A&T Bank – Gökhan Remzi ARICIOĞLU

referans A&T Bank gorsel

Ağırlıklı olarak Windows işletim sistemlerinden oluşan sunucu altyapımızı, merkezi bir uygulama ile izleyerek sorunları hızla fark etmek, önleyici tedbirleri zamanında almak ve kapasite/ performans kullanım değerlerini düzenli olarak takip edip yatırım planlarımızı daha doğru şekillendirmek amacı ile, bir ürün arayışında olduğumuz 2010 yılında, ManageEngine ürünleri ile tanıştım.

 

En ayırt edici özellik olarak anlaşılır, kullanıcı dostu bir yönetim arayüzüne sahip olması, kurulum ile entegrasyon için ihtiyaç duyulan zamanın, incelediğimiz rakiplerine oranla çok daha kısa olması, ManageEngine’i seçmemizde en önemli nedenlerdi.

 

Ayrıca uygun satın alma maliyetinin yanı sıra, kiralama opsiyonunun da sunuluyor olması, seçimimizi etkileyen faktörlerden biri oldu. ADManager Plus ürününün detaylı raporlama yetenekleri sayesinde Active Directory (AD) üzerindeki hatalı ya da eski kayıtları çok hızlı şekilde tespit edebiliyor, kullanıcı ya da şifre sorunlarına karşı önleyici tedbirleri zamanında alabiliyoruz.

 

Ayrıca ürünün yönetim yeteneği sayesinde kullanıcı ve bilgisayarlar üzerinde toplu halde yapılması gereken değişiklikleri bir kaç adımda çok hızlı şekilde gerçekleştirebiliyoruz. OpManager ürünü sayesinde sistemsel sorunları anlık olarak fark edebiliyor, gerekli aksiyonu daha hızlı şekilde alarak sistem/hizmet kesintilerini en düşük seviyede tutabiliyoruz. Ayrıca, kapasite/kullanım oranlarını düzenli olarak takip etmemiz sayesinde, yatırım planlarımızı daha doğru şekillendirebiliyoruz.

 

‘‘ManageEngine, yönetimi kolay, desteği iyi, uygun maliyetli çözümler sunuyor. Kullanıcı ihtiyacının doğru analiz edildiği, iyi tasarlanmış kullanıcı ve yönetici arayüzleri, gerek Vitel tarafından, gerekse yurt dışından sağlanan desteğin kolay erişilir ve yüksek kalitede olması, ManageEngine ürünlerinin en önemli avantajları diye düşünüyorum.’’

 

Gökhan Remzi ARICIOĞLU

A&T Bank
BT Müdür