poynting banner

Poynting: Kablosuz Anten Çözümleri!

Poynting, dünyanın önde gelen entegre anten çözüm sağlayıcılarından biridir. Kablosuz iletişimde kullanılan pazar lideri ürünlerin tasarımını ve üretimini yapmaktadır. 1990 yılında danışmanlık olarak kurulan Poynting, 2001’de Poynting Antennas ile ticari hayatına yeni bir bakış açısı kazandırdı. Poynting, kablosuz yüksek hızlı veri uygulamaları için anten çözümleri sağlar. Ürün ailesi oldukça geniş olup 3G/4G/5G ve LTE, GPS ve Glonass, IoT LoRa ve Sigfox ile RFID ve Wi-Fi uygulamaları gibi çok farklı teknolojilere sahip alanları kapsayabilmektedir. Buna bağlı olarak anten çözümleri konut, otomotiv, endüstriyel ve IoT çözümleri başta olmak üzere kablosuz iletişim gerektiren tüm endüstri sektörlerinde kullanılabilmektedir. Standart anten uygulamaları yanında özelleştirilmiş anten çözümleri gerektiğinde de başta denizcilik, madencilik ve tünel açma sahaları olmak üzere Poynting en büyük destekçiniz olacaktır.

Poynting görsel1

Poynting ile tanışmak için hemen bizimle iletişime geçin.

Poynting Antenler

Her türlü kablosuz iletişimde elektriksel sinyallerin elektromanyetik dalga olarak havada yayılmasını sağlayan antenlerin hayati bir rolü vardır. Doğru anten kullanılmadığı takdirde doğru sonuçların alınamaması normal bir sonuç olacaktır. Öte yandan sistemlerinizde doğru anteni tercih etseniz bile bulunulan yer itibarıyla sinyal seviyesinin yetersiz olması ve çok daha güçlü bir anten kullaılmasının gerekliliği gibi durumlar her zaman karşımıza çıkabilir. Bu noktada Poynting size her senaryoya uygun zengin anten seçenekleri ile çözüm sunabilmektedir.

 

Poynting; ticari uygulamalar, endüstriyel uygulamalar, yerleşim alanları, taşımacılık, mobil uygulamalar, denizcilik, tüneller, madenler, M2M-IoT gibi aklımıza gelebilecek tüm alanlara uygun anten çeşitliliğine sahiptir.

poynting gorsel

Ürünler

xpol gorsel

XPOL Serisi

LTE teknolojilerine uygunluğu ile öne çıkan bu antenler, tüm GSM uygulamalarında kullanılabilir. 360 derece yayın yapabilen veya belli bir yönde yayın yapan modelleri mevcuttur. LTE yanında WiFi desteği de sunabilmektedir. Tüm modeller 2×2 MIMO desteklidir. IP65 koruma standardına sahiptir.

 

XPOL serisi; düşük sinyal seviyesi görülen, bağlantının sürekli olmadığı ve düşük iletişim hızı görülen ortamlarda ciddi iyileştirmeler sağlaması ile ön plana çıkmaktadır.

OMNI gorsel

OMNI Serisi

Omni serisi, isminden de anlaşılabileceği üzere tüm modellerinde 360 derece yayın yapabilen omnidirectional anten yapısı ile gelmektedir. LTE başta olmak üzere M2M ve IoT uygulamalarında da kullanılabilmesi ve WiFi desteği de sağlaması ile ön plana çıkan önemli bir anten serisidir. Geniş bir frekans aralığında kullanılabilen ve 5G destekleyen modelleri mevcuttur. Özellikle denizcilik uygulamalarında sıkça kullanılan bu zengin ailenin iki modelinde MIMO desteği de bulunmaktadır.

 

Omni modelleri; düşük sinyal seviyesi görülen, kapsama alanı zayıf alanlarda ciddi iyileştirmeler sağlar, M2M ve IoT sistemlerinin düzgün şekilde çalışabileceği bir kapsama alanı oluşturur. Bunun yanında özellikle endüstriyel router cihazlarında kullanımı da yaygındır.

PUCK SERIES

PUCK Serisi

Puck serisi, taşımacılık uygulamalarına yönelik anten modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm anten modelleri 360 derece yayın yapabilen omnidirectional anten yapısı ile gelmektedir ve Puck-1 hariç tümü 2×2 MIMO desteklidir. LTE başta olmak üzere M2M ve IoT uygulamalarına destek sağlamaktadır. WiFi destekleyen anten modelleri de mevcuttur.

 

Puck serisi, 100mm çapında dairesel bir anten olup 36mm yüksekliğe sahiptir. Mıknatıs, yapışkan bant veya montaj aparatı ile her bölgeye kolaylıkla monte edilebilmektedir. UV ışınlarına ve ateşe karşı dayanıklı bir kutuya sahiptir. IP68 korumalı bu kutu sayesinde paslanma, su ve toz gibi dış etkenlere de güçlü bir koruma sağlamaktadır.

 

Puck serisi antenler şu alanlarda kullanılabilir:

• Akıllı ölçme sistemleri (gaz, su ve elektrik sayaçları)
• Akıllı binalar
• Digital Signage sistemleri
• Araçlar ve taşımacılık (kamyon, tır, otobüsler vs)
• Endüstriyel otomasyon sistemleri (M2M, IoT)
• Telemetri sistemleri
• Madenlerde kullanılan araçlar
• Denizcilik (küçük tekneler ve yatlar)

Diğer Antenler

Poynting anten ailesinde model sayısı az olmakta birlikte yer alan diğer antenler de şunlardır:


Dash Serisi: Düşük profilli LTE anteni olarak çubuk şeklindeki formuyla pano, kutu ve benzeri yerlerde kolaylıkla monte edilebilir. Omnidirectional antenlerdir ve özellikle sayaç ve ölçme gibi M2M-IoT uygulamalarına uygundur. Zigbee, Z-wave, LoRaWAN, Sigfox, WiFi, LTE ve Bluetooth gibi teknolojilerle kullanılabilir.

Dipl Serisi: LTE ile kullanılabilen çubuk şeklinde antendir.

 

GPS Serisi: Puck serisinin kutusuna ve şekline sahip bu anten sadece GPS uygulamalarında kullanılabilmektedir.

 

LPDA Serisi: Genişbant olan ve 11dBi gibi oldukça yüksek bir kazanca sahip bu anten; düşük sinyal seviyesi görülen, bağlantının sürekli olmadığı ve düşük iletişim hızı görülen ortamlarda ciddi iyileştirmeler sağlaması ile ön plana çıkmaktadır.

 

Patch Serisi: Yönlü bir anten olan Patch serisi, genellikle RFID uygulamalarında kullanılmaktadır.


WLAN Serisi: Adından da anlaşılabileceği üzere WiFi erişim altyapılarında kullanılabilen bu anten, yönlü bir anten olup 4×4 MIMO desteği de sunabilmektedir. Binalar, fabrikalar ve üretim tesislerinde M2M-IoT uygulamalarında sıkça kullanılabilmektedir.


Tüm bu anten modellerinin bir karşılaştırma tablosunu yanda bulabilirsiniz.

Haberler

xpol-2 resim

Poynting XPOL-2 Anten

Günümüz iletişim dünyasında mobil iletişimin, mobil iletişim deyince de GSM operatörlerinin rolü ve önemi tartışılmaz hale gelmiş bulunmaktadır. GPRS teknolojisi ile başlayan GSM şebekesi üzerinden

Daha Fazla Bilgi

Bize
Ulaşın