Silver Peak ile Oracle Uygulamanızın Performansını Arttırın

r1-silver-peak-logo

 

SILVER PEAK İLE ORACLE UYGULAMANIZIN

      PERFORMANSINI ARTIRIN

Kurumunuzdaki Oracle E-Business kurumsal uygulamalar bütünü, Oracle Veri tabanı ve Web arayüzüne bağlı olarak çalışır.

 

Oracle E-Business uygulamaları ofis içerisinde performanslı çalışabilir, ancak geniş alan ağı(WAN) üzerinden performansta ciddi kayıplar olmaya başlayacaktır. SQL sorguları ve Oracle veritabanlarını koruyan Oracle Data Guard, genellikle ciddi miktarda veriyi WAN hattı üzerinden taşır. Gerçek zamanlı SQL sorguları, gecikme ve paket kaybına karşı oldukça duyarlıdır. Eski E-Business kurulumları Jinitiator’a bağlı olarak çalışır. Jinitiator, küçük paketlerden bir stream yaratır ve WAN hattı üzerinden her bir paket için TCP Acknowledgement gerektirerek gönderir. Bu da gecikme etkilerini artırarak genel performansı oldukça düşürür.

Bu zorlukların çözümleri çok sayıda faktöre bağlıdır. Oracle E-Business Suite trafiği şifreleyerek tekilleştirme teknolojilerinin kullanılmasını olanaksız kılar. Bant genişliğini artırmak gecikme, paket kaybı ve sırası bozulmuş paketler gibi problemler ile baş etmede etkisiz kalır. Düşük öncelikli trafik de darboğaza katkıda bulunabilir ve E-Business performansını düşürebilir.

SILVER PEAK ORACLE’I HIZLANDIRIYOR

Silver Peak, Oracle uygulamalarının LAN üzerinden çalıştığı gibi WAN üzerinden de çalışmasını sağlar. Kurumlar Oracle trafiğini uçtan uca SSL ile şifreleyebilirler. Silver Peak’in byte düzeyindeki tekilleştirmesi ve sıkıştırma algoritması WAN üzerinden gönderilen verinin 10 kat veya daha fazla artmasını sağlar. Gecikme problemleri, CIFS, TCP optimizasyonu ve en kısa yol seçimi ile giderilir. E-Business uygulamalarını etkileyen network darboğazları Adaptive Forward Error Correction(FEC) ve Packet Order Correction(POC) ile etkisiz veya çok az etkiliyecek şekilde azaltılır.

PERFORMANS SONUÇLARI

Müşteri testi gösteriyor ki Silver Peak, Oracle sorgu sürelerini yüzde 80 oranında azaltmış ve oturum açma sürelerini neredeyse local de çalışıyor deneyimine kadar düşürmüştür(Grafik 1). Data Guard performansı yüzde 80 oranında artmış, 6,7 saat süren bir veri transferi 1,3 saate düşmüştür(Grafik 2). Bütün sonuçlar Silver Peak’in ekstra bir protokol ayarı veya özel eklentiler ile değil var olan hali ile sağlanmıştır(“out-of-the box”). Kurumlar, Oracle performansını etkileyen birçok faktörden dolayı Silver Peak’i kendi ortamlarında deneyebilirler.

 

Grafik 1:

 

2-silver-peak-oracle-1

 

 

Grafik 2

 

3-silver-peak-oracle-2

 

Sonuç

  • Oturum açma %99 daha hızlı
  • Form açma %80 daha hızlı
  • Veri Replikasyonu (Oracle DATA GUARD)için %83 daha az bant genişliği kullanımı

Test Detayları

Oracle uygulamaları için test sonuçları iki farklı müşteri üzerinden toparlanmıştır. Biri kozmetik üreticisi, diğeri de Bilgi, İletişim ve Teknoloji(ICT) sağlayıcısı.

Kozmetik üreticisi, Oracle E-Business performansını 60ms gecikmeli ve paket kaybı az olan 10Mbps MPLS hattından test etmiştir.  Test, Oracle form ve oturum açma süreleri hesaplanarak yapılmıştır.

