performans İzleme

Bir işletmenin gücü yapmış olduğu network ve sunucu alt yapısında yatar. İşletmenizin çalışmaya devam etmesinin bir yolu, temel network performans durumların aktif bir şekilde izleyerek gerçekleştirmektir. Ancak, göz önünde bulundurulması gereken çok sayıda cihaz varsa ve kaybolacak çok fazla veride varsa, bir BT uzmanının sorun giderirken yapabileceği çok fazla şey var demektir. Bu, network altyapısı izleme birçok BT uzman ekiplerinin ortak bir sorundur ve genellikle sorunları çözmek için harcanan zaman çok fazladır.

 

Bu zorlukları aşmanın bir yolu, yalnızca gerekli gördüğünüz gereksinimleri izleyerek özelleştirilebilir ve bir network performansı izleme konsolu ile sorunlar aşılabilir. Bu nedenle OpManager size gerecekten gerekli olan ve karşılaşılan sorunları gösteren web tabanlı, görev rollerinize göre monitöring sunar. Basit ve sürükle-bırak arayüzü, aşağıda gösterildiği gibi düzinelerce widget ile birlikte, doğru görsellerin, KPI’ların ve izleme için filtrelerin kullanımını kolaylaştırır.

 

OpManager Plus

 

 

Bir BT kuruluşunda ortak network altyapısı yönetim rollerinin bazıları şunlardır;

 

Network teknisyeni / network ölçekleme teknisyeni, network yöneticisi, network analisti, network mühendisi, network çözümleri mimarı / network mimarisi, kablosuz altyapı yöneticisi, VoIP mühendisi, veri merkezi yöneticisi sunucu yöneticisi, şebeke operatörü ve BT operasyonları yöneticisi. Rol tabanlı panoların en iyi kısmı ve tüm bu farklı personellerin kendi OpManager panosuna özel ihtiyaçlarına göre özel dizayn edebilirler.

 

 

Ağ teknisyenleri, arayüzleri ve sistem arızalarını gidermek için oldukça hızlı olmalıdırlar. OpManager ile teknisyenler, cihaz kullanılabilirliği, düşük performans gösteren cihazlar ve atanan alarmlar hakkında gerçek zamanlı bilgiler içeren kendilerine özel tasarladıkları panolardan görüntüleyebilir. Bu, ağ sağlığını iyileştirmek için ortalama onarım süresini (MTTR) azaltır.

 

 

Ağ yöneticileri, ağ akış şemaları, veri işleme yolları ve yapılandırma parametreleri hakkında basit bir genel bakışa sahip olmalıdırlar. Ağ teknisyeni alarmları kontrol edip temizlemezse, herhangi bir ağ yöneticisi veya yöneticinin bildirilmesi gerekmektedir.

 

 

Veri merkezi yöneticileri, veri merkezindeki ekipmanın bakımını denetlerler. Bu yöneticiler yüksek gidiş-dönüş süreleriyle ağ yollarını tanımlayabilir ve gecikme sürelerinin grafiğini görüntüleyerek bir kesintinin gerçekleştiği yeri belirleyebilir. Olası dalgalanmaları teşhis etmek ve aynı zamanda kapasite ve envanteri yönetmek için OpManager kullanabilirler.

 

 

Sunucu yöneticileri, sunucu kullanılabilirliğini, sunucu trafiğini ve kesintilerini izler. Sunucu etkin kullanımını ve dağıtımı göz önünde bulundurmanın başlıca özellikleridir ve OpManager tüm bu parametreleri izleyebilirler.

 

OpManager’ın özel gösterge tablosu özelliğini kullanmanın avantajları:

  • Ağınızın durumuyla ilgili planlanmış ve gerçek zamanlı raporlardan bilgi edinilebilir. Bu raporlarla, ağ arızaları tespit edilebilir veya hatta sorunlar tahmin edilebilir, etkin hasar kontrolü sağlanabilir.
  • Verilerin sayfalarını kaydırmak yerine, gösterge tablosundaki grafik biçiminde yararlı bilgileri anında görüntüleyebilirsiniz.
  • Veri modellerini farklı rol perspektiflerinden, verileri daha kolay kategorilere ayırmak için analiz edebilirsiniz.
  • Ekran alanınızı optimize edip ve seçim yapabileceğiniz yüz ellinin üstünde widget ile verileri filtreleyebilirsiniz.
  • Farklı aralıklarla manuel olarak yenilenerek oluşturulan kör noktaları ortadan kaldırmak için verileri gerçek zamanlı görüntüleyebilirsiniz.
  • Aşırı bilgi yüklemesini önüne geçebilirsiniz.

 

Günlük izleme görevlerinizi minimum bir yaklaşımla ele alıp; gösterge tablonuzun dağılması da engelleyebilirsiniz

 

ManageEngine Demo talepleriniz için lütfen tıklayınız.