Birleşik Uç Nokta Yönetim Araçları (UEMS) için 2023 Gartner Pazar Rehberi yayınlandı!

Bu yılın raporu, Gartner’ın geçen yıl birleşik uç nokta yönetimi (UEM) araçları için Magic Quadrant™’ı kullanımdan kaldırmasından bu yana büyük bir merakla bekleniyordu. Kuruluşlar ve BT uzmanları, bir UEM çözümü seçerken dikkat edilmesi gereken temel yetenekleri anlamak için bu araştırmayı kullanabilir, ayrıca yatırımlarını buna göre ayarlayabilmeleri için UEM pazarının geleceğine ilişkin öngörüler elde edecekler.

 

ManageEngine, Endpoint Central ürünü için bu yılın Pazar Kılavuzunda Representative Vendor olarak yerini aldı.

 

Endpoint Central’ın öne çıkan özellikleri:

 

• Uçtan uca uç nokta yaşam döngüsü yönetimi: Kurumsal ve BYOD uç noktalarından başlayarak eksiksiz özellikler sunar, bunlara gerekli kurumsal kaynakları sağlar, işletim sistemi ve uygulamaların güncel olmasını sağlar, gerektiğinde uç noktalarda uzaktan sorun giderme sağlar sorunların giderilmesi ve çalışanların işten çıkarılması üzerine bunları kullanım dışı bırakma.

• Tek çatı altında uç nokta yönetimi ve güvenliği: Oldukça heterojen bir cihaz ve işletim sistemi ekosistemi boyunca tek bir pencereden geleneksel ve modern cihaz yönetimi özelliklerine ek olarak bütünsel bir güvenlik çözümü sunar.

• Müşteri başarısı ve uygulama hizmetleri: Dünya çapında istikrarlı bir şekilde genişleyen ManageEngine, geniş yeteneklerinin yanı sıra bölgesel destek ve uygulama hizmetlerini de güçlendirmeye devam ediyor.

• ManageEngine ekosistemi: Müşterilerimiz, UEM çözümümüzün yanı sıra, BT Hizmet Yönetimi, BT Operasyon Yönetimi, Kimlik ve Erişim Yönetimi, Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi, Güvenlik Bilgileri ve Olay Yönetimi ve gelişmiş analitikler gibi tüm BT yönetimi gereksinimleri için ManageEngine’den yararlanabilirler.

 

ManageEngine, cihaz yönetimi ve güvenliğiyle ilgili kurumsal zorlukları çözmede öncüdür ve pazarda kanıtlanmış bir inovasyon geçmişine sahiptir. Endpoint Central, ManageEngine’in sunuculardan, masaüstü bilgisayarlardan, dizüstü bilgisayarlardan, cep telefonlarından ve tabletlerden POS makinelerine, OEMConfig cihazlarına ve diğer IoT uç noktalarına kadar çok çeşitli cihaz dağıtımlarını yönetmeye ve güvence altına almaya yönelik kapsamlı UEM çözümüdür. Heterojen işletim sistemi desteği sağlar; hem geleneksel hem de modern cihazların uçtan uca yaşam döngüsü yönetimi; sağlam uzaktan destek; ve tek bir aracı ve iş akışı kullanarak uç nokta güvenliği özellikleri. Hem şirket içi hem de SaaS aracı olarak sunulan Endpoint Central, dünya çapında 17.000’den fazla kuruluş tarafından kullanılıyor ve birçok üçüncü taraf ITSM ve IAM aracıyla entegre oluyor. Tam özellikli, 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü hemen denemeye başlayın.(link: https://demo.endpointcentralplus.com/)

 

Neden ManageEngine Endpoint Central?

 

ManageEngine Endpoint Central, günümüzün dijital işyerini çeşitli cihaz türleri ve işletim sistemleri genelinde yöneten ve güvence altına alan çok yönlü bir UEM çözümüdür. Saldırı yüzeyi yönetimi, tehdit algılama ve yanıt ve uyumluluk yönetimi gibi güvenlik özellikleriyle birleştirilmiş, uçtan uca cihaz yaşam döngüsü yönetimi sunmak için tek ve hafif bir aracı kullanır. Güçlü uzaktan sorun giderme, self servis yetenekleri ve proaktif analizler, kesinti süresinin azaltılmasına ve genel son kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesine yardımcı olur. Endpoint Central, 17 yılı aşkın pazar varlığıyla olayları ve riskleri değerlendirmek ve önceliklendirmek ve iyileştirme iş akışlarını uygulamak için bütünsel içgörülerden yararlanmak için gerekli sağlam temele sahiptir.

 

Vizyonumuz, Endpoint Central’ı, farklı işlevlere sahip ekiplerin uç noktalarla ilgili tüm gereksinimleri karşılamak için kullanabileceği akıllı bir merkeze dönüştürmektir. Bu hedefin, Gartner®’ın tahminleriyle büyük ölçüde uyumlu olduğuna inanıyoruz ve çalışmalarımızı artırıyoruz. (Otomasyon iş akışları, yapay zeka odaklı içgörüler ve son kullanıcı deneyimi yönetimi ekleyerek derinlik sağlama..) Buna paralel olarak, kuruluşunuzun mevcut BT ekosistemini daha iyi tamamlamak ve geliştirmek için daha fazla güvenlik özelliği ekleyerek ve SIEM, IAM gibi bitişik teknolojiler ve erişim kontrolü çözümleri ile entegre olarak kapsamımızı artırıyoruz.

 

Daha fazla getay ve rapora ulaşmak için;

 

https://blogs.manageengine.com/desktop-mobile/desktopcentral/2023/10/17/our-key-takeaways-from-the-2023-gartner-market-guide-for-unified-endpoint-management-tools.html