Applications Manager ile Maliyetleri Azaltmak ve Verimliliği Artırmak

Maliyetleri azaltmak ve verimliliği artırmak: Applications Manager Alethe Consulting şirketinin kesinti süresi (downtime) giderlerinden $10,000 tasarruf etmesine nasıl yardımcı oldu?

 

 

Alethe Consulting Private Limited Hakkında

  • Alethe Consulting Private Limited, her büyüklükteki ve sektörlerdeki müşterilere stratejik danışmanlık ve teknoloji çözümleri sunma konusunda uzmanlaşmış bir çözüm sağlayıcıdır.
  • Şirket, kuruluşların iş operasyonlarını optimize etmelerine, dijital gelişmelere doğru bir geçişi benimsemelerine ve değişen iş ortamında sürdürülebilir büyümeyi başarmalarına yardımcı olur.

Sektör: Danışmanlık

Konum: Hindistan

 

Applications Manager sonuçları

Tekrarlanan görevlerin otomatikleştirilmesiyle 1,000 saat tasarruf edildi

MTTR’de (Ortalama onarım süresi) %90 iyileşme

$10,000 tasarruf edildi

 

Müşteri Favorileri

Uygulama performansı izleme

Uygulama keşfi ve bağımlılık haritalama

Kök neden analizi

 

İş Zorluğu

Alethe Consulting, müşterilerinin benzersiz ihtiyaçlarına uygun özelleştirilmiş son teknoloji çözümler sunma hedefiyle hareket eden bir danışmanlık firması olarak müşteri memnuniyetini her zaman öncelikli olarak görmüştür. Alethe’deki uzmanlar, IT altyapı danışmanlığı, tasarım, uygulama ve işletme konularında uzmanlaşmışlardır ve müşterilerinin IT altyapılarının bütünsel görünürlüğünü sağlayacak kapsamlı bir izleme aracı arayışındaydılar.

 

“Müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak için kritik uygulamalarının sorunsuz performansını öncelikli olarak görüyoruz. Bu nedenle, IT altyapı bileşenlerini, VM’leri, veritabanlarını ve sunucu işlemlerini içeren müşterilerimizin IT altyapısının genel bir görünümünü sunabilen bir izleme çözümü aradık. Applications Manager, işletmemizi optimize etmemizi ve değerli müşterilerimize eşsiz hizmet sunmamızı sağlayan gerçek zamanlı bilgiler sunarak mükemmel bir uyum sağladı. ”
—Sateesh Chauhan, Sistem Yöneticisi, Alethe Consulting

 

Applications Manager ile Olağanüstü Müşteri Deneyimi Sunma

Alethe Consulting, Applications Manager’i seçerek müşteri altyapılarını verimli bir şekilde izleme yeteneğini büyük ölçüde artırdı. Çözüm, hızlıca müşterilerinin altyapılarında bağımlılıkları keşfetti ve haritaladı, daha önce manuel ve tekrarlayan görevlere kaybedilen 1.000 saat tasarruf sağladı.
Kullanıcı dostu bir grafik arayüzüne sahip olarak, danışmanlar ürünü kolayca kullanarak performans darboğazlarını kolaylıkla belirleyebildiler. Verilerin etkileşimli kontrol panellerinde yapısal temsili, onlara değerli bilgiler sağladı ve kullanıcıları etkilenmeden önce sorunları proaktif olarak tespit etmelerine ve çözülmesine olanak sağladı.
Sonuç olarak Alethe Consulting, ortalama onarım süresinde (MTTR) %90’lık şaşırtıcı bir azalma elde ederken aynı zamanda arıza süresi masraflarını da yaklaşık 10.000$ azalttı.

 

Temel Faydalar

Alethe Consulting’in Applications Manager’ı uyguladıktan sonra elde ettiği temel avantajlardan bazıları şunlardır.

Uçtan uca görünürlük: Applications Manager’in kapsamlı gücü sayesinde Alethe danışmanları, müşterilerinin altyapılarını uçtan uca görünürlük ile kolayca izleyebildiler. Bu akıllı çözüm, tek bir konsoldan uygulama performansı izleme (APM), altyapı izleme ve dijital deneyim izleme (DEM) sunar. Bu, birden fazla araç arasında gidip gelme gereksinimini ortadan kaldırarak hem zaman hem de maliyet tasarrufu sağladı.

 

Gerçek zamanlı izleme: Applications Manager’i kullanarak Alethe danışmanları, müşterilerinin altyapısını gerçek zamanlı olarak izleme avantajına sahip oldular ve performans sorunları hakkında gecikmiş bildirimlere güvenen rakiplerine göre bir avantaj elde ettiler. Uygulama kullanabilirliğini gözlemleme ve gerçek zamanlı performans KPI’larını izleme yeteneği sayesinde Alethe danışmanları, kapasite planlamasını optimize etme ve kaynak yönetimini geliştirme konusunda yetkinlik kazandılar.

Daha hızlı sorun giderme: Kök neden analizi özelliği sayesinde Alethe ekibindeki danışmanlar, müşterilerinin altyapısındaki sorunları hızlı bir şekilde belirleyip önceliklendirebildi ve hem ortalama çözüm süresinde (MTTR) hem de ortamala tanı süresinde (MTTI) önemli bir azalma yaşandı. Sorun giderme çabalarını hızlandırarak, müşterilerinin IT altyapısı için maksimum verimlilik ve çalışma süresi sağlayabilirler, sonuç olarak müşteri memnuniyetinin artmasını sağlayabilirler. Alethe’nin müşterilerinin kritik iş sistemleri ve uygulamaları konusunda neden şirkete güvenmeye devam ettikleri şaşırtıcı değil.