ICT sağlayıcısı, Oracle Data Guard(ODG) performansını 20ms ve %1/%2 oranında paket kaybı bulunan 40Mbps(sadece 10Mbps ODG’ye ayrılmış) hattan test etmiştir.

Mimari Faydalar

  • %50 daha az TCO(Total cost of ownership)
  • 20 dakikada indirme ve kurulum
  • Bir üst modele geçip geçmeme özgürlüğü
  • Uygulama seçmeden bütün uygulamaların optimizasyonu
  • Destek maliyetlerinin azlığı
  • Minimum satın alma maliyeti
  • Hazır olduğunuzda sanal’a aktarma kolaylığı

SILVER PEAK ÖZELLİKLERİ

Silver Peak, WAN hattı üzerinden Oracle E-Business uygulamalarını çalıştırmanın getirdiği performans sorunlarını ekstra donanım, yazılım ayarlamalar yapmadan veya uygulamaya özel eklentiler kullanmadan adresler.

Bant genişliği – Silver Peak veri tekilleştirme sayesinde Oracle E-Business bant genişliği kullanımını azaltır. Data ilk kez aktarıldığında, datayı indexler ve sıkıştırır. Benzer datalar bu indexlerden çağrılarak WAN hattı üzerinden değil local Silver Peak üzerinden aktarılır.

Gecikme – Silver Peak gecikmelerden dolayı oluşan sorunları hafifleterek E-Business uygulamalarının daha verimli çalışmasını sağlar. CIFS hızlandırma, CIFS read-ahead, CIFS write-behind ve CIFS metadata optimizasyonlarını TCP Acceleration teknolojisi sayesinde window scaling, selective acknowledgement ve yüksek hızlı TCP kullanarak yapar. Çoklu küçük paketler birleştirilerek büyük bir paket oluşturulur ve Dynamic Path Control sayesinde en hızlı yol seçilerek uzak lokasyona gönderilir.

Darboğaz – Silver Peak, sıkışık WAN hatları kullanan E-Business uygulamalarının performansını daha öngörülebilir hale getirilir. Uygulamalar darboğaz olmayan veya en az darboğaz olan hatlara yönlendirilir. Kayıp veya sırası bozulmuş paketler yeniden yaratılarak veya yeniden sıraya sokularak yeniden gönderilmeye ihtiyaç duymaz. Bant genişliği yönetimi ve QoS mekanizmaları sayesinde E-Business uygulamalar gerekli bant genişliği garanti altına alınmış olur.

Güvenli – Silver Peak, lokasyonlar arasında IPSec VPN kurarak AES-256 seviyesinde veri şifreleme sağlar. Kendi üzerinde tuttuğu data da şifrelenmiş haldedir. Silver Peak ayrıca TACACS+ ve RADIUS destekler. Silver Peak bütün bunları küçük ofislerden büyük ofislere kadar her büyüklükte işletmelere hizmet edecek şekilde ölçeklenmiştir.

Konumlandırma Faydaları

Verim Artışı

Kullanıcılar Oracle E-Business uygulamalarını sorunlardan uzakta daha verimli kullanabilirler.

Mutlu Kullanıcılar

E-Business performansını etkileyen network performansı sorunlarının ortadan kalkması ile daha düzgün kullanıcı deneyimi sağlanması.

Uzak Mesafeler arası Veri Güvenliği

Oracle replikasyonu işlem hacmi artışı ve güvenliği ile daha uzak mesafelere ulaşabilme.

Güvenli Veri

Güvenli SSL, IPsec ve AES disk şifreleme ile performansı etkilemeden güvenli SQL verisi.

Bant Genişliği Maliyetlerinde Azalma

Veri tekilleştirme sayesinde, veriler artış göstermesine rağmen verilerin WAN hattını meşgul etmemesi sebebi ile bant genişliği maliyetlerinde azalma.

 

4-silver-peak-oracle-3

 

Detaylı bilgi için silver-peak@vitel.com.tr