Roche, Vidyo ile zaman ve maddi tasarruf sağlıyor

roche_logo-svg_2

Roche Bilgi İşlem Müdürü – Yavuz Şanes

 

“Roche, Vidyo ile zaman ve maddi tasarruf sağlıyor”

Ağ ve iletişim çözümleri alanının uzmanlaşan lider şirketi Vitel, ilaç ve diagnostik alanında dünyanın önde gelen araştırma odaklı sağlık gruplarından Roche’a maliyet avantajı getiren video konferans çözümleri hizmeti sunuyor. Vidyo video konferans çözümü sayesinde Roche, hem vakit, hem de maddi tasarruf elde ediyor. Vitel tarafından kurulan sistem, sadece bilgisayarlarda değil, tabletlerde sağladığı kullanım kolaylığı ve net görüntü kalitesiyle de şirket içinde sinerji ve verimliliği artırıyor.

Şanes, H.264 SVC teknolojisini kullanarak patentli video konferans teknolojileri geliştiren ilk şirket olan Vidyo video konferans çözümlerini kullanım kolaylığı, kaliteli görüntü, fiyat avantajı nedeniyle tercih ettiklerine dikkat çekti. Oldukça net bir görüntüyle toplantı yaparak fiziksel engellerin ortadan kalktığını ve bu sayede uzakta çalışan şirket çalışanlarıyla sinerjinin ve verimin arttığını vurgulayan Şanes, “Vidyo’nun kurulumu çok çabuk gerçekleşti. Çalışanların uyum sağlayabilmesi için uygulamalı eğitimler, toplantılar düzenledik ve sisteme hızlıca uyum sağladık.” dedi.

Yaklaşık on yıl kadar önce Roche’a hizmet sunmaya başlayan Vitel, dönemin şartlarına uygun çözümleriyle şirketin telekomünikasyon ihtiyaçlarını karşılamaya başladı. Sağlık alanında faaliyet gösteren çok uluslu bir şirket olan Roche, son dönemlerde video konferans görüşmelerine sıkça başvurur oldu. Bu görüşmeleri maliyeti uygun, iş süreçlerini hızlandıran ve hemen her yerden görüşmeye hazır altyapıların kullanılabildiği şekilde gerçekleştirmeye çalışan Roche, Vitel’in sunduğu Vidyo çözümünü tercih etti. Video konsferans çözümü arama sürecini aktaran Roche Bilgi İşlem Müdürü Yavuz Şanes, “Araştırdığımız video konferans çözümlerinde bunu takvime ekleyebilmek için bağlantıları kopyalayarak, video görüşmesi yapacağınız kişilere e-posta atmanız gerekiyordu. Bu da ayrı bir e-posta trafiği ve son kullanıcının alışkın olmadığı bir kullanım zorluğuna neden oluyordu. E-posta hesabınıza küçük bir eklenti kurulumu gerçekleştirerek, takvimde etkinliği oluştururken doğrudan video konferans teklifi gönderebilen Vidyo video konferans çözümüyle tanıştık. Bu sistemin kullanım kolaylığını ve pratikliğini gördükten sonra Vitel ile işbirliğimiz başladı.” ifadelerini kullandı. Tablet ile her yerden video konferans yapabilme imkanı… Roche Bilgi İşlem Müdürü, saha çalışanlarının tablet kullanmaya başlamasıyla Vitel’in geliştirdiği tablet uygulaması ile sadece bilgisayarla değil tablet aracılığı ile de video konferans yapabilmeye başladıklarını aktardı. Şanes, tablet uygulamasını indirerek kuruluma gereksinim duyulmadan hızlıca video konferans yapabildeklerine değinerek, Vidyo video konferans çözümlerinin tabletlerde kullanımının daha da kolay olduğuna dikkat çekti. Şehir dışında birçok ekibi bulunan Roche, bu ekiplerle tablet bilgisayarlar üzerinden video görüşmeleri gerçekleştirerek;

• Oluşan sinerjiyle birlikte çalışan memnuniyeti ve verimliliği arttırıldı,
• Uzun süren yolculuklardan kaçınarak zaman tasarrufu sağlandı.
• Bu yolculuklar ve konaklama bedellerinden kurtularak maddi tasarruf sağlandı.
• Rakip çözümlere göre uygun fiyatıyla görüşme başına 44 Amerikan dolara kadar inen maliyet avantajı elde edildi.

Roche ile Vitel arasındaki anlaşmaya göre, şu anda 15 cihazla 7/24 video konferans hizmeti sağlanırken, Vitel’den video konferanslarla ilgili detaylı raporlar alınıyor.

Vitel Genel Müdürü Deniz Eşiyok:

Roche ile on yılı aşkın süredir devam eden işbirliğimizin bir halkası olan Vidyo video konferans çözümü projesini hayata geçirmiş olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz

Projeyi Vitel olarak değerlendiren Vitel Veri İletişimi ve Telekomünikasyon Genel Müdürü Deniz Eşiyok, Vidyo video konferans çözümlerini kullanarak Roche ile ortaklaşa gerçekleştirdikleri projeden memnuniyet duyduklarını belirterek şöyle konuştu: “Vitel olarak Vidyo Video Konferans çözümlerinin Türkiye’deki tek yetkili katma değerli dağıtıcı olarak sektöre hizmet veriyoruz. Vidyo ürünlerinin tüm satış öncesi ve satış sonrası aşamalarında görev alan yetkin satış ve teknik ekiplerimiz sayesinde, müşterilerimize projenin tüm süreçlerinde tam destek sunabilme yetkinliğine sahibiz. Müşterilerimiz, katma değerli dağıtım modelimizin sağladığı tüm avantajlardan yararlanabiliyorlar. Onlara dışarıdan destek veren ek ofisleri ve ekipleri gibi davranıyoruz. Projenin tüm aşamalarını takip ediyor ve hızlı bir şekilde hayata geçmesi konusunda tam destek veriyoruz. Roche video konferans projesinin en başında, Roche IT yetkilileri ile birlikte gereken analizler yapıldı ve akabinde hızlıca proje neticelendirildi.” Eşiyok sözlerine “Vidyo çözümleri internet erişimi olan her yerden rahatlıkla kullanılabilmesi, yüksek görüntü kalitesi ve uygun fiyatları ile sektörde dikkatleri üzerine çeken bir çözüm. Son dönemde mobilite kavramının önem kazanması ile birlikte video konferans çözümleri çok daha fazla ön plana çıktı. Vidyo, Inc. şirketinin H.264/SVC teknolojisi ile yarattığı devrim internet erişimi olan kameralı bir bilgisayarı, tablet PC ve cep telefonunu (iPhone veya Android işletim sistemli tüm akıllı telefonlar) video konferans terminali haline getirebiliyor. Böylelikle video konferans kullanıcıları giderek kritik bir kitle büyüklüğüne ulaşıyor. Google Plus Vidyo teknolojisini kullanarak Google Hangouts servisini çok yakında başlattı. Anında, kolay ve çok düşük maliyetle ve istediği zaman video konferans yapabilen kurumlar şirket dışı toplantılarının çoğunu artık masalarından kalkmadan yapabiliyorlar. Toplantılar hem daha verimli oluyor hem de zamandan ve paradan tasarruf ediliyor.”