Aliye Şahin’in Kaleminden Dijital Dönüşüm

Özellikle son bir yıldır tüm dünyada yaşanan değişimle beraber ülkemizde de Dijital Dönüşüm hız kazandı.

 

Bir çok firma yeterli altyapı olmadığı için ya da kurum kültürüne uygun olmadığını düşündükleri için evden çalışmaya sıcak bakmıyordu. Ancak gelinen nokta, bir çok sektörü buna mecbur kıldığı için daha önce almamız gereken yolu bu vesile ile almaya başladık. Böylece kurumlar, BT alt yapılarına ciddi yatırımlar yapmaya başladılar ve şirket veri güvenliğinin ne denli önemli olduğu fark ettiler. Tabi almış olmamız gereken bu uzun yolu kısa bir sürede almaya çalıştığımız için bizler de Vitel olarak son kullanıcılara sadece ürünlerimizle destek olmanın ötesine geçmek istedik. Yoğun düzenlediğimiz eğitimlerle ve sektördeki tecrübemize dayanan danışmanlığımızla da destek olmaya çalıştık. Amacımız; pazarın ihtiyacını karşılarken aynı zamanda bu zorlu ve yoğun süreçte kurumlara/kişilere bilgi ve birikimlerimizi de aktarmaktır.

 

Bu süreçte firmaların BT yönetimlerini kolaylaştırmak, evden çalışmayı daha güvenli hale getirmek için bünyemizdeki ManageEngine ürünleriyle çözümler sunuyoruz. ManageEngine ürünlerinin temel amacı da firmaların BT süreçlerini daha güvenli bir yapıda optimize etmek, verimliliği artırmak ve tüm çıktıları raporlanabilir hale getirmektir. Bu amaçla Help Desk Management, Endpoint Management, Network&Server Management, Active Directory Management ve IT Security Management başlıkları altında 50den fazla ürüne sahiptir. Bu ürünler birbirleriyle entegre çalışabileceği için son kullanıcılara bütünleşik bir yapıda çözüm sunmayı hedefler. Kullanıcı dostu arayüzlerle 3. Kaynaklara ihtiyacı minimize eder, kolay kurulum entegrasyonlar sayesinde devreye alınma süresi çok daha hızlıdır. ManageEngine ürünleri, raporlar dahil bir çok ihtiyacın karşılığını hazır olarak içerisinde barındırdığı için bu süreçte uzun proje, imlementasyon, devreye alma süreleri olmuyor. Bu sayede de kurumların ihtiyaçlarına çok hızlı şekilde yanıt verebiliyoruz. Tabi bu yetenekler de sektörde büyüme hızımızı pandemi sürecinde de korumamıza ve arttırmamıza olanak sağladı. Türkiye’de her sektörde bulunan müşterilerimizle çok başarılı projelere imza attık.

 

Türkiye’de bilgi teknolojileri yönetimi her geçen gün profesyonelleşmektedir. Firmalar son yıllarda dijital dönüşümle beraber buradaki süreçlerini geliştirmeye başladılar. Pandeminin getirdiği sorunlu koşullar da artık teknoloji yatırımlarının ertelenemez olduğunu bizlere gösterdi. Beraber çalıştığımız tüm firmaların hızlandırılmış dönüşüm sürecinde doğru konumlandırmalar yapmasını, yatırımlarının karşılığını maksimum fayda ile almasını amaçlıyoruz. Bu nedenle Vitel olarak firmaların bu çalışmalarına ürünlerimiz, çözümlerimiz, tecrübelerimiz ve birikimimizle destek veriyoruz. Alanında uzman Teknik kadromuz ile bünyemizde bulunan tüm markalar için katma değerli distribütör olmanın sorumluluğu yerine getirmeye çalışıyor, 2021 yılı için teknik ve satış ekibimizi büyüterek hizmet kalitemizi arttırmayı ve bünyemizde bulunan markaları yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. 2021’in ilk aylarında bu hedefimize yönelik bünyemize yeni çalışma arkadaşları ve yeni markalar dahil ettik. Dinamik kadromuz ve güçlü markalarımızla 28 yıldır olduğu gibi bugün de tüm firmaların yanında olmaya devam edeceğiz.