autovu banner görsel

Otomatik Plaka Tanıma Sistemi

AutoVu™ , güvenlik sistemlerinin erişimini güçlendiren, farkındalığı artıran ve soruşturmaları destekleyen bir otomatik plaka tanıma (OPT) sistemidir.

OPT ile Farkındalığınızı Arttırın

AutoVu™, tehditleri ve olağandışı taşıt hareketlerini anında fark derek ve soruşturmalara yardımcı olarak tesislerinize giren veya genel yollarda hareket eden taşıtları otomatik olarak teşhis eder.

Genetec™ şirketinin Security Center platformu kapsamında, AutoVu otomatik plaka tanıma sistemi ile güvenlik kamerası, erişim kontrolü ve diğer sistemler ile entegre olarak bir araya getirir. AutoVu, kent güvenliği sistemi, taşıt erişim kontrolü, kolluk ve otopark hizmetleri gibi sabit ve mobil uygulamalar için dünyanın dört bir tarafında kullanılmaktadır.

autovu-1 banner

OPT ile Farkındalığınızı Hemen Arttırın

faydalar gorsel

1-Verilerinizin Kontrolünü Sağlayın

AutoVu, kurumunuzun içinden ve dışından kimlerin plaka verilerinize erişebileceğiniz üzerinde tüm kontrolü size verir. OPT verileri Genetec’in merkezi bir sunucusunda değil kendi sunucunuzda saklanır ve Security Center’ın Federation™ özelliği verilerinin seçili ortaklar ve kamu güvenliği kuruluşlarıyla kolayca paylaşılmasını sağlar. AutoVu, otomatik olarak veri güvenliği politikalarınızı takip ederek bireysel kullanıcıların belirli liste ve raporlara erişimini kontrol etmenize ve OPT görüntüleri ve verileri için farklı saklama süreleri belirlemenize olanak tanır.

 

2-İhtiyaçlarınızı Karşılayacak OPT Kameraları

AutoVu’un OPT kamera portföyü, pek çok uygulama adapte edilmiş yüksek doğrulukta seçenekler sunar. Sharp ve SharpX gibi özel OPT kameraları, yüksek hızla seyreden taşıtların plakalarını doğru biçimde okuyarak sabit ve mobil kullanımlarda azami performans sunar. Taşıtların daha düşük hızlarda seyrettiği uygulamalarda, güvenlik kameralarını OPT imkânları ile genişletmek bağlamında makul maliyetli bir çözüm sunar.

 

3-OPT ile Güvenlik Kameralarını Birleştirin

AutoVu, Security Center’ın IP güvenlik kamerası sistemi olan Omnicast™ ile birleştirilmiştir. OPT işlevleri kapsamında kayıt ayarları otomatik olarak değiştirilebilir ve aranan taşıtı bulmak için PTZ kameralar hareket ettirilebilir. Farkındalığı artıracak ve soruşturmaları ilerletecek şekilde kaydedilen görüntü isabetlerle ilişkilendirilebilir. Sabit Sharp ve SharpX üniteleri, güvenlik kamerası ünitelerini iki katına çıkaracak şekilde Omnicast sistemine canlı görüntü ulaştırabilir.

Daha Fazlası için OPT Çözümünüzden Yararlanın

1-Dikkat Çeken Taşıtların Tespit Edilmesi

Plakaları aranan veya şüpheli taşıtlar listesi ile karşılaştırın, araç girişlerindeki çalışanları otomatik olarak teşhis edin veya AutoVu’nun esnek liste yönetimi özelliklerini kullanarak personelinizi önemli bir konuğun geldiğinden haberdar edin. Araç listelerini erişim, bazı kullanıcıların mevcut listelere plaka eklemesini sınırlandırırken sistem yöneticilerine tam erişim sağlayarak yönetilebilir. Gizli listeler ile diğer operatörlerin bilgisi olmadan belirli kullanıcılara bildirimde bulunması dahi mümkündür.

 

2-Güvenlik Yanıtlarınızı Otomatikleştirin

Çarpışma veya önceden belirlenmiş hız limitlerini aşma gibi OPT olaylarını, araç kapılarını açmak, alarmları tetiklemek, diafonları açmak gibi gelişmiş aksiyonları ile Security Center’ın olay-aksiyon mekanizması birleştirir.

 

3-Gelişmiş Veri Madenciliği

İlgili bölgelerde araçları tespit edin veya araçları tam veya kısmi plaka numarası, çarpışma ve tahmini hızı gibi faktörlere bağlı olarak arama yapın. Ayrıca, araç plakalarını Trafik Sicil üzerinden araç marka, model, yapım yılı gibi veriler ile aratın.

 

4-Harici Sistemleri Entegre Edin

Mevcut iş süreçleri ile uyumlu olacak şekilde diğer yazılım uygulamalarını entegre edin ve gelişmiş bir SDK ve XML eklentisiyle mevcut sisteminizdeki OPT veri ve görüntülerinden yararlanın.

 

5-Taşıt Davranış ve Karakteristiklerini Takip Edin

Autovu, hatasız plaka okumalarına ek olarak, taranan taşıtın davranış ve karakterlerini otomatik olarak analiz eder ve yönelimleri takip etme ile şüpheli taşıtları tespit etmenize yardımcı olur.

Tahmini taşıt hızı: AutoVu, belirli noktalardaki trafik akışı ile ilgili bilgi sağlayarak bir taşıtın hareket hızını tek bir cihaz ile tahmin eder.
Seyir yönü: AutoVu, bir taşıtın bir OPT ünitesine doğru mu ondan uzaklaşacak şekilde mi seyir halinde olduğunu tespit eder ve normal trafik akışının tersine hareket eden bir taşıt olup olmadığı hakkında sizi uyarır.
Taşıtın üreticisi: AutoVu, kesinliği artırmak için tespit edilen taşıtların markasını teşhis eder ve taşıtların yüksek öncelikli listelerde görsel doğrulamasını sağlar.
Plaka menşei: AutoVu, okunan plakaların ait olduğu eyalet ve ülkeyi tanır ve tesislerinize erişen taşıtlar hakkında ilave bilgiler sağlar.

 

6-Mobil OPT

AutoVu OPT üniteleri, OPT sisteminizin erişimini genişletmek için devriye araçlarında konumlandırılabilir. AutoVu’nun mobil uyumlu yazılım ve üniteleri sayesinde çalınan taşıtları teşhis edin, şüphelilerin kaydını tutun, park ihlallerini tespit edin ve sabit OPT ünitelerinin kapsamı dışındaki alanlarda da OPT verisi toplayın.

dokunmatik resim
kablosuz resim
harita görsel

Sahada Kendini İspatlamış OPT Kameraları

Genetec tarafından tasarlanmış özel OPT üniteleri ailesi içinden seçim yapın veya Genetec’in bulut tabanlı OPT çözümü ile güvenliğinizi artırın.

autovu sharp resim

AutoVu Sharp

 

AutoVu Sharp, yüksek çözünürlüklü OPT kamerası, bağımsız içerik kamerası(plaka tanıma) ve araç içi görüntü işlemeyi tek bir cihazda birleştirir. Kolayca kurulan Sharp, tek kamera uygulamaları için idealdir ve seyir hızı saatte 220 mil (355 km) kadar olan taşıtların plakalarını yakalayabilir. Sabit uygulamalarda Sharp, içerik sensöründen plaka tanıma verisini ve canlı görüntüyü Security Center’a aktararak iki iş’i bir arada yapmış olur. Sharp, sofistike analiz imkanlarını uçbirimde sunar ve herhangi bir kablosuz veya kablolu ağ üzerinden iletişim sağlar.

AutoVu SharpX

 

AutoVu SharpX, piyasadaki en küçük yüksek çözünürlüklü ve entegre aydınlatmalı OPT kamerasıdır. Seyir hızı saatte 220 mil (355 km) kadar olan taşıtların plakalarını okuyabilen SharpX, kurulum ve bakımı kolaylaştırırken çok kameralı sabit ve mobil kurulumlarda yüksek performans sunarak tek bir işleme ünitesi içinde dört adet yüksek çözünürlüklü OPT kamerasına bağlanmanıza olanak tanıyan tek çözümdür. SharpX, ikincil içerik kamerası üzerinden doğrudan Security Center’a canlı görüntü de gönderebilir.

sharpx resim
reader cloud resim

AutoVu Plate Reader Cloud

 

AutoVu Plate Reader Cloud, standart güvenlik kameralarında OPT özelliklerini sunar. Yerel sunucu ihtiyaçlarını azaltmak için bulut sistemini öne alan Plate Reader Cloud, taşıtların saatte 15 milin(25km) altındaki hızlarla hareket ettiği konumlandırmalarda yüksek doğruluk sağlayarak kameranın görüş açısındaki plakaların tespit edilip okunması için Genetec’in kendini ispatlamış OPT motorunu kullanır. Plate Reader Cloud, esnek liste yönetiminden gelişmiş kamera izleme sistemi bileşimine kadar AutoVu’nun geniş OPT özelliklerine erişim sağlar.

Uygulamalar

Otopark Uygulaması

AutoVu, park izinleri, ücretli park ve zaman sınırlı yer kurallarını uygulatmak için otomatik olarak plakaları yakalayarak, otopark verimliliğini yükseltir ve otopark müşteri deneyimini iyileştirir.

 

Şehir Gözetleme

AutoVu, devam eden soruşturmaları destekler, daha fazla şüpheliyi yakalar ve çalınan ve aranan taşıtların geri dönüş hızını artırır. Sabit ve mobil OPT sistemi olarak iki çeşidi bulunan AutoVu, kamera başına daha fazla plaka yakalamak için sektör lideri doğruluğu yüksek hızlı performansla birleştirir.

 

Güvenlik ve Gözetleme

AutoVu, tesislerin giriş ve çıkışlarını güvenli hale getirmenize yardımcı olabilir, denetleme tarihçesi oluşturur, kapılarınızdaki aranan taşıtları teşhis eder ve taşıt erişim kontrolünü otomatikleştirir. Her bir AutoVu OPT ünitesi, Security Center sisteminiz içinde güvenlik kamerası olarak kullanılabilecek ikincil bir video kamera ile gelir.