adselfservice plus logo

Şifre Resetlemenin En Kısa Yolu

ADSelfService Plus; Active Directory çatısı altındaki kullanıcıların kendi kendine şifre resetlemelerini sağlarken güvenliği elden bırakmayan, kullanıcılara çok çeşitli kimlik doğrulama yöntemleri sunan bir şifre resetleme ürünüdür.

 

Kullanıcılar şifre resetlemenin yanı sıra hesap kilidi açma ve kendi hesaplarına ait bilgileri güncelleme işlemleri de gerçekleştirebilir.

 

Dilerseniz kullanıcı parolalarının dolmasına yakın SMS ve Mail gibi bilgilendirme yöntemlerinden biri ile düzenli ve otomatik olarak kullanıcıya hatırlatmada bulunabilirsiniz.

 

Uzmanlara göre yardım masası sistemlerine gelen çağrıların %30’u yalnızca parola resetleme ve hesap kilidi açma taleplerinden ibaret.

 

ADSelfService Plus ile IT departmanının rutin olarak parola resetleme işlemlerine harcamış olduğu zamanı geri kazanabilir, bu vakti kendinize ve kurumunuza değer katacak işlerde harcayabilirsiniz.

ADSelfService Plus Özellikleri

  • Birden fazla Domain’e ait sayısız kullanıcı artık kendi şifrelerini kendileri sıfırlayabilirler.
  • Özel parola ilkesi ile parola isterlerini dilediğiniz şekilde konfigüre edebilirsiniz.
  • Çoklu oturum doğrulama için SMS Google Authentication–Touch Notification ve çok çeşitli doğrulama yöntemlerini kullanabilirsiniz.
  • Şifre süreleri bitmeye yakın otomatik olarak bilgilendirme ve şifre resetleme yapılabilir, şifresi değişen kullanıcıların güncel şifrelerini SMS veya Mail üzerinden aktarabilir.
  • GINA ajanı ile oturum açma ekranında (CTRL+ALT+DEL) direkt olarak şifre resetleyebilirsiniz.
  • Android/IOS destekli mobil uygulama ile yönetici ve kullanıcılar ofiste değilken de kontrol sağlayabilir.
  • SAP – Google – Microsoft – HP – IBM gibi ve daha birçok program ile sekronize şekilde şifre resetleyebilir, çoklu oturum doğrulama adımlarını bu yazılımlar için de uygulayabilirsiniz.
  • Tüm bu yapılandırma ayarlarını Organization Unit bazlı olarak dilediğinizce özelleştirebilir, her departman için farklı kural ve yöntemler belirleyebilirsiniz.
  • ‘Failover and Secure Gateway Services’ özelliği sayesinde büyük yapılarda kesintisiz hizmet sağlayabilir, şifre resetleme portalını zahmetsiz ve güvenli bir şekilde dış ağa hizmete açabilirsiniz.
ADSelfService görsel