Silver Peak Çözümleri – İş Sürekliliği ve Felaket Kurtarma

Silver Peak Çözümleri – İş Sürekliliği ve Felaket Kurtarma

 

WAN hattınızın Performansı felaket kurtarma hedefinize engel olmasın.

Silver Peak geniş alan ağı üzerinden veri replikasyonu, dış ortam yedekleme ve felaket kurtarma hedefleriniz için WAN performansı engellerini büyük ölçüde ortadan kaldırır. Silver Peak deki ileri düzey geniş ağ tekilleştirmesi (deduplication) size uzak mesafeler arasında yüksek bant genişliğine ihtiyaç duymadan daha çok veri aktarımını sağlar. Silver Peak deki ağ bütünlüğü (Network Integrity) ve ağ hızlandırma (Network Acceleration) özellikleri ile gecikme ve paket kaybı gibi olumsuz etkenleri en aza indirerek daha çok veri aktarımını sağlar.

Silver Peak kurumsal firmaların aşağıdaki hedefleri elde etmeleri için yardımcı olur.

 • Kurtarma Zamanı Hedefini kısaltır.
 • Hedeflediğiniz Kurtarma Noktası Hedefine ulaşmanız için yardımcı olur.
 • Veri merkezleri arasındaki coğrafi mesafeleri artırmanızı sağlar.
 • Daha uzak lokasyonlarada verilerinizi yedeklemeye yardımcı olur.
 • Var olan geniş alan ağınızı %95 kadar verimli kullanmanızı sağlar.

 

WAN Zorlukları:

İyi bir felaket kurtarma hedfine ulaşmak Geniş alan Ağı (WAN) üzerinden özellikle zor olabilir. Bu öncelikle aşağıdaki nedenlerden dolayı kaynaklanır:

 • Büyük boyutlardaki veriler: Sanal sunucular, büyük veriler, raporlar, loglar, arşivler vb. büyük verilerin uzak mesafeler arasında taşınması, yedeklenmesi, replikasyonu vb. işlemlerin önem kazanması ile yüksek bant genişliği ihtiyacı.
 • Yüksek ve sürekli verim: Büyük verilerin taşınması, yedeklenmesi ve replikasyonu bazen kesintisiz aktarım gerektirebilir, WAN da oluşan gecikmeler ve paket kaybı gibi durumlar aktarım işlemini kötü etkiler ve hatta bozulmasına neden olur, sonuç olarak hedeflediğiniz Kurtarma Noktası Hedefini kaçırmış olursunuz.

 

 

Daha az bant genişliği kullanarak, daha fazla Veri Koruyun

Silver Peak WAN maliyetlerinizi düşük tutarak, yedekleme, Replikasyon ve geri kurtarma performansını ve tutarlığını artırır.

 

untitled

 

WAN hızlandırıcı felaket kurtarma işleminizi hızlandırmanın yanında WAN üzerinden uygulamaların daha hızlı çalışmasına da yardımcı olur.

 • Veri aktarım hızını artırmak – Silver Peak’in Ağ Hafızası tekrarlanan verileri direk hedef Silver Peak den teslim eder. Buna ek olarak, Silver Peak veri transfer gecikme etkisini azaltarak, TCP ve CIFS vb. protokollerin hızını en üst seviyeye çıkartır.
 •  WAN verimliliğini en üst düzeye çıkarın – Silver Peak’in Ağ Hafızası WAN hattı üzerinde tekrarlanan verileri tekilleştirerek %95 ve üzeri daha fazla bant genişliği sağlar. Silver Peak Ağ Hafızası verileri Byte düzeyinde işler ve tekrarlayan kalıpları tespit ve ortadan kaldırmasını sağlar, Sadece Silver Perk’in Ağ Hafızası TCP ve UDP Protokollerini destekler ve uygulama bağımsız veri tekilleştirmesi sağlar. Buna ek olarak, Silver Peak yedekleme ve çoğaltma için gerekli WAN bant genişliği miktarını daha da azaltmak için gelişmiş sıkıştırma tekniklerini kullanır.
 • Paket kaybı ve gönderim hatalarını azaltır –  Silver Peak jitter, routerlar vb. cihazlarda oluşan paket kayıpları ve paket sıraların karışması gibi etkenleri FEC (Forward Error Correction) ve POC (Packet Order Correction) özelliklerini kullanarak hattın verimliliğini ve tutarlı çalışmasını sağalar.
 • Veri güvenliği – Silver Peak NX cihazlarda ağ trafiğinin güvenliğini sağlaması için donanım tabanlı AES ve Sanal cihazlarda IPsec şifreleme yöntemi kullanır.
 •  Uygun maliyet – Silver Peak tek NX cihaz içinde tam 20Gbps – 512.000 Flows WAN kapasitesini destekler, Buda işletmelerin uzak mesafeler arasında daha çok veri taşımasına yardımcı olurken maliyetleri düşürür.

 

Silver Peak büyük veri merkei ortamlarını destekler ve uygun maliyetli WAN optimizayon ve Replikasyon hızlandırma çözümleri ile iş verimliliğinizi artırır. Sadece Silver Peak Ağ Hafızası TCP ve UDP protokollerini destekler buda her türlü yedekleme ve Replikasyon çözümlerinin verimliliğini oldukça artırır.