Endüstriyel Seri Bağlantı

Endüstriyel Seri Bağlantı

Seri aygıt sunucuları, temel olarak seri portlu cihazlara ethernet ağı üzerinden TCP/IP protokolü veya ethernet temelli protokoller ile erişebilmeyi sağlar. Yani seri portlu bir cihazı ethernet ağına dahil eder.

 

Ethernet ve TCP/IP temelli ağların yaygınlaşması, kolay uygulanabilmesi seri portlu cihazların ethernet ağlarına entegrasyonunu zorunlu kılmıştır.

Moxa’nın Öne Çıkan Özellikleri;

– Geniş operasyon modları ve gelişmiş fonksiyonlar. TCP server, TCP Client, Real COM (Sanal COM), UDP mod, pair connection, ethernet modem, reverse telnet gibi çalışma modları sağlar.

– Fabrika otomasyonu, akıllı ulaşım (ITS), Demiryolları, Elektrk üretim sistemleri, Gaz ve Petrol sistemleri ve fazlası için geniş çözüm ve ürün portfoyü sağlar.

– Ürünler, izolasyon ve surge korumasına sahip, geniş sıcaklık aralığı ve zorlu ortamlarda çalışacak şekilde dizayne dilmiştir. Bu ortamlar için gerekli sertifikasyonlara sahiptir.

– Kullanıcı dostu arabirimi ile kolay kurulum, izleme ve yönetim özelliklerine sahiptir.

– Değişik sayıda port sayısı, bakır, fiber ethernet seçenekleri, RS232/RS485/RS232 seçenekleri ile çok geniş bir ürün portföyüne sahiptir

Moxa’nın Lider Teknolojileri

– 8 adede kadar yedek sunucu seri veriyi alabilir.

 

1

– Birden fazla host eş zamanlı veri alıp gönderebilir.

 

2

– Turbo Ring protokolü ile Seri üniteler bir Ring yapısına sdahil olabilir. Ve network yedekliliği sağlanmış olur.

 

3

– Host ile Seri aygıt sunucusu arasında iki ethernet bağlantısı üzerinden Redundant COM bağlantısı kurulur. LAN bağlantılarında biri kesilse dahi iletişim diğer LAN bağlantısından devam eder.

 

4

– On chip flow control mekanizması, geleneksel flow control sistemlerindeki kısıtlamaların üstesinden gelmek için tasarlanmıştır.

 

5