Office 365 yönetimi ve denetimi için O365 Manager Plus

İnsanların her yerden çalışabilmesine olanak verdiği için bulut teknolojisi günümüz bilişim sektöründe önemli bir yere sahiptir. Bulut temelli ve ortak çalışmaya dayalı çalışma platformları için ise Office 365 kurtarıcı bir çözümdür. Öte yandan, bulut temelli teknolojilerle ilgili halen büyük kaygılar bulunuyor. Veri ihlalleri, hizmet ve hesap trafiği saldırıları ve hizmeti engelleme (DoS) saldırıları gibi güvenlik tehditleri, kullanıcıları bu teknolojiyi kullanma konusunda daha şüpheci hale getiriyor. O365 Manager Plus, bu endişeleri ortadan kaldırmak ve Office 365’in kullanımını en yüksek düzeye çıkarmak üzere tasarlanmıştır.

O365 Manager Plus’ın Office 365 ayarlarınızı kontrol altında tutmanıza yardımcı olacak granüler detaylar sağlayan Office 365 hizmetlerine ilişkin kapsamlı raporları vardır.  Revizyondan geçen 0365 Manager Plus şimdi tüm güvenlik sorunlarınızı çözecek Office 365 yönetim, denetim ve uyarı özelliklerine sahiptir.

Zahmetsiz Office 365 yönetimi

Çok fazla sayıda iş gücüne sahip büyük işletmeler için kullanıcı hesaplarını yönetmek zahmetli bir iştir. Özgün Office 365 yönetim özellikleri bazen toplu yönetim görevleri gerçekleştirirken yetersiz kalmaktadır. O365 Manager Plus ile e-posta kutuları, kullanıcılar, kişiler, lisansları ve toplu olarak daha fazlasın yönetebilirsiniz.

O365 Manager Plus yönetim özellikleri aşağıdakileri sağlar:

 • Şifre yönetimi: Kullanıcı şifrelerini sıfırlama sırasında harcadığınız zamanı önemli ölçüde azaltmak için şifreleri toplu olarak sıfırlayabilirsiniz.
 • Kullanıcı yönetimi: Her görev için kullanıcıları ayrı ayrı seçme durumunu ortadan kaldırmak için kullanıcı izni değişiklikleri, öznitelik değişiklikleri ve daha fazlası gibi diğer toplu kullanıcı yönetim işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Lisans yönetimi: Lisans yönetimini kolaylaştırmak için lisansları toplu olarak ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz.
 • Grup yönetimi:Grupları toplu olarak yapılandırabilir ve dahili veya harici e-posta alıp almadıklarını kontrol edebilirsiniz.
 • Posta Kutusu Yönetimi:Posta kutusu otomatik cevaplama ayarlarını yapılandırabilir ve özel ve otomatik mesajların belirli kullanıcılara gönderilmesi için programlayabilirsiniz.

Gelişmiş denetim

Güvenlik ve uygunluğu sağlamak için Office 365’te olan her olayı O365 Manager Plus ile izleyebilirsiniz. Office 365’ın özgün denetim özellikleriyle kıyaslandığında O365 Manager Plus’ın bazı ayırt edici avantajları vardır.

Özgün Office 365 ile kıyaslandığında O365 Manager Plus’ın Avantajları:

Uzun vadeli geçmiş veriler: Özgün Office 365’te denetlenen verilere dayanarak geri alınacak geçmiş verilere ilişkin sınırlar vardır. O365 Manager Plus, tüm kayıtları saklamak için denetim verilerini süresiz olarak saklar.

 • Gerçek zamanlı denetim:Office 365’te olduğu gibi her denetim günlüğü oluşturulduğunda raporlar için ilgili verileri toplamak yerine, O365 Manager Plus denetim raporlarını gerçek zamanlı ve güncel olarak saklar.
 • Profil temelli denetim:Doğru raporu bulmak için tüm denetim raporları listesini incelemek yerine (Office 365’te gerektiği gibi), O365 Manager Plus kendi profillerinizi yaratma olanağı sağlar, böylece yalnızca ihtiyacınız olan denetim detaylarını görüntülersiniz.
 • Grup temelli denetim: Azure Active Directory’ı denetlerken, O365 Manager Plus grup üyeliğine dayalı kullanıcı faaliyetleri için raporlar oluşturmanıza olanak sağlar. Özgün Office 365, grup üyeliğine dayalı denetim yapamaz.
 • Gelişmiş filtreleme: Özgün Office 365’te yalnızca belirli öznitelik değerlerine dayalı günlükleri filtreleyebilirsiniz. O365 Manager Plus ile her türlü özniteliğe dayalı günlükleri filtreleyebilirsiniz ve gerektiğinde çoklu değerli aramalar yapabilirsiniz.
 • Özel görünümler: Office 365 özel görünümleri desteklemez. O365 Manager Plus ile yalnızca seçtiğiniz öznitelikleri görmek için kendi özel görünümlerinizi yaratabilirsiniz.
 • Çalışma saatlerinin denetimi: Office 365, sınırlandırılmış zaman dilimi denetimini desteklemez. O365 Manager Plus, çalışma saatleri veya belirli bir zaman dilimine dayalı denetim detaylarını görmenize olanak sağlar.
 • Verileri dışa aktarma:Özgün Office 365’te verileri yalnızca CSV’ye aktarabilirsiniz. O365 Manager Plus’ta ise denetim verilerini PDF, XLS, HTML veya CSV’ye aktarabilirsiniz.

İsteğe uyarlanmış uyarılar

Mevcut Office 365 izleme ayarınız siz orada değilken de kullanıcı faaliyetlerini takip edebiliyor mu? O365 Manager Plus bunu yapabiliyor! Her Office 365 özelliği için isteğe uyarlanmış uyarılar ile O365 Manager Plus kötü niyetli faaliyetleri takip eder ve böylece sürekli olarak denetim raporlarını kontrol etmeniz gerekmez.

O365 Manager Plus’ ın uyarı özellikleri aşağıdakileri sağlar:

 • Belirli eylemler için özel uyarılar yaratabilirsiniz.
 • Uyarıyı kimin oluşturduğu, önem derecesi ve uyarı mesajı gibi detaylarla birlikte tüm uyarıların listesini geri alıp inceleyebilirsiniz.
 • Bir olayı denetlemek için hangi şartların yerine getirilmesi gerektiğini belirtir. Örneğin, “kimin kim üzerinde hangi işlemi gerçekleştirmesi gerekir”i belirleyebilirsiniz. Ayrıca, bütün grupları hedefler veya arayanlar olarak seçebilirsiniz.
 • Çoklu e-posta adresleri için kendi özel uyarı mesajlarınızı oluşturabilirsiniz.
 • Bir uyarıyı hangi eylemin tetiklediğiyle ilgili e-posta göndererek sorunun kaynağını bulmada yöneticilere yardım eder.

O365 Manager Plus ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayın.