CrowdStrike’ın Modülleri Arasında Active Directory Korumasının da Bulunduğunu Biliyor Muydunuz?

Sızıntı ve ihlallerin %80’i ele geçirilen kimlik bilgileri üzerinden gerçekleşir. CrowdStrike Falcon Identity Protection, bünyesinde barındırdığı ileri seviye yapay zekası ile her yerde iş gücü varlıklarını koruyarak ihlallere karşı daha hızlı bir güvenlik sağlar.

 

Bilgi güvenliği ekiplerinin; kurumsal saldırı yüzeyini azaltabilmeleri, şüpheli yanal hareketleri tespit edebilmeleri ve sistemlerine yetkisiz erişimi önleyebilmeleri için kullanıcı parolaları ve izinleri ile Active Directory yapılandırmalarıyla ilişkili risklere ait görünürlüğe ihtiyacı vardır.

 

Çalışanların hemen her yerden çalışma ortamına katılım sağlayabildiği günümüz dünyasında, ister işletme içinde ister işletme dışında olsun kullanıcıların sorunsuz bir şekilde doğrulanması, yetkilendirilmesi ve güvenlikten ödün verilmemesi her işletme için bir gereklilik haline gelmiştir.

 

İster SSO (single sign-on), ister MFA (multi factor authentication) kullanın ya da bulut ortamınıza uygulamalarınızı taşıyın farketmez. CrowdStrike Falcon Identity Protection çözümü size güvenlik testlerinden geçmenize ve denetimlerden tam puan alabilmeniz için gerekli tüm bilgiyi sağlar.