Silver Peak’e genel bakış

silver-peak-solutions

 

Silver Peak veri merkezi sınıfı WAN optimizasyon çözümüdür, yüksek kapasiteli WAN ve çeşitli uygulamaları desteklemek üzere tasarlanmıştır.

 

Silver Peak bu yetenekler ve stratejisi ile aşağıdaki kurumsal girişimleri sağlar.

Veri merkezi konsolidasyonu

Veri merkezlerinin konsolidasyonu yönetim ve tesis maliyetlerini azaltır. Ancak bilgi ve kullanıcıların arasındaki mesafeleri genişletebilirsiniz.

Silver Peak ile WAN hatlarındaki bant genişliği, gecikme ve kalite sorunlarını aşarak dağınık veri merkezlerini tek bir merkez olarak konsolide edebilirsiniz. Buna ek olarak veri taşıma kolay olur. Bu nedenlerle, Linklaters, Nerial, Prudential ve Verizon gibi önde gelen şirketler veri merkezi konsolidasyon çabalarını desteklemek için Silver Peak WAN optimizasyonunu seçti.

Felaket Kurtarma (Disaster Recovery) 

Silver Peak WAN üzerinden veri çoğaltma, yedekleme ve felaket kurtarma performansını ve güvenilirliğini artırır.

Silver Peak büyük firmalar/kurumlar ve veri merkez ortamları için uygun maliyetli çözümler sunar, LAN benzeri performans sağlar ve en ağır yükler için tasarlanmıştır.  Sadece Silver Peak’in Network Memory özelliği TCP ve UDP destekler ve WAN üzerinden geçen trafiğin en verimli şekilde tüm felaket kurtarma uygulamaları için sağlar. Örnek olarak EMC, NetApp, Hitachi, Compellent, Symantc, Double Take, Veeam, Zerto ve diğer kurumsal yedekleme ve Replikasyon yazılım ve donanımlarını destekler.

Silver Peak firmaların daha uygun maliyet ile Olağanüstü Durum Merkezleri oluşturmasına yardımcı olur, örneğin NYK Logistics ve Toshiba daha az maliyet ile daha çok veri replike edebilmeleri için Silver Peak’i tercih etmişler.

Sunucu ve Depolama(Storage) konsolidasyonu

 

Maliyet, yönetim, güvenlik ve BT uyum süreçlerinin faydası, sunucuların ve depolama cihazlarının şubelerden merkeze taşınmasına bağlıdır. Çoğu zaman işletmeler WAN hatlarının pahalı ve yetersiz olmasından veri merkezindeki ölçeklenebilirlik, performans vb. artı değerlerin yerine şubelere yatırım yaparak çözümler oluşturmakta, ancak Silver Peak çözümleri merkezi tüm kurumsal uygulamaların geleneksel ofise uygulamalarından gerçek zamanlı çalışan uygulamalarının performansını WAN üzerinden artırır. Bazı örnekler:

  • Email (MS Exchange®, IBM Lotus Notes®, SMTP), dosya sunucusu (CIFS, NFS, FTP), web, doküman yönetimi vb.
  • ERP, CRM ve diğer kurumsal ticari yazılımlar.
  • İnteraktif ve işlem uygulamaları, Citrix XenApp, Remote Desktop, VDI, ve SQL.
  • Gerçek zamanlı ve streaming medya, Voice over IP (VoIP) ve video dağılımı

Autodesk, Finisar ve VMware gibi şirketlerin sunucu ve depolama merkezileşme girişimlerini desteklemek için Silver Peak WAN optimizasyonunu tercih ettiler.

Gerçek zamanlı işbirliği (Real-Time Collaboration) ve Sanal Masaüstü Altyapısı (VDI)

Ses, Video ve diğer gerçek zamanlı çalışan uygulama ve veriler çalışanların verimliliği için oldukça önemlidir. İşletmelerin çoğu MPLS ve VPN kullandığından bu tür gerçek zamanlı çalışan uygulamaların kullanımı zor ve tutarsız olur. Örneğin VDI genellikle veri merkezlerinde bulunan connection broker, ana sunucular, sunucular ve depolama ile klasik ince istemci uygulamasından oluşur. WAN Optimizasyonsuz uzak kullanıcıların yeterli performansta çalışmalarına emin olmak zordur.

Dağıtımların boyutları büyüdükçe veri merkezlerinin binlerce hatta on binlerce anlık sanal masaüstü bağlantıları, sesli aramalar ve diğer gerçek zamanlı oturumları desteklemelidir. Bu, benzersiz ölçeklenebilirlik zorluklarını beraberinde getirerek Silver Peak’i adresliyor. Sonuç olarak, Linklaters, The Doctors, The Prudential, eBay ve buna benzer birçok firma WAN üzerinden kullandığı gerçek zamanlı uygulamalarının ve VDI çözümlerindeki performans ve tutarlığını artırmak için Silver Peak’i tercih etmişler.

Bulut Bilişim (Cloud)

Bulut yapılarındaki hizmet türü ne olursa olsun hepsinin ortak bir noktası var – Verilerin bir Merkezde olması ve dağınık Kullanıcılar. Bulut yapılarının temeli tutarlı ve performanslı çalışan geniş ağlara bağlıdır. İşletmeler mpls ve vpn gibi ortak paylaşım ve düşük bütçeli hatlar kullandığında yeterli bant genişliği, gecikme ve paket kayıpları gibi zorluklar ile karşı karşıya buda kurumsal uygulamalarının performansını düşürür ve tutarsız çalışmasına neden olur. Bu zorlukların üstesinden gelerek, Silver Peak WAN optimizasyonu tüm bulut girişimleri için çok önemlidir.