WAN Optimizasyonu Alanındaki YENİ LİDER Belli Oldu.

Magic Quadrant 2014 WAN Optimizasyon alanındaki raporunu açıkladı.

 

Buna göre WAN Optimizasyonu alanında yeni lider Silver Peak oldu.

WAN optimizasyonu alanında standartlar giderek daha netleşirken bu alandaki pazarın koşulları olgunlaşsa da reel iş süreçlerimiz açısından performans önemini korumaktadır. İnovasyon yeni iş yüklerine ve dağıtım seçeneklerine yoğunlaşmış durumda ve bu durumda da WAN optimizasyonu daha fazla çeşitlilik arz eden platformlara veya bir WAN bulutuna doğru geçiş yapıyor.

İşte Silver Peak tam da bu noktada farklılığını ortaya koyuyor ve reel iş süreçlerine getirdiği yenilikler ile öne çıkıyor. Bu öne çıkış GARTNER tarafından da takdir edilmiş ve Magic Quadrant’ta da 2014 yılı itibariyle işaretlenmiş durumdadır. Artık Silver Peak liderliğini ilan etmiş durumdadır.

“Gartner’ın Silver Peak’i lider olarak tanıması, yeni nesil yazılım-tanımlı bir WAN optimizasyonu çözümünü yaratma ve pazara sunmamızdaki vizyonumuz ve uygulamamız açısından güçlü bir onay anlamına geliyor. Bu gelişme veri merkezleri, şube ofisleri ve “bulut” arasındaki işletme performansını korumada geniş alan ağının (WAN) hiç olmadığı kadar kritik hale geldiği bir dönemde oldu.  Silver Peak, bu değişimi sağlayarak WAN optimizasyonu teknolojisinin nasıl tüketilmesi gerektiğini yeniden tanımlamış,  WAN Optimizasyonu değerlendirme kriterlerini değiştirmiştir. Böylece bu teknolojinin nasıl tüketilmesi gerektiğine dair standartları yeniden belirleyen Silver Peak;  “WAN Optimizasyonu” alanında öncü ve lider olmuştur. “Leaders Quadrant” içinde sayılmamızın, Silver Peak’in  WAN’ı hızlandırmaya yönelik en kapsamlı, esnek  ve WAN optimizasyonunda en yenilikçi seçenek olduğunun tescili olduğuna inanıyoruz.”
– David Hughes, Silver Peak CEO

Gartner Magic Quadrant WAN Optimizasyonu raporuna ücretsiz olarak ulaşan ilk siz olun. Linke tıklayın ve raporu ücretsiz olarak indirerek yeni gelişmeleri öğrenin.
–  GARTNER Magic Qaudrant 2014 WAN Optimizasyon Raporu Linki