Aktif Bank – Okan EKE

ADManager Plus ürününden önce Active Directory delegasyon konusu başta olmak üzere kullanıcı ve grupların yönetiminde iş ihtiyaçlarımızı karşılayan esnek ve aynı zamanda güvenli bir araç arayışına girmiştik. ManageEngine ADManager Plus ürünü ve alternatifleri ile PoC yapmaya başladık. Günün sonunda hem yardım masası operatörlerimizin hem de Active Directory yöneticilerimizin ihtiyaçlarını karşılayan ADManager Plus ürününe karar verdik.

 

Özellikle operatör yetkilendirmelerinin çok basit bir şekilde yapılandırılabilmesi ve raporlanması, izin yönetimini karmaşık izinler içerisinde kaybolmadan yönetebilmemizi sağladı. Bunun yanı sıra Active Directory üzerinde yürütülen rutin görevlerin otomatikleştirilmesini de sağlaması, operasyon için harcanan süreyi düşürüp geliştirme ve projelendirme tarafına daha fazla odaklanabilmemize olanak tanıdı.

 

ADManager Plus ürününden önce; Active Directory üzerindeki operasyonel faaliyetlerin çoğu scripts aracılığı ile gerçekleştiriliyordu.

 

Bu da gerek operatör gerekse administrative hatalara daha açık bir durumda duruyordu. ManageEngine ADManager Plus üzerinde gelen birçok rapor kullanmış olduğumuz scriptlerin yerine geçerek elimizi hızlandırıp güçlendirdi. Bence ManageEngine ürünlerinin en büyük katkısı sektörü iyi analiz ederek ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayan yazılımlar üretmesidir.

 

Okan EKE

Aktif Bank
Sistem Yönetimi ve İşletim Bölümü Müdürü