‘‘Tantur’un seçimi Pepwave ve Peplink’’

umit_acikalin_tui

Turizm devinin 319 tur otobüsünde kablosuz internet, Pepwave ve Peplink ürünleri ile kesintisiz olarak sunuluyor.

Türkiye’nin en büyük turizm transfer ve tur organizasyonu firmalarından Tantur, araçlarında internet hizmeti vermeye başladı. Projede Pepwave ve Peplink Balance Router ürünleri kullanıldı.

Global turizm devi Tui bünyesinde yer alan Tantur’un 1000 aracı bulunuyor. Firma senede 2 milyonun üzerinde turist taşıyor. Tur otobüslerinde kablosuz internet kullanılmasına 2013 Mayıs ayında karar verilmiş. Piyasadaki ürünleri test eden verme Vodafone Türkiye’nin tavsiyesi ile Pepwave ve Peplink ürünlerinde karar kılmış.

Tantur Müdürü Ümit Açıkalın, ürünleri dört hafta boyunca test ettiklerini, ürünlerin performansından memnun kaldıktan sonra da araçlara entegre ettiklerini belirtiyor. Tantur’un merkezinde Peplink Balance Router kullandıklarını anlatan Tantur Müdürü Ümit Açıkalın, otobüslerde Pepwave ürünleri kullanıldığını, bu cihazların da PepVPN ile merkeze bağlandığını söylüyor.

Otobüslerin güneş altında uzun süreler bekleyebildiğini ve içerideki sıcaklığın çok yüksek seviyelere çıkabildiğini anlatan Tantur Müdürü Ümit Açıkalın, Pepwave ürünlerinin aşırı sıcak ve nemli ortamlarda bile sorunsuzca çalıştığını anlatıyor. Tantur Müdürü Ümit Açıkalın, Pepwave ürünlerinin bir diğer avantajının da uzaktan yönetim olduğuna dikkat çekiyor. Sahadaki otobüslerin internet bağlantısında herhangi bir sorun olduğu zaman Tantur ekipleri uzaktan bağlanıp sorunu giderebiliyor.

tanitim_katalog

 

Pepwave ve Peplink ülkemizde Vitel tarafından temsil ediliyor. Vitel’in verdiği satış öncesi ve sonrası destekten çok memnun olduklarını anlatan Tantur Müdürü Ümit Açıkalın, şu zamana kadar hiç bir sorun yaşamadıklarını belirtiyor.

Proje kapsamında 319 otobüse Pepwave bağlantısı yapılmış durumda. Tantur önümüzdeki dönemde tüm otobüslerinde kablosuz internet sunmayı planlıyor.

Tantur Müdürü: Ümit AÇIKALIN

 

 

 

 

79f56e5e3e0e999b3c139f225838d41f