ADAudit Plus logo

Active Directory ve File Server
Denetleme Çözümü

ADAudit Plus, Domain Controller ve File Server gibi ağınızdaki kritik kaynakların denetlenebilmesine olanak sağlayan yazılımdır. ADAudit Plus ile; Domain Controller gibi ağdaki kritik kaynakların AD nesneleri hakkındaki tüm bilgilerle denetlendiğinden, izlendiğinden ve bildirildiğinden emin olabilirsiniz.

 

Olaylara özel 150+ ayrıntılı GUI raporu ve e-posta uyarılarıyla Kullanıcı, Grup, GPO, Bilgisayar, OU, DNS, AD Şeması ve Yapılandırma islemlerini takip edebilirsiniz.

 

File Server’larınız üzerinde yapılan  tüm değişiklikleri (Dosya silme, ekleme, yetki değiştirme vb.) kolay bir şekilde raporlayabileceğiniz ve bu hareketleri e-mail bilgilendirme yoluyla size bildirebilecek bir uygulamadır. Sunucularınız ve son kullanıcı bilgisayarlarında yapılan hareketleri de kolay bir şekilde raporlayıp e-mail bilgilendirme yolu ile bilgi alabilirsiniz.

Uyumluluk İçin En İyi Çözüm

Küçük veya Büyük işletmeler SOX, HIPAA, GLBA, PCI-DSS, FISMA gibi endüstriye özel Uyumluluk Yasalarına uymalıdır. Uyumluluğa özel önceden yapılandırılmış raporlar ve uyarılar sayesinde Windows ağınızın standart prosedür olarak periyodik güvenlik raporları ve e-posta uyarılarıyla 7 gün 24 saat denetim altında olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Zamanlanabilir ve önceden yapılandırılmış 150+ denetim raporu arasından seçim yapıp, analiz amacıyla özel raporlar oluşturup, profil tabanlı raporlar düzenleyin ve arşivlenen verileri dilediğiniz zaman hızlıca dışarı aktarın. Windows AD nesne değişikliklerini (Kullanıcılar, OU, Gruplar, GPO, Bilgisayar, Sema, DNS, Printer ve Sistem) takip edip ve yetkilendirilmemiş ağ erişimi/değişiklik olayları hakkında e-posta uyarıları alabilir veya script çalıştırılmasını tetikleyebilirsiniz.

ADAudit Plus resim

Özellikler:

  • Domain Controller’ınızda ve dosya sunucularınızda kim?, ne zaman?, nerede? ve ne yaptı? sorularınıza cevap alabilirsiniz.
  • Group Policy Management üzerinde gerçekleşen herhangi bir değişiklik, domain admins grubuna eklenen yeni bir üye veya yetki hatası alınan dosya okuma – silme işlemleri raporlanabilir.
  • Domain Controller ve dosya sunucunuzda ki hareketleri alarm haline getirerek her hareketten haberdar olabilirsiniz.
  • PCI, SOX, GLBA, FISMA, HIPAA, GDPR ve ISO27001 standartlarına uygun raporlar almanızı sağlayabilirsiniz.
  • Özelleştirilebilen raporlar sayesinde istediğiniz kişi veya cihaz bazlı grafiksel raporlar alabilir ve bunları zaman bazlı otomatik olarak mail ile alabilirsiniz.
  • NetApp, EMC, Synology NAS, Windows File Server ve Windows File Clusterınızı denetleyebilirsiniz.
  • Başka SIEM ürünleri ile entegre olabilir ve loglar başka sistemlere aktarılabilir.
  • Loglar istenildiği süre kadar arşivlenebilir ve arşivlenmiş data geri sisteme yüklenebilir. Hatta arşivlenmiş data içerisinde veri arama işlemi yapılabilir.