‘‘Vitel ve Moxa ile doğru yöndeyiz.’’

savronik-basari

Hem ihale öncesi hem de ihale sonrası operasyonel süreçte sahip olduğu bilgi, birikimi ve yetkinlikleri seçimimizin Vitel ve Moxa ile ne kadar doğru yönde olduğunu bizlere ispatlamıştır.

 

Savronik’in misyonu Türk Savunma Sanayiinin elektronik cihaz ve sistem gereksinimlerine, üstün temel teknolojilerin Ar-Ge ile elde edilecek maliyet – performans etkin çözümlere dönüştürülmesi ile yanıt vermek, bu yolla ülkenin Savunma Sanayiinin bağımsızlığı için hizmet etmek, elde edilen birikimin ülke genelinde askeri ve sivil alanlarda farklı çözümlere dönüşebilmesinin sürekliliğini sağlamak için 1986 yılında STF bünyesinde kurulmuştur.

Savronik elektronik savunma ve havacılık sektöründe alt yüklenici rolüyle projeler yapmakta aynı zamanda demiryolu sektöründe de bir takım kendine özgü geliştirmiş olduğu ürünlere sahiptir. Bu bağlamda, Savronik Sistem A’dan Z’ye anahtar teslim ulaştırma projeleri üretmeye devam etmektedir. Özellikle karayollarındaki Akıllı Ulaşım Sistemleri ile, tünellerin kontrolü ve demiryolu tarafında da metro, tramvay hatlarının elektromekanik işleriyle sinyalizasyon ve telekomünikasyon işleri yapılmaktadır.

Savronik Sistem, Vitel ve Moxa ile Erzurum – Artvin tünellerinin elektromekanik sistemleri üzerine bir proje çalışması başlatılmış. Proje kapsamında Türkiye’de ilk defa 10 Gigabit ethernet hat kullanılmıştır. Sektör araştırması yapıldığında, tedarikçi portföyü olarak, Moxa ürünlerinin ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayacağı kanaatine varılmış, sonrasında ise bu ürünlerin tedariği ile ilgili olarak Türkiye’nin öncü telekomünikasyon ve iletişim firması Vitel ile temasa geçilmiştir.

ds_570fa493288dd

Proje kapsamında, network’ün (ağın), bakım gerektirmeden sorunsuz bir şekilde devamlılığı sağlanmıştır. Moxa ile yapılandırılan altyapı özellikle işveren nezdinde çok beğenildiği için, diğer projelere de aynı özellikte Moxa switchler kullanılmıştır. Proje nezdinde, Vitel’in kısa sürelerde hızlı geri dönüşler sağlaması, hem ihale öncesi hem de ihale sonrası operasyonel süreçte sahip olduğu bilgi birikimi ve yetkinlikleri seçimimizin Vitel ve Moxa ile, ne kadar doğru yönde olduğunu bizlere ispatlamıştır.

Yönetici İş Geliştirme Müdürü: Volkan KARAKILINÇ  

 0234kjdsgdfhgruitjmnfgn034901587934512347561023457263jlgt7t_vppartner3d_44-